S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Ta firma depcze Tesli po piętach. Wspaniała okazja inwestycyjna?

Na Chiny przypada ponad połowa światowej sprzedaży pojazdów elektrycznych.
Ponad połowa wszystkich pojazdów elektrycznych sprzedanych na świecie w ubiegłym roku trafiła do nabywców w Chinach. Zrozumiałe jest więc, że czołowi producenci samochodów zwracają uwagę na ten rynek. Naturalnie jako pierwsza przychodzi na myśl Tesla. Ale w tym regionie jest jeszcze jedna firma, która depcze po piętach Elonowi Muskowi!

BYD depcze Tesli po piętach. Źródło

Tylko w pierwszym kwartale 2022 roku firma Tesla $TSLA+3.2% sprzedała w Chinach ponad 182 000 samochodów elektrycznych, co dało jej największy udział w całym rynku pojazdów elektrycznych w tym kraju.

Jednak chiński producent samochodów BYD $002594.SZ szybko się rozwija i podważa dominację Tesli na tym rynku.

Łącznie z hybrydami typu plug-in, firma BYD sprzedała w pierwszym kwartale w Chinach ponad 284 000 samochodów elektrycznych, więcej niż jakikolwiek inny producent samochodów. A nawet jeśli weźmie się pod uwagę tylko sprzedaż pojazdów w pełni elektrycznych, BYD tylko nieznacznie ustępuje Tesli 😯

https://www.youtube.com/watch?v=z7xT1lIMVaI

Bez wtyczek BYD sprzedał ponad 141 000 w pełni elektrycznych pojazdów, plasując się za firmą Tesla. Trzecim największym sprzedawcą pojazdów elektrycznych pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy była firma SAIC-GM-Wuling, spółka joint venture utworzona przez SAIC, General Motors i Wuling Motors.

BYD jest również wiodącym producentem elektrycznych autobusów, ciężarówek i wózków widłowych. Ponad 95% sprzedaży pojazdów firmy BYD stanowią pojazdy elektryczne, a pozostała część to pojazdy z silnikami spalinowymi. W tym miesiącu firma ogłosiła jednak, że w marcu całkowicie zaprzestała produkcji pojazdów z silnikiem spalinowym. Należy zauważyć, że firma BYD uzyskuje około 60% swoich przychodów z innej działalności, w tym z produkcji komponentów do telefonów komórkowych, montażu, akumulatorów i ogniw fotowoltaicznych.

Ładny wzrost. Ale wskaźnik P/E przyprawia mnie o lekki zawrót głowy 😂

Z pewnością nie chcę zajmować się wyceną firmy. Nie rozumiem wystarczająco dobrze chińskich firm. Ciekawe, że ta stosunkowo mało znana (w porównaniu z Teslą) firma jest w stanie nadążyć za ilością sprzedawanych egzemplarzy. Aczkolwiek na własnym terenie. Mimo to jest to solidny wynik.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moja opinia oparta na analizie Rekhy Khandelwal.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet