S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Te 3 akcje NFT są uwielbiane przez inwestorów na Reddicie

W ciągu ostatniego roku o NFT zrobiło się bardzo głośno, przez co akcje NFT stały się jednym z najgorętszych trendów inwestycyjnych 2021 r. NFT jest postrzegane jako brama do przyszłości metaverse, gdzie powinno być wykorzystywane na większą skalę. Sprzedaż tokenów NFT nabiera tempa - rok do roku wzrasta nawet 240-krotnie. Co kryje się za tym zainteresowaniem inwestorów i jakie akcje NFT są popularne?

Mogę zrozumieć niektórych ludzi, którzy nie przywiązują wagi do rynku NFT, ponieważ nie rozumieją jego zastosowań i działalności. Ja sam należę do tej sceptycznej garstki inwestorów.

Dlaczego jednak inwestor powinien poświęcić więcej uwagi akcjom NFT?

  1. Możliwość wykorzystania w projektach metaverse to moim zdaniem punkt numer 1.
  2. Rosnące zainteresowanie powoduje wzrost wartości samego NFT oraz akcji NFT.
  3. Przesłanki do dalszego rozwoju wyglądają bardzo dobrze. Oczekuje się, że w 2022 roku inwestycje w NFT wzrosną nawet o 50% w stosunku do roku poprzedniego. Szacuje się, że w 2025 roku wzrost ten wyniesie nawet 100-150%.

Na podstawie prognoz rozwoju tego rynku wielu analityków, ale przede wszystkim zwykłych inwestorów, przewiduje wzrost cen tych trzech akcji NFT:

1) Coinbase Global $COIN+8.6%

Coinbase czyni wielkie postępy w celu zdominowania rynku NFT.

Pierwszym walorem NFT jest Coinbase Global $COIN+8.6%. Prowadzi jedną z największych platform wymiany kryptowalut z około 89 milionami zweryfikowanych użytkowników. Założenie : Nowa giełda szeroko znanej platformy kryptowalutowej NFT może urosnąć jeszcze bardziej niż handel kryptowalutami.

Wyniki badań potwierdzają rosnące zainteresowanie:

  • 24 lutego$COIN+8.6% ogłosił wyniki za czwarty kwartał 2021 r. Przychody wzrosły o 400% w porównaniu z rokiempoprzednim.
  • Środki pieniężne i ich ekwiwalenty wyniosły 7,1 mld USD.

Wall Street jest podekscytowana faktem, że firma przygotowuje się do uruchomienia własnego rynku NFT w najbliższych miesiącach. Obecnie na liście oczekujących na NFT w Coinbase znajduje się około 3,7 miliona osób.

Dyrektor generalny Brian Armstrong zauważył, że platforma NFT może stać się "tak duża lub większa" niż działalność handlowa związana z kryptowalutami. Ponadto, giełda kryptowalut nawiązała współpracę z Mastercard $MA+0.0%, aby ułatwić i uprościć proces zakupu NFT.

Pomimo wielu dobrych wiadomości, wartość akcji znacznie spadła w stosunku do wartości z ubiegłego roku. Spadek od początku roku wynosi obecnie mniej niż 50%, co według nas oznacza bardzo korzystną cenę, jeśli wierzysz w tę spółkę jako potencjalnego zwycięzcę w wyścigu kryptowalut iFT.

2. Dolphin Entertainment $DLPN+0.9%

Wartość spółki spadła o 52% w stosunku do wartości z końca ubiegłego roku.

Co robi $DLPN+0.9%? $DLPN+0.9% to firma zajmująca się marketingiem rozrywkowym, która prowadzi wielkoskalowe rynki NFT dla największych marek sportowych i rozrywkowych.

Firma$DLPN+0.9% jest znana przede wszystkim ze swojej szerokiej klienteli i licznych spółek zależnych. Mówiąc wprost: firma wykazuje się dużą aktywnością i wykonuje pracę na rzecz rozwoju rynku NFT.

Oto przykład: w sierpniu firma nawiązała współpracę z giełdą kryptowalut FTX.US w celu stworzenia rynku NFT na dużą skalę, skierowanego do konsumentów, dla największych marek sportowych i rozrywkowych. Ostatnio coraz częściej dochodzi do takich ruchów i przejęć.

  • Podobnie jak w przypadku poprzedniej firmy, również tutaj możemy spodziewać się coraz lepszych wyników, wzrost nie jest tak duży, ale i tak 57% wzrost przychodów to całkiem dobry początek dla tak dużego rynku.

$DLPN+0.9% jest obecnie notowany po 4 USD za akcję, co do prognozy dla tej popularnej akcji NFT, oczekuje się, że będzie ona warta do 30 USD w 2022 r. Jako łagodny sceptyk, widzę tu raczej wygórowane szacunki i nie wierzę w nie realistycznie. Jednak ostateczną opinię należy wyrobić sobie samemu.

3. Funko $FNKO+1.7%

Rysunek ten mówi w zasadzie wszystko, co trzeba wiedzieć.

Ostatnią z moich akcji NFT jest Funko $FNKO+1.7%, jeden z największych na świecie producentów licencjonowanych przedmiotów kolekcjonerskich związanych z popkulturą. Firma w dużej mierze polega na swoich licencjach i umowach z producentami i twórcami programów telewizyjnych, filmów i gier wideo.

Firma, która produkuje popularne przedmioty kolekcjonerskie, zamierza zwiększyć przychody o 20% do 25% w 2022 roku. Osobiście najbardziej skłaniam się ku potencjałowi wzrostu, ponieważ znam z pierwszej ręki popularność i, co ważniejsze, cenę ich produktów.

Firma pochwaliła się również wynikami za ostatni kwartał:

  • Wzrost sprzedaży w ujęciu rocznym wyniósł 48%.
  • Środki pieniężne i ich ekwiwalenty wyniosły 83,6 mln USD.
  • Zysk na akcję wzrósł o 38 centów na akcję.

Jaki jest wpływ firmy na rynek NFT?

W 2021 r. firma Funko $FNKO+1.7% wprowadziła na rynek linię figurek NFT Funko Digital Pop, prezentującą unikalny styl artystyczny w postaci figurek. Każda cyfrowa figurka, po otwarciu, ujawnia rzadką cyfrową figurkę Funko Digital Pop, którą można wymienić na fizyczną figurkę z limitowanej edycji.

Akcje $FNKO+1.7% straciły "tylko" 11% od początku roku, najmniej spośród wymienionych akcji. Największy potencjał w $FNKO+1.7% widzę w zakupach i popularności wydań kolekcjonerskich oraz wartości tych ekskluzywnych egzemplarzy, z czego nie mniej ważne jest zaangażowanie w świat NFT i potencjał nowych źródeł przychodów.

Wniosek

Czy jesteś zainteresowany którąś z tych akcji NFT? Jak już wspomniałem, największy potencjał widzę w $FNKO+1.7%, ale nie ma to na celu przesłonięcia potencjału $COIN+8.6%, który może przewyższyć każdą z tych nazw. Podczas gdy $COIN+8.6% jest znany dzięki wykorzystaniu kryptowalut, rynek NFT może być dobrą drogą do rozwoju biznesu, a tym samym szansą na wzrost. Najgorsze perspektywy wzrostu widziałbym dla $DLPN+0.9%, w którym nie widzę aż tak dużego potencjału wzrostu. Nie znaczy to, że wzrost nie może nastąpić lub nie nastąpi. Ten wybór 3 akcji NFT jest wyborem popularnych akcji NFT z Reddit.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet