S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Verizon w drastycznej zapaści: czas kupić dywidendową bestię?

Być może zauważyłeś, że Verizon jest jedną z moich ulubionych akcji. Moim zdaniem jest to stabilna i stosunkowo obiecująca spółka dywidendowa. To wszystko, czego mi potrzeba do szczęścia. Ja jednak chciałbym zatrzymać się nieco nad opublikowanymi właśnie wynikami i "drastycznym spadkiem" kursu giganta telekomunikacyjnego.

Verizon jest jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w USA.Źródło

Verizon Communications $VZ+0.8% spadł w piątek po tym, jak gigant telekomunikacyjny obniżył swoje oczekiwania co do wyników za rok 2022. Akcje firmy Verizon spadły o ponad 5% tuż po rozpoczęciu sesji.

Spółka podała, że skorygowany zysk za pierwszy kwartał przekroczył szacunki, a przychody były zgodne z oczekiwaniami Wall Street. Jednak akcje spadły, ponieważ Verizon zaktualizował prognozę na 2022 r. i oczekuje, że skorygowany zysk na akcję będzie na niskim poziomie w stosunku do poprzedniej prognozy.

W odniesieniu do całego roku 2022, Verizon poinformował, że obecnie oczekuje "wzrostu przychodów z usług bezprzewodowych w dolnej granicy wcześniej zakładanego przedziału 9% do 10%". Firma prognozuje również "wzrost skorygowanego zysku EBITDA (zysk przed potrąceniem odsetek, podatków, deprecjacji i amortyzacji) w dolnej granicy poprzednio prognozowanego przedziału od 2% do 3%".

Wykres Verizon wygląda jak porządne uderzenie w ścianę

W kwartale zakończonym 31 marca zysk firmy Verizon bez uwzględnienia tych pozycji wyniósł 1,35 USD na akcję. Przychody wzrosły o 2% do 33,6 mld USD, w tym sprzedaż Verizon Media. Rok wcześniej firma Verizon zarobiła 1,36 USD na akcję przy przychodach w wysokości 32,9 mld USD. Analitycy prognozowali, że w tym kwartale Verizon wypracuje zysk w wysokości 1,34 USD na akcję przy przychodach w wysokości 33,6 mld USD.

Pozytywną informacją jest to, że spółka straciła 36 tys. abonentów, podczas gdy analitycy szacowali, że strata wyniesie 75 tys. abonentów. Przychody z usług bezprzewodowych wzrosły o 9,5% do 18,3 mld USD.

Akcje Verizon utrzymują cenę otwarcia 54,80. Akcje VZ mają wskaźnik siły względnej 61 na 99, według IBD Stock Checkup.

Mimo to, szacunki analityków pozostają w większości pozytywne. Źródło

Może jestem trochę uprzedzony do firmy Verizon 😂 , ale na dłuższą metę nadal jej ufam. Niewielkie pogorszenie koniunktury uważam za dobrą okazję do kupna. Liczby są przyzwoite, a model biznesowy i linia biznesowa są moim zdaniem bardzo odporne na pogorszenie koniunktury rynkowej. Ale to tylko moje zdanie. Nie jestem doradcą inwestycyjnym ani ekspertem 😇

https://www.youtube.com/watch?v=qUXXevGq79A

Zastrzeżenie:To nie jest rekomendacja inwestycyjna. Nie jestem profesjonalistą, a jedynie amatorem, który dzieli się swoimi poglądami na podstawie danych z Internetu, w tym przypadku zgodnych z analizą Reinhardta Krausa.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet