S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Don't Catch a Falling Knife

Pokud se snažíte zachytit padající nůž, riskujete, že se zraníte. To samozřejmě vím a přesto jsem to zkusil. Velo3D prudce spadlo, po zprávě o účetní chybě, pod 1 USD a tak jsem po něm sáhl a nakupoval za 0,9. Znamenalo to pro mě dosažení průměrky 1,8. No a zakladatele firmy odvolala dozorčí rada z funkce CEO a vyhlásila že se pohlédne po jiném a zahájila proces strategického přezkoumání podniku. Akcie spadla pod 0.5 USD. No co to znamená, pro riskantního hráče je to příležitost a sice si nejsem jistý jestli je ten nůž už na zemi a stačí ho jen zvednout, nebo jestli stále letí a řízne, ale zdvojnásobením pozice mám šanci dosáhnou průměrky 1 přičemž mnou predikovaný potenciál této akcie je 100+. Přičemž uvažuji pravděpodobnost že „strategické přezkoumání“ dopadne dobře a minimálně nad 1 bude cena i při případném prodeji na 99% Pozor je to pořád raketa nebo rakev i když úplnému zrakvení dávám jen 1% Nicméně jako obvykle žádné doporučení, za DD je každý zodpovědný, jen a pouze, sám sobě, samozřejmě.

VLD
$0.25 $0.004 -1.60%

Je tady ještě někdo kdo má pozici, napište komentář jak a proč to asi dopadne a všichni si zkuste predikci jak to dopadne v anketě 😊 Díky.

Vote to see the results! 46 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

100+ by byl 20mld. market cap při 100 mil revenue (nemluvě o zisku), pokud by to nemělo nějakým způsobem rapidně narůst. Společnost neznám, ale různé zdroje zas tak vysoký nárůst tržeb/zisků nepředpokládají.

Keď vám niekto toto napíše, tak viete, že ten človek nežije v realite a tým pádom úplne zničil relevanciu celého príspevku.

Tak tržní kapitalizace 20mld zase není tak výjmečná, viz :  Zde je příklad 5 takových společností, které splňují tuto podmínku:

Název společnosti

Symbol

Tržní kapitalizace (v mld. USD)

Rockwell Automation

ROK

29,9

Carrier Global

CARR

29,7

Stanley Black & Decker

SWK

28,8

Parker-Hannifin

PH

27,9

Dover Corporation

DOV

23,1

Šanci dorůst této velikosti podle mě Velo3D stále má. Dobrá otázka je jak velkou a za jak dlouho. :-) Je to hlavně otázka masivního rozšíření aditivní technologe výroby a současně která firma v tom bude bude vůdčí.

Ale vy nežijete v realite. To je pekné sem napísať veľké konkurenčné spoločnosti. Ale tieto spoločnosti majú tržby desiatky miliard. Vy to idete porovnávať so 100-miliónovou spoločnosťou? Prečo? Veď tieto spoločnosti môžu kúpiť Velo za 200 - 300 miliónov, keby bola taká dobrá, alebo by mala lepšiu technológiu ako oni, čo sa priznám som moc neskúmal. Je pekné mať sny, ale musí tam byť aj kúsok reality. Ja osobne mám rád malé spoločnosti a veľa ich sledujem, ale treba sa na to pozerať triezvo.

A jen doplnim nejlepší k tématu co jsem nasel je tady:

https://www.reddit.com/r/Velo3d/comments/18ph5uy/velo3d_takeover_target/

To je presne to, čo som napísal vyššie. Pokojne ich môže niekto za pár miliónov kúpiť ak by mali napríklad nejakú konkurenčnú výhodu. Ale čakať, že predbehne etablované spoločnosti, ktoré dávajú na výskum miliardy je v dnešnej dobe malý zázrak, aj keď vieme z histórie, že zázraky sa niekedy dejú :)

Jedným z mojich koníčkov je stávka na nie úplne penny stock(čo už toto je), ale tak 5-10 USD akcie. Túto by som ale nekúpil. Toľko kecov v Q správe o tom, že dopyt nových zákazníkov je obrovský, ale hrubá marža je žebrácka. Keď stavím na niekoho, kto je stratový a teda na jeho budúce, zatiaľ neexistujúce zisky, musí mať zásadnú konkurenčnú výhodou a tú musí premietnuť do vysoko nadpriemerných marží. No a keďže to 3Dčko funguje na princípe laserového spekania, jedná sa o extrémne nákladné zariadenia, takže môžu byť stratoví, aj veľmi stratoví, ale kôli veľkému zadĺženiu, nie kôli slabým maržiam. Lenže oni sú stratoví len tak trochu, takže ten "veľký dopyt" po ich výrobkoch je spôsobený tým, že podliezajú tradičných výrobcov, potom nemajú slušné marže. Samozrejme, môžem sa mýliť, lebo objektívnych info nie je veľa a hľadal som ich len chvíľu, nedal som si veľa práce.

To je všechno pravda, s jedinou výjimkou, moat maji solidní. Jejich patenty a výroba Raptorů se bez jejich tiskáren neobejde.

Tak prečo majú takú nízku hrubú maržu? Pracujem v US firme a im sa moc investovať nechce, resp investujú, ale len keď už majú dopredu pre tie investície prácu a len zo zisku. Keď na SK začínali, nazvážali staré šroty z fabrík, ktoré inde zatvorili, alebo ich tam proste vyradili do šrotu, nie zriedka aj 50 ročné stroje a až keď tie zarobili, z toho investovali do nových. Ale aj na tých starých črepoch mali hrubú maržu dvojnásobnú než má táto firma. Tak aký moat? Keď už si použil ten termín, uvedom si, že to znamená nielen to, čo spomínaš, ale hlavne schopnosť využiť tú výhodu. A prosím nerozprávaj o konkrétnych produktoch, lebo nepoznáš podrobnosti- aj keby do nich robili niečo, čo nedokáže vyrobiť nikto iný, čo ale ani nemôže byť pravda, lebo Raptory sa vyrábajú dlhšie, než existuje táto firma), tak by si si mal byť vedomý toho, ako fungujú korporácie a ich marketing- každá jedna firma si na web v prvých odstavcoch napíše, aké pokrokové produkty vyrábajú, pričom ak robia 0,0001% produktov pre vesmírne technológie, tak to tam bude napísané, aj keď budú robiť len šablónu pre nápis, ktorý sa nastrieka na raketu😃

Konkrétne, firma v ktorej pracujem, má na webe napísané, že robíme pre spomínané vesmírne technológie niečo, pre veterné elektrárne, atď a neklamú, ale je to asi také číslo, ako som napísal vyššie a rovnako bezvýznamné. Keď nás kúpila iná firma, v prvých riadkoch na webe mala napísané takmer to isté a realita bola podobná. Pozrel som ďalšie firmy a majú to tak všetky😂

Jen doplnim to o výrobě Raptorů je moje nejlepší mínění, ale objektivních informací o tom moc není, na tom podlezání tradičních výrobců které se promítá do nízkých marží může něco být. Ještě pohledám👍

Tak se s Plug power tak hluboko nedostanu 🙏🤣

No jo vodík. Taky jsem myslel že tam bude🚀. Nakonec jsem ale zvolil pro jistotu ETF clean energy a tak na něm jsem minus jen asi 20%😂

Podle mě krachnout nemůžou, to je spíš někdo koupí. Taky o nich uvažuji.

No ARK nakupoval před nedávnem, nakupku má ještě vyšší a neprodával ani pri jedné zprávě. Takže nekrachnou. Otázka je jestli se nenajde nadějnější 🚀/⚰️ 😂

Elon by je moihl koupit. :)

To sú silné tvrdenia, keď vieme, že tento rok urobia stratu cca 100 miliónov, v hotovosti majú cca 70 M a dlh na úrovni 65 M. A predikcia na rok 2024 je strata na úrovni 60 miliónov. To mi nevychádza :) Takže sa pripravte na zvyšovanie dlhu, prípadne výrazné riedenie a možno aj opačný split, keď vidím cenu akcií.

I to by mohlo být. Nejlepší co jsem k tématu zatím našel je tady:

https://www.reddit.com/r/Velo3d/comments/18ph5uy/velo3d_takeover_target/

🤔 No zatím jsrn se rozhodl být backholder s nákupkou 1.8 a roční prémii dát jinam😂