2 důvody, které dělají z akcií Nio skvělou investiční příležitost

Společnost Nio $NIO-1.4% není jediným výrobcem automobilů v Číně, který musí čelit významným problémům na straně výroby, kvůli uzavírkám z důvodu Covidu-19. Akcie společnosti se během posledních 3 týdnů propadly z 24 zpět až na 17 dolarů. Problémy, se kterými se Nio potýká by ovšem měli být spíše krátkodobého rázu a proto jakmile dopady pandemie odezní, automobilka bude mít plné ruce práce, aby uspokojila neustále se zvyšující poptávku po elektromobilech. 

akcie Nio v minulém týdnu odepsaly 12,57 %

Myslím, že trh na tento krok reaguje přehnaně a špatně chápe, že společnost  zcela pozastavila výrobu. To však není pravda. Pojďme se hlouběji podívat na dva důvody, proč byste měli být na akciích NIO býčí.

Zastavení výroby je pouze dočasné 

Situace není tak špatná, jak se možná někteří obávají, a myslím si, že je pouze dočasná. Společnost Nio $NIO-1.4% pouze krátkodobě zastavila výrobu a nezavřela ji úplně. Je však možné, že se dočkáme poklesu v počtu dodávek, ale mohlo by se jednat pouze o měsíc a ne o soustavný propad. Podle vedení bude Nio stále v provozu, ale v omezeném rozsahu. 

Společnost by mohla v příštích několika týdnech začít pracovat na plný výkon, protože výrobu zcela nezastavila. Zajímavé je, že společnost vykázala solidní dodávky za březen a splnila čtvrtletní cíl dodávek. To je dostatečný důvod k důvěře ve výrobní schopnosti společnosti Nio.

https://youtu.be/3EpT3YO6dgs

Nio zvyšuje ceny svých vozů

Je třeba mít na paměti, že kdykoli se zvýší cena surovin, výrobci budou uvažovat o zvýšení cen. V tomto případě cena lithia raketově roste, což má dopad na všechny výrobce elektromobilů. Společnost Nio však není jediná, kdo zvyšuje cenu svých vozů. Společnost Tesla v minulosti několikrát zvýšila ceny. Nio ve výsledku nemá jinou možnost než zvýšit cenu svých vozů.

Dokonce i společnost Lucid zvažuje zvýšení cen, aby vyhověla obavám dodavatelského řetězce a inflace. Automobilky, které zatím zvýšení cen neoznámily, tak možná budou muset učinit v následujících měsících a jedná se jen o otázku času. 

Závěrečná poznámka k akciím Nio

Domnívám se, že akcie má solidní růstový potenciál. Trh však akcie společnosti Nio oceňuje, kvůli dočasným problémům níže, než by ve skutečnosti měl. To však může indikovat příležitost k nákupu za rozumnou cenu. 

Mějte ovšem na paměti, že se jedná o dlouhodobou investici a proto není vyloučeno další kolísání ceny akcie. Nejedná se o investiční doporučení a případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. Problematikou společnosti Nio se zabýval analytik Vandita Jadeja.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Autor @spritely22 má karmu 415 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

$NIO-1.4% je jedna z mála společností, která reálně bude nějakým způsobem moct konkurovat Tesle

V Číně určitě

Ak sa im podarí si nejak “patentovať” tie vymieňavie stanice baterii tak to bude veľký boom a zisky z toho budú krasne ak to začnú licencovať

To je pravda :) Vždycky je tam potřeba se něčím odlišit aby byla větší šance prorazit

V NIO mám přes 20% růstového portfolia a společnosti věřím už od roku 2020. Bohužel čína, zavřené továrny, shanghai lockdown, zvyšující se cena baterií, inflace - bude to ještě pomerně tough. Postupně ředím a přikupuji, ale je to gamble.

"je to gamble," také mám občas ten pocit

Já si myslím, že z dlouhodobějšího hlediska půjde vzhůru

Za mna tiež do hodl portfolia ideal

V tuhle chvíli to chce hlavně velkou trpělivost, zavřené továrny, covidové uzávěry měst, opatrnost obyvatelstva na výdajové straně přivodili v automobilovém průmyslu docela velké trable (viz aktuální výsledy výroba/prodej).

Určitě, kvalitní značka (investice), ale je potřeba počítat s dlouhodobým horizontem. 

https://kandianshare.html5.qq.com/v2/news/3119953086568925506?cardmode=1&docId=3119953086568925506&from_app=qb&sGuid=b07a131f5aee7a57066f247e13b788cb&sQueryId=1650892131067&sUserId=&sUserType=-1&sh_sid=5__25816b4c48e972be__b07a131f5aee7a57066f247e13b788cb&share_count=1&source_id=1&target_app=kb

Také ji vidím jako příležitost. Bohužel jsem stále v mínusu.

tohle chce trpělivost, já jsem také na svých pozicích v čínských akciích v mínusu :/

@pb2205, @trollbringer, @sooskristian také vidíte akcie $NIO-1.4% jako příležitost?

Samozřejmě, že vidím. Navíc nové modely e5 a e7 (teď nevím zda je píšu dobře) mají být zlomové pro společnost, jelikož těží z obliby a konkurenceschopnosti $TSLA+0.5%. Stále jsem býčí a věřím, že rok 2024-2025 ukáže.

To mě těší, že jsme za jedno. Konec roku 2023 a začátek 2024 bude pro společnost rozhodně klíčový, protože se očekává, že by se pomalu mohla dostat do zisku.

Otázkou zůstává, jak dlouho ty jejich uzavírky v Číně budou trvat

Na to se těžko odpovídá. Každopádně doufejme, že brzy skončí a výroba zas pojede na plné obrátky

Myslím si, že moc dlouho ne. Budu dělat vše možné proto aby se rozjely.

Na $NIO-1.4% mám menší pozici, pokud ale ještě spadne budu přikupovat

Též bych rád zas něco nakupil za levno :))

15 usd by mohla být už hezká cena.

Přesně tak..