S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

2 powody, dla których akcje Nio są świetną okazją inwestycyjną

Nio$NIO+0.6% nie jest jedynym chińskim producentem samochodów, który stoi w obliczu poważnych wyzwań produkcyjnych związanych z zamykaniem zakładów przez Covid-19. W ciągu ostatnich trzech tygodni akcje firmy spadły z 24 do 17 dolarów. Oczekuje się jednak, że problemy, z jakimi boryka się firma Nio, będą raczej krótkotrwałe, a zatem po ustąpieniu skutków pandemii producent samochodów będzie miał pełne ręce roboty, aby zaspokoić stale rosnący popyt na samochody elektryczne.

W ciągu ostatniego tygodnia akcje Nio straciły na wartości 12,57%.

Myślę, że rynek przesadnie reaguje na ten ruch i nie rozumie, że firma całkowicie wstrzymała produkcję. Nie jest to jednak prawdą. Przyjrzyjmy się bliżej dwóm powodom, dla których warto być byczo nastawionym do akcji NIO.

Wstrzymanie produkcji jest tylko tymczasowe

Sytuacja nie jest tak zła, jak niektórzy się obawiają, i myślę, że jest to tylko przejściowe. Firma Nio$NIO+0.6% wstrzymała produkcję tylko na krótki okres czasu i nie zakończyła jej całkowicie. Możliwe jest jednak, że będziemy świadkami spadku liczby przesyłek, ale może to być tylko miesiąc, a nie ciągły spadek. Według kierownictwa Nio będzie nadal działać, ale w ograniczonym zakresie.

Firma może rozpocząć pracę z pełną wydajnością w ciągu najbliższych kilku tygodni, ponieważ nie wstrzymała całkowicie produkcji. Co ciekawe, firma poinformowała o solidnych dostawach w marcu i osiągnęła swój kwartalny cel dostaw. Jest to wystarczający powód, aby mieć zaufanie do możliwości produkcyjnych firmy Nio.

https://youtu.be/3EpT3YO6dgs

Nio podnosi ceny swoich samochodów

Należy pamiętać, że gdy tylko cena surowców wzrośnie, producenci będą rozważać podniesienie cen. W tym przypadku cena litu gwałtownie wzrasta, co ma wpływ na wszystkich producentów pojazdów elektrycznych. Jednak nie tylko Nio podnosi ceny swoich samochodów. W przeszłości Tesla kilkakrotnie podnosiła ceny . W rezultacie firma Nio nie ma innego wyjścia, jak tylko podnieść ceny swoich samochodów.

Nawet Lucid rozważa podniesienie cen, aby sprostać wyzwaniom związanym z łańcuchem dostaw i inflacją. Firmy motoryzacyjne, które jeszcze nie ogłosiły podwyżek cen, mogą być zmuszone do ich wprowadzenia w najbliższych miesiącach - to tylko kwestia czasu.

Ostatnia uwaga dotycząca akcji Nio

Uważam, że akcje mają duży potencjał wzrostowy. Jednak rynek wycenia akcje firmy Nio niżej niż powinien ze względu na przejściowe problemy. Może to jednak oznaczać okazję do kupna po rozsądnej cenie.

Należy jednak pamiętać, że jest to inwestycja długoterminowa, a zatem niewykluczone są dalsze wahania cen akcji. Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Sprawę opisała analityk Nio, Vandita Jadeja.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet