Nová éra nastala❗ | Influenceři 📱 a jejich dopad na trh s kryptoměnami ₿

Co se týče kryptoměn, věřím v ekonomiku vlivu. Ve skutečnosti věřím v sílu influencerů. Koneckonců žijeme ve světě, kterému dominují sociální média. V tomto světě tráví lidé (v průměru) každý den dvě a půl hodiny na Facebooku, Snapchatu, Instagramu, Twitteru, TikToku, Youtubu atd. To je až neuvěřitelných 15 % našeho dne, nepočítaje spánek. Jen si představte, jak lépe by se život dal strávit...například vzděláváním se finančně zde na Bulios...😄

 

 

Dnešní sociální média jsou mnohem víc než jen místo, kde se spojujeme s přáteli. To byla sociální média 1.0 - sociální média z počátku roku 2010 možná tak. Nyní jsme plně ponořeni do éry sociálních médií 2.0. V této éře sledujeme na sociálních médiích zábavná videa s kočkami. Sledujeme své oblíbené celebrity. Neochotně se díváme na profily našich ex. Čteme zprávy. Dostáváme doporučení na jídlo, restaurace, filmy a produkty. Hledáme rady týkající se zdraví. Prodáváme věci. Kupujeme věci. Rozvíjíme své podnikání. Už chápete kam tím směřuji...?

 

Sociální média dnes používáme prostě ke všemu!

 

Ale také nevěříme společnostem provozujícím sociální média nebo firmám, které u nich inzerují. Je to zvláštní dichotomie. Platformy máme rádi. Platformy používáme. Neustále. Na všechno. Ale nenávidíme korporace, které tyto platformy provozují.

 

Takže... co uděláme? Vkládáme důvěru v lidi na platformách, ne v ty, kteří za nimi stojí, protože to nám umožňuje využívat hodnotové nabídky sociálních médií a přitom si zachovat svou individualitu a nezávislé myšlení.

 

Výsledek? Lidé, kteří jsou na platformách sociálních médií nesmírně populární, tzv. influenceři mají obrovský vliv. Jsou obrovskou hybnou silou spotřebitelského chování.

Když popová hvězda Justin Bieber řekl svým příznivcům, aby si v roce 2020 šli koupit boty Crocs, udělali to a odstartovalo to módní šílenství kolem Crocs, které dosud nevyprchalo. Akcie společnosti Crocs $CROX+0.1% vzrostly za poslední rok o téměř 250 %.

 

Když v roce 2019 začala superhvězda NBA Kyrie Irving a několik hráčů NBA propagovat výrobky společnosti Beyond Meat, jejich stoupenci začali kupovat rostlinné maso. Akcie společnosti Beyond Meat $BYND+1.3% od svého vstupu na burzu v roce 2019 vzrostly téměř 5×.

 

Když umělec Kanye West v roce 2015 navázal spolupráci se společností Adidas a začal pro tuto značku sportovního oblečení vytvářet boty (které následně propagoval na sociálních sítích), jeho stoupenci si houfně kupovali boty Yeezy. Od té doby akcie společnosti Adidas $ADDYY vzrostly o více než 350 %.

 

Chápete, o co jde? Viděl jsem to znovu a znovu. Vlivní lidé řídí chování spotřebitelů. Spotřebitelské chování řídí zisky. Zisky určují ceny akcií. Podle zákona tranzitivity tedy ovlivňovatelé řídí ceny akcií.

 

To je částečně důvod, proč jsem v příštích několika letech tak optimistický ohledně kryptoměn. Viděli jste v poslední době všechny ty influencery, kteří se vrhli na kryptoměnové šílenství?

 

Technologická ikona Elon Musk je přesvědčeným zastáncem kryptoměn a na Twitteru neustále vyjadřuje svůj názor, že kryptoměny nahradí fiat měny. 

 

Superhvězda NBA Steph Curry právě oznámil partnerství s kryptoměnovou platformou FTX poté, co se svých sledujících na Twitteru zeptal na kryptoměny.

 

Superhvězda NFL Tom Brady je velkým příznivcem kryptoměn. Jeho spoluhráč Rob Gronkowski právě podepsal smlouvu jako ambasador značky krypt zprostředkovatelské společnosti Voyager Digital.

 

Světová fotbalová ikona Lionel Messi právě uvedl na trh svou první kolekci tokenů NFT, nazvanou "Messiverse".

 

Hvězda reality show Kim Kardashianová v červnu v příspěvku na Instagramu propagovala token Ethereum Max.

 

Herečka Reese Witherspoonová před několika dny na svém Twitteru zveřejnila, že si koupila svou první várku Etherea $ETH/USD. Téhož dne se na Twitteru objevila Paris Hiltonová, která uvedla, že Bitcoin $BTC/USD miluje.

 

Boxerská legenda Manny Pacquiao právě spustil sbírku NFT na Ethernity. Do kryptografického vlaku nastoupili také technologický miliardář Mark Cuban, hvězda seriálu Hra o trůny Maisie Williamsová a hiphopová ikona Snoop Dogg.

 

Podstatné je, že kultura celebrit plně přijala kryptoměnovou revoluci.

To je velká věc. Znamená to totiž, že někteří z nejvlivnějších lidí na světě říkají svým desítkám milionů sledujících na sociálních sítích, aby přijali kryptoměny. To přirozeně povede k většímu rozšíření blockchainových produktů a služeb a zvýšené přijetí těchto řešení bude v konečném důsledku určovat dlouhodobou trajektorii cen kryptoměn.

 

Dokud se bude přijímání zvyšovat, budou zažívat ceny kryptoměn vyšší růst.

Právě teď adopce prudce stoupá, protože kultura celebrit se naplno vrhla na kryptorevoluci. Co bude následovat? Velká rallye na kryptoměnách.

 

Tato rallye na kryptoměnách poháněná celebritami má však i "nebezpečnou" stránku, a to tu, že tyto celebrity často nepoznají rozdíl mezi "dobrými" a "špatnými" kryptoměnami, což znamená, že pokud budete poslouchat výhradně celebrity, může se stát, že vám zůstanete na krku kryptoměna, která ztratí 50 % nebo více své hodnoty zatímco "dobré" kryptoměny vyletí o několik set procent...

 

Věřte mi. Tuto událost si nechcete nechat ujít. Krypto trhy budou v příštích několika letech prudce stoupat a sledovaní situace, sociálních sítí a nějakých těch influencerů by mohl být rozdílem mezi tím, když si vyberete vítěze a dosáhnete více než 500% výnosů, a tím, když si vyberete poražené a vyhodíte polovinu svých peněz z okna...Držím všem palce, budoucnost je totiž za dveřmi!

 

 

DISCLAIMER – nejsem investiční profesionál, ale jen zaujatý retailový investor, takže se nejedná o investiční doporučení. Před nákupem si prosím udělejte vlastní analýzu.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

nice subject

Pěkně napsané. Díky.

Jsem rád, že se líbilo...díky 😄

Myslím, že by $BTC/USD neměl šanci být na 50 tisících dolarech bez sociálních sítí, takže naprostý souhlas, influenceři jsou prakticky novými politiky...

ano to doopravdy jsou, navíc je pravděpodobně v blízké době určitě v politice uvidíme 😄

Vyborný text!

Díky!