S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Průzkum místního sentimentu - kolik % portfolia máte nyní v cashi? 💸

Osobně jsem poslední měsíc dost odprodával a je to nyní ~32%... 
Mám to uloženo na spořáku jak ve své bance, tak v Revolutu se slušným výnosem.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Přidám se též a asi i úplně odkreju karty, protože nemám to v procentech. Každopádně, stejně v roce 2024 bych chtěl zkusit jít s příběhem nějak na trh jak se říká. Já si prošel nezdarem v podnikání a bankrotem. Zhruba před rokem a půl jsem začínal úplně od nuly s čistým štítem. No a jak si za ten rok a půl stojím. Mám 11k dolarů v akciích, tam aktuálně výnos kolem 17% za tento rok. Pak mám 32k czk ve zlatě a asi 15k czk v krypto. Ano, bohužel tam nejméně, ač věřím že v roce 2024 to půjde nahoru, ale nechytl jsem spodek a nechce se mi kupovat už teď takové ceny. No a v bance si nechávám vždy 2-3 výplaty jako rezervu, ale to není zhodnocené protože to je abych to mohl použit okamžitě. A pak na Revolutu mám připravené dalších 1k dolarů. Tam vždy měním finance kvůli kurzu a na burzu posílám prostředky po 1k$. 😊 ...takže v cash teď moc nedržím. Jen peníze pro případnou akutní potřebu.

Díky moc za sdílení, Tvůj příběh je obdivuhodný. Pěkný kousek cesty za rok a půl, už jen z hlediska mindsetu. Držím palce!

Děkuji, snažím se. Hodně mě ten pád změnil a jak píšeš, je to hodně o tom nastavení prostě to vložit někam, ušetřit a né jít a jen si to užít. Snažím se a chci právě lidem ukázat, že jsi jak se říká, z hovna se dá uplést bič. Trochu sportovní hantýrka. 😂 ...Není to lehké v mém veku, kdy už se spíše čeká že budu budovat rodinu, ale můj cíl je vytvořit 1 milion czk portfolio aby se s tím dalo něco dělat. Díky a ať se daří taky. 😊

Pred vyše mesiacom som zobral úver a nakúpil akcie. Bolo to prvýkrát. Chcel som si to odskúšať. Myslím si, že s poklesom úrokov príde rast.

Na Slovensku máte úrokové sazby nižší než my, pokud se nepletu. Osobně bych se na to asi neodvážil, ale držím palce!

Pokud se nepočítá rezerva, tak cca 15% portfolia

Ano, myslel jsem bez rezervy. Díky!

Super

Vždy sa snažím byť plne zainvestovaný. Minulí týždeň som kúpil nejaké $BTC a $ETH a dnes ETFko $TMF. Myslím že stále je kopec fajn príležitostí. A ak príde o pár mesiacov pokles tak sa pre mňa nič nemení. 😉

DCA u BTC mi dává smysl, ačkoliv se to asi také dá časovat. 
Tento přístup je fajn - alespoň máte klid a ušetříte čas strávený nad předvídáním prakticky nepředvídatelného. 😁

Nyní mám 10%, očekáváš příští rok pokles a tudíž vidíš příležitost k nákupu? Mám hezké zhodnocení na $MSFT+0.4% , ale nevím co s tím...

Spíš se mi nahromadil kvůli zavírání pozic, které si myslím, že jsou "vyždímané". Nechci příliš nakupovat, když jsou všichni takto chamtiví. Čekám, že to momentum by se alespoň částečně začátkem ledna mohlo vytratit - já budu připraven.

Jasný, úplně ti rozumím. Já si zatím chystám cash😊

0%. Na co cash po konci bear marketu, pokud věřím, že to dno už přišlo a případný extra kapitál se bude dát získat skrze úvěr? Kdo se nebál v lednu, tak se dnes může nějakému spořáku či repo fondům jen smát.

Ten nynější bull market už dobrých pár týdnů běží, mohly by tedy být spíše příležitosti k výběru nějakých zisků.

To záleží, co tam člověk má. Pokud akumuloval třeba dlouhodobého US dluhopisy či small capy, tak je v případě očekávání poklesů sazeb teprve na začátku růstu.

20 % si držím v cahsi na nenadále výdaje. apod.

Já držím 20% cash.

Aktuálně 6% ale to je jen proto že pořád váhám mezi $VLD-2.3% a $MRNA+0.9% těch 6% je z mimořádných zisků a proto jsou určené na 🚀/⚰️ zítra to vsadím a bude to zase nula. Držím se důsledně DCA pravidelné investice z pravidelného příjmu do bezpečí ETF hned (na solidní rentu by teoreticky měly stačit a vím i tohle bezpečí je relativní, ale co není 🤷‍♂️) a nepravidelné z mimořádných na riskantnější (vím VLD je už asi čistý hazard😂) investice ale také vždy co nejdřív. 🤞

Tedy o časování trhu se vůbec nepokoušíš nehledě na makroekonomickou situaci? Možná rozumné, já to budu naivně dál zkoušet. 😁

No jo úplně mi stačí otázka co na kdy už fakt nemám kapacitu😂

Ještě dodám 🚀/⚰️ jsou (měly by být) disruption technology a investiční horizont 5 roků + aby ta společnost měla dost času vyrůst nebo zkrachovat a tak asi na časování fakt zase tak moc nezáleží.

Já taky nečasuju trh, co se týká ETF jedu DCA a v propadech dokupuju akcie. ETF dělají v průměru nějakých 10-12% a akcie nějakých 20%. Rozložení 60% ETF a 40% akcie. Akciové portfolio mám hodnotově vyvážené, bere to trochu zisků, ale zase můžu klidněji spát.

Přímo u brokera to aktuálně bude asi 5% portfolia.

U brokera je lepší držet méně, si myslím. U většiny brokerů je úrokové procento poměrně nízké.

Přesně tak, většinu hotovosti mám samozřejmě v bance.

Bude záležet případ od případu. Mně se připisuje 5 % na USD účtu. 😇