S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Já to moc růžově nevidím. Demografie je hrůzná, spojence už dlouho žádné nemají, jejich investice mimo Čínu jsou na odpis a jejich prezident zlikvidoval ve vládě kohokoliv, kdo něco uměl nebo by i jen vzdáleně měl ambice ho ohrozit. Ještě za minulého prezidenta měli dobře našlápnuto, aktuálně to nevypadá vůbec dobře.

Pokud Vám je situace v USA jasná, tak to částečně řeší i Čínu, protože jejich ekonomika je silně závislá na exportu. Realitní sektor bude s největší pravděpodobností stále pod tlakem, protože ty nové byty už nemají dnes pro koho stavět a jejich populace bude v budoucnu ještě klesat.

Mohlo by to ale paradoxně pomoci zdejším akciím, pokud do nich lidé budou investovat místo cihel. Pro nějaký větší obrat by ale museli přesvědčit také zahraniční investory. Dát jasný rámec pro ADR/VIE, plně spolupracovat na auditech a dodržovat všeobecně uznávané účetní standardy.

Alibaba jako taková je v nelibosti strany, vyrostla ji silná konkurence a má aktuálně značné problémy s vedením. Já osobně jsem ji nedávno po 3 letech prodal a nebudu o ní znovu uvažovat dokud nebude patrný obrat v sentimentu. Zdejší akcie můžou být levné, ale dokud do nich nepůjdou zpátky peníze tak levné zůstanou. Alibaba sedí na spoustě hotovosti a místo aby ve velkém dělali buybacky tak zavedli dividendu.

Nyní mě trochu děsí výhružné komentáře Číny k Taiwanu... Bude se to před volbami pravděpodobně ještě stupňovat. Jinak jsem v roce 2024 na Čínu velmi bullish.

Asi tak. :)

Proč si bullish? Myslíš, že přijdou vládní stimuly?

Přesně tak, expanzivní fiskální politika, přičemž se to pravděpodobně tolik neprojeví na procentech HDP, jelikož letos jsme vysoko díky nízkému základu... Macro čísla z posledních měsíců nám naznačovaly určité probuzení, které věřím, že budou v příštím roce pokračovat. 
V neposlední řadě je to valuace celého SSE composite.