S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Největší chybou bylo, že jsem nezačal už dávno, ale až ve 44 letech 😞

Asi bych rovnou jela dca etf a k tomu se vzdělávala  o jednotlivých akciích

Asi bych více nakupoval v propadech a nebál bych se toho a taky bych si věci více promýšlel a nedělal bych zbytečně rychlé a zbytečné kroky.

Jedna z mých začátečnických chyb byla, že jsem úplně nechápal rozdíl mezi investováním a tradingem. Myslel jsem si, že investuji, ale ve skutečnosti jsem dělal nějaké spekulace na swingové obchodování, ale nahodile, bez jasné strategie, risk managementu a money managementu. Občas se mi i něco podařilo, ale to byla spíš náhoda. A celé to bylo tažené velkým FOMO a pocitem, že musím být all-in, aby mi nějaká šance neutekla. Z toho jsem vystřízlivěl tak po půl roce. Nakonec jsem byl více méně na nule, ale v tom bylo víc štěstí než rozumu.

Partner

Dobrý názor. Osobně si myslím, že s tímto bude mít zkušenost plno začínajících “investotraderů” 👌🏻

Nakupoval bych agresivněji dipy, byl jsem moc opatrný 😁 Jinak bych neměnil nic.

Dát si pozor na poplatky (FX, apod.)

Rovno nakúpit Etf ka..

Spy..a nasdaq...a až po dlhšej dobe nakúpiť akcie fangu..Visa asml a pod ..v prepadoch

Vyhnul bych se FOMO pocitu, že jsem měl investovat už 10 let a v prvním roce jsem hodně proinvestoval v prvním půl roce a ve druhé půlce už mi nezbyly peníze na nákupy ve slevě.

Tedy rozvrhnout si cash, abych měl vždy nějakou peněžní zásobu, když přijdou slevy 😁

Ano, plně potvrzuji. Blbé ale je, že když jsem byl jako začátečník plně ve vleku FOMO, tak jsem si to vůbec neuvědomoval. Takže ono asi nezbývá, než si tou zkušeností si projít na vlastní kůži.

Dividend yield nie je dôležitý, ale dividend growth

Ano, toto bych také velmi silně podtrhnul. Absolutně nikdo o tomto nemluví v článcích či webinářích apod pro začátečníky. Víceméně si na to člověk časem přijde sám, ale stojí to dost peněz.

Víc času investovat do znalostí kolem analyzování byznysů. Občas i dneska umím sám sebe překvapit co vlastně nevím/neznám :))