Tahle společnost šlape Tesle na paty. Geniální investiční příležitost?

Na Čínu připadá více než polovina celosvětového prodeje elektromobilů.
Více než polovina všech elektromobilů prodaných v loňském roce na celém světě připadla na kupce v Číně. Je tedy pochopitelné, že přední automobilky upírají svůj zrak právě na tento trh. Pochopitelně vás nejspíš jako první napadne Tesla. Jenže je tu ještě jedna společnost, která automobilce Elona Muska šlape v tomto regionu na paty!

BYD šlape Tesle na paty. Zdroj

Jen v prvním čtvrtletí roku 2022 prodala společnost Tesla $TSLA+0.5% v Číně více než 182 000 elektromobilů, čímž získala největší podíl na trhu s kompletními elektromobily v této zemi.

Čínská automobilka BYD $002594.SZ však rychle expanduje a zpochybňuje tamní dominanci společnosti Tesla.

Včetně plug-in hybridů prodala společnost BYD v prvním čtvrtletí v Číně více než 284 000 elektromobilů, což je více než kterákoli jiná automobilka. A i když se berou v úvahu pouze prodeje plně elektrických vozidel, BYD jen nepatrně zaostal za společností Tesla 😯

https://www.youtube.com/watch?v=z7xT1lIMVaI

Bez plug-inů prodala společnost BYD více než 141 000 plně elektrických vozidel, čímž zaostala za společností Tesla. Třetím největším prodejcem elektromobilů podle počtu prodaných kusů byl SAIC-GM-Wuling, společný podnik SAIC, General Motors a Wuling Motors.

BYD je také předním výrobcem elektrických autobusů, nákladních automobilů a vysokozdvižných vozíků. Více než 95 % prodejů vozidel společnosti BYD tvoří elektrická vozidla, zbytek připadá na vozidla se spalovacím motorem. Tento měsíc však společnost oznámila, že v březnu zcela ukončila výrobu vozidel s ICE. Je důležité poznamenat, že společnost BYD získává zhruba 60 % svých příjmů z dalších činností, včetně výroby komponentů pro mobilní telefony, montáže, dobíjecích baterií a fotovoltaiky.

Růst hezký. Ale z toho P/E se mi dělá trochu mdlo 😂

Do hodnocení společnosti se určitě pouštět nechci. Čínským společnostem dostatečně nerozumím. Jen mi přišla zajímavá informace, že se této poměrně (ve srovnání s Teslou) neznámé společnosti, daří udržovat krok s množstvím prodaných kusů. Byť na domácím hřišti. I tak je to solidní výkon.

Toto není investiční doporučení. Jde čistě o můj názor na základě analýzy Rekha Khandelwala.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Autor @bikowy má karmu 67 a je členem této komunity od 23/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Auta pěkný, uvidíme, kde budou za 5 let

O této společnosti jsem již něco slyšel, ale zatím mi nepřijde, že by Tesle šlapala na paty.

Kdyby se jí ale povedla expanze na západ, tak to by mohlo být o ničem jiném, protože nevypadá úplně špatně... :)

Auta asi docela hezký. Jen mi přijde, že se jim moc nedaří ta expanze na západ. Nebo minimálně jsem jich asi zatím moc nepotkal.

Jojo. Moc se jich tu zatím nepohybuje. Ale bude to dáno náročností dopravy/nezkušeností zákazníků na našem trhu. Resp. takovým tím odporem k neznámému.

Průměrného Čecha je problém přesvědčit o výhodách EV, natož se mu snažit vysvětlit, že by mohlo být dobrý třeba čínský EV. To je nereálný úkol  😂

To říkám furt a řeknu to znova. Tesla je jen jedna 😂

Ty nedáš pokoj... 😂

Jako udržet krok s Teslou je celkem vyšší dívčí. BYDu společně s $NIO-1.4% relativně věřím. Myslím, že se společně udrží na trhu, byť ve stínu Tesly. Možná ještě Lucid. Nikoho dostatečně zajímavého zatím jinak na trhu nevidím. Ale kdo ví🤷