S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

"Ponadczasowy Buffett: Dlaczego sztuczna inteligencja Apple wzbudziła emocje w jego portfelu i jak można na tym…

Róbert Cibor
31. 12. 2023
2 min read

Warren Buffett, znany ze swojego ostrożnego podejścia do inwestowania, nie odrzuca jednak nowych trendów. Zauważa nawet i uznaje kluczową rolę, jaką odgrywają innowacje, w tym w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI). Pomimo swojego powściągliwego podejścia do nowych rozwiązań, ma w swoim portfelu spółki skoncentrowane na rozwoju i dystrybucji AI.

Wśród spółek w portfelu Berkshire Hathaway, które zajmują się AI, wyróżnia się jedna - Apple $AAPL+1.3%. Jest powód, dla którego ten gigant technologiczny jest szczególnie atrakcyjny dla Buffetta.

Buffett czasami przedstawia Apple jako firmę zajmującą się towarami konsumpcyjnymi, ale nie można przeoczyć znaczenia, jakie przywiązuje do sztucznej inteligencji. Podczas niedawnej rozmowy telefonicznej na temat zysków, dyrektor generalny Tim Cook powiedział, że firma intensywnie inwestuje w sztuczną inteligencję generatywną. Prawie 1 miliard dolarów rocznie przeznacza na opracowanie własnego modelu językowego na dużą skalę i testowanie chatbota w stylu ChatGPT.

Innowacje w projektowaniu chipów i ich rola w sztucznej inteligencji Apple nie tylko inwestuje w sztuczną inteligencję, ale także wprowadza innowacje w projektowaniu własnych chipów. Na przykład chipy M3 w najnowszych modelach komputerów Mac mają więcej pamięci roboczej, co oznacza bardziej zaawansowane przetwarzanie AI. To sprawia, że MacBook jest idealnym wyborem dla programistów AI.

Przyszłość Apple ze sztuczną inteligencją Uzyskanie przewagi konkurencyjnej w dziedzinie sztucznej inteligencji to nie tylko trend, ale kluczowy czynnik sukcesu. Apple wykorzystuje sztuczną inteligencję do wzmocnienia swojej pozycji na rynku. Dzięki rozszerzonej platformie i rozwijającej się działalności, firma jest gotowa wykorzystać sztuczną inteligencję w produktach i usługach konsumenckich o wyższej marży.

Preferencje Buffetta dla Apple wydają się uzasadnione. Chociaż akcje $AAPL+1.3% notowane są w pobliżu rekordów wszech czasów, prawdopodobne jest, że jesteśmy dopiero na początku okresu wzrostu, który będzie napędzany przez sztuczną inteligencję.

AAPL

Apple

AAPL
$169.02 $2.12 +1.27%

▪️◾◼️◾▪️

Na Bulios można znaleźć wiele inspiracji, ale oczywiście ostateczna selekcja akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, więc zawsze przeprowadzaj dokładną analizę we własnym zakresie. Praktyczne narzędzia w ramach członkostwa Bulios Black są zawsze do Twojej dyspozycji.

Źródło.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.