S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Nike obniża prognozy. Akcje znacznie spadają dziś przed otwarciem rynku.

Nike $NKE+0.7% nie muszę przedstawiać, być może każdy z nas ma coś od nich w domu. Nie zadowolili dziś zbytnio swoich akcjonariuszy i odpisują aż 12% przed otwarciem rynku.

Inne firmy z branży odzieży sportowej również spadają po tym, jak słabe wydatki konsumentów zmusiły producenta butów Air Jordan 1 do obniżenia rocznej prognozy sprzedaży i zasygnalizowania zmiany strategii zysku w stosunku do sprzedaży. Akcje rywali Adidas i Puma spadły po około 5%, Lululemon o 2%, a Under Armour o około 6%.

W czwartek firma przedstawiła również plan oszczędności o wartości 2 miliardów dolarów i stwierdziła, że przyjmuje "bardziej ostrożne podejście" do planowania na resztę roku, obwiniając obniżenie prognozy za słabość swojej działalności online i zwiększone promocje.

Niektórzy analitycy twierdzą, że Nike $ NKE+0.7% może również pozostawać w tyle pod względem innowacji i tracić udziały na rzecz innych marek, takich jak Lululemon i Hoka firmy Deckers Outdoor.

NKE

Nike

NKE
$94.64 $0.62 +0.66%

"Nike potrzebuje zwiększonych i ulepszonych inwestycji marketingowych, podczas gdy Hoka, On i Lululemon nadal się rozwijają dzięki zwiększonemu pozyskiwaniu i utrzymywaniu klientów" - stwierdzili analitycy TD Cowen po obniżeniu oceny akcji do "market perform" z "outperform".

Nike ujawniło również plany uproszczenia swojej oferty produktów, zwiększenia automatyzacji i wprowadzenia świeższych stylów, aby przyciągnąć konsumentów.

"Chociaż uważamy, że ten (plan oszczędnościowy) jest pozytywną zmianą, minie trochę czasu, zanim pojawi się mnogość nowych produktów i innowacji, a miękkie makro będzie nadal wywierać presję na wyniki w międzyczasie" - powiedziała Abbie Zvejnieks z Piper Sandler. Broker obniżył cenę docelową do 107 USD ze 112 USD.

Mam tę spółkę w portfelu tak długo, jak inwestuję, ale jak dotąd zawsze tylko przez krótki czas, około kilku tygodni, więc traktowałem ją jako rodzaj "dłuższej" transakcji. Chcę stopniowo budować portfel dywidendowy, więc spółka nie pasuje do niego aż tak bardzo, jednak wyłapywanie takich sytuacji, spadków i wchodzenie na wzrosty może się opłacić. Osobiście ufam tej marce, mimo że na rynku jest ich mnóstwo. A Ty?


Dzięki za info, dużo subskrybuję. Wydaje mi się, że zawsze mieli opanowany marketing i wydaje mi się, że przodują w innowacjach.

Zgadzam się, traktuję spadek jako szansę dla akcjonariuszy, którzy lubią firmę. Nike ma silny marketing, widać to często w świecie sportu.

Rozumiem:)

Przy takiej premii wszelkie niedociągnięcia w wynikach są należycie karane - i słusznie.

Tak, ale myślę, że teraz, odpowiednio, cena poniżej 100 $ jest dla mnie w porządku.

Myślę, że może być. Skłaniałbym się bardziej ku 90.

Będę musiał zobaczyć, w jaki sposób analitycy opierają te założenia na "opóźnionej innowacji". Nike słynie nie tylko z doskonałego marketingu, ale także z technologii, która zawsze jest o krok przed konkurencją. Akcje były drogie, więc obecnie powróciły w okolice swojej 5-letniej średniej.

Też nie znam ich technologii, ale uważam, że to bardzo dobra firma. Cena jest teraz spoko, kiedyś kupowałem poniżej 100$ i wydaje mi się to uczciwe.

Ta firma jest niewiarygodna. Jeśli nie masz Nike wśród młodzieży, to tak, jakbyś nie istniał. Ta firma ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Zgadzam się, to nadal będzie działać, po prostu muszą dobrze celować w ludzi, co, miejmy nadzieję, utrzyma ich marketing. Ich buty są również sprzedawane na giełdzie obuwia. 😁

Nie kupuję butów do biegania innych niż Nike - pegasus. Noszą je wszyscy trenujący lekkoatletykę. Buty Nike ma około 70% sportowców.

Dużo odpisują...

Yep, mógłbym to przeczytać, byłoby to miłe krótkie dzisiaj. 😂

Dokładnie! :D