S&P 500 ^GSPC 4,989.33 +0.44%
Tesla TSLA $142.62 -3.02%
Nvidia NVDA $784.12 +2.90%
Amazon AMZN $176.25 +0.93%
Alphabet GOOG $157.01 +0.83%
Apple AAPL $165.57 +0.35%
Microsoft MSFT $399.60 +0.12%
Meta META $481.44 +0.08%

Máte křištálovou kouli?

Já také ne, ale věštění se s trochou dobré vůle dá nazývat kvalifikovaným odhadem a při troše studia Forecastingem😊. Základní podklady ke studiu najdete tady

https://www.ceskepriority.cz/forpol.

Ale k věci, blížící se Silvestr si žádá trochu zahledění do budoucnosti a jako investory nás samozřejmě zajímá na čem zase vyděláme. Tedy aspoň ty šťastnější, někdo si říká – kdy se dostanu z červených🤞.

No ať už je to jakkoli, zkusme si společně zavěštit. Já, nebudu zde rozvádět proč, mnoho už bylo řečeno a bylo to nezáživně na dlouhé lokte, předvídám že pokud vezmeme jako měřítko S&P 500 podstatně větší růst zaznamenají small caps a bankovní sektor bude mít růst menší. Jako velmi pravděpodobného vítěze příštího roku potom vidím hedge fondy ARK invest, protože jejich zaměření na disruptive technology by mělo začít nést plody a samozřejmě velkou otázkou je budoucnost Bitcoinu.

Tak za rok se k tomu vrátím a velmi pravděpodobně si řekneme proč to tak nedopadlo🤷‍♂️.

Nicméně existuje moudrost davu a tady je příležitost, aby se projevila. Prosím hlasujte všichni, za rok to vyhodnotím a čím víc Vás bude hlasovat tím „moudřejší“ to bude

Největší procentní růst v roce 2024 zaznamená.

Vote to see the results! 60 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Nejvíc katalyzátorů k solidnímu růstu je pro mě z nabídky jednoznačně u BTC. Ale pokud bych si měl na něco zavěštit z koule 🔮, tak proč by 2024 nemohl být raritní okamžik kdy gains na bondech budou ten rok lepší než na S&P? :)

Dluhopisy🤔ani nevím kdy  a proč byla taková situace naposled?

Něco jiného logicky vyhraje, protože se tak děje vždy. Index či jedna kryptoměna nikdy nepřekoná tu jednu stonks akcii. Pokud vynecháme tuto možnost, tak Bitcoin následovaný ARK či Small capy (pokud Cathie nebude dělat ptákoviny a sazby budou klesat podle plánu).

Jo jo, měl jsem na mysli spíš sektor, je jasné že absolutní vítěz bude nějaká jednotlivá akcie o které ještě netušíme odkud bude, ale ten Bitcoin získává dost hlasů 🤔

Tak ono je tam hned několik faktorů. Halving znamená, že se do oběhu bude dostávat méně Bitcoinů, než teď. Vzhledem k jeho omezenému počtu to tak logicky způsobí při stejné či vyšší poptávce růst ceny - tato poptávka by navíc mohla být vyšší skrze příliv institucionálních investorů a jejich klientů, což by tu cenu mohlo poměrně značně navýšit v příštích 12 měsících, byť ta nová ATH se dosahují cca 300 - 500 dní po halvingu (i když historie může být odlišná od současné situace). Já mám na kryptu násobek už za letošek, z těch aktuálních hodnot očekávám BTC ATH 90 - 120 tisíc dolarů do dvou let - podle toho, jak moc reálná bude ta meta 100 tisíc za Bitcoin a ten hype kolem toho. Vystřelení nad tyto hodnoty v tak krátké době se mi pravděpodobné nezdá, ta tržní kapitalizace by musela vylítnout šíleně, a nejsem si úplně jistý, že by takový příliv peněz byl v tak krátké době možný.

Tudíž na základě tohohle je logické, proč má Bitcoin tolik hlasů. SP 500 na násobek za rok šanci nemá, Small capy (pokud je myšlen index Russell 2000) mají rekord lehce přes 40% za rok, který nemusí být po letošku úplně nereálný při nějakém bullish scénáři, ale opět daleko. ARK je takový černý kůň z tohohle výběru, ale obecně nelze příliš porovnávat aktivně spravované fondy z dílny ARK s indexy v rámci jednoho roku. Byť ten příští rok bude velmi složitý, ale nějaký pokračující AI hype a dobrý výběr akcií může způsobit, že ARK BTC v tom jednom roce překoná. Na druhou stranu ARK si tady retail koupí jen velmi složitě, tudíž BTC opět vítězí.

Já osobně od léta pokračuji v akumulaci TNA (leveragované ETF na Russell 2000), možná přidám trochu TMF. Poté je ještě celkem vhodné pro konzervativnější část portfolia nezanevřít na value blue chip dividendovky, kde se dají najít pěkné valuace. Ale mám to z pohledu člověka, který má na krypto portfoliu za letošek už skoro 2 násobky ve zhodnocení.

Myslím si že by solidní růst mohl zaznamenat BTC, jelikož přijde BTC halving a hrají a věřím, že tomu pomůžou i ostatní faktory.

No jo dívám se že získává nejvíc hlasů 👍

To je pochopitelné :)

Dávám "něco jiného", protože to je správná odpověď, ale neptej se co, budu to vědět až za rok a něco najdu, co překoná vše uvedené ;) Osobně mám DCA do S&P500 a BTC, k tomu nějaký drobný stockpicking pro zábavu, zásadně měnit to pro 2024 neplánuji, takže mám "vsazeno" na 1. a 4. možnost :)

🤞

Ja som dal to isté, ale na rozdiel od teba to viem už teraz- moje portfólio😜

👍