Kochasz dochód pasywny? W takim razie te akcje dywidendowe są właśnie dla Ciebie

Osiągaj stałe zyski z tych firm bez konieczności ich sprzedaży. Co jest najlepsze w tym rodzaju inwestowania? Kupujesz kilka akcji i pozwalasz firmie wykonywać ciężką pracę, a sam obserwujesz, jak gromadzi się bogactwo.

Firmy te zapewnią Ci niezły dochód pasywny.

Najlepszą cechąakcji dywidendowych jest to, że nie trzeba ich sprzedawać, aby osiągnąć zysk. Najważniejszą decyzją jest to, czy reinwestować dywidendy, czy też zabrać pieniądze i wykorzystać je gdzie indziej. Największą decyzją w przypadku inwestowania w celu uzyskania dochodu pasywnego jest wybór akcji, które chcemy kupić. W Stanach Zjednoczonych jest około 4000 spółek giełdowych, a liczba spółek wypłacających dywidendy zmienia się co kwartał. W tym artykule wybrałem jednak 3 z nich.

1) Essex Property Trust $ESS+0.6%

Inwestorzy w Essex Property Trust mogą czerpać korzyści z posiadania domów jednorodzinnych bez kłopotów związanych z pobieraniem czynszu i różnego rodzaju usług dotyczących tych domów. Ten fundusz powierniczy inwestujący w nieruchomości (REIT), podobnie jak ConEd, jest dywidendowym arystokratą- należy do klubu spółek z listy Fortune 500, które zwiększały swoje dywidendy przez co najmniej 25 kolejnych lat.

Essex nie ma wprawdzie tak stronniczej publiczności jak firma regulowana, taka jak ConEd, ale posiada dochodowy portfel około 250 luksusowych apartamentów na rynku. Obecna stopa zwrotu z dywidendy wynosi 2,55%.

1. ConEd $ED-1.0%

ConEd nie tylko dostarcza energię elektryczną, gaz i parę wodną do Nowego Jorku i znacznej części okolic w południowo-wschodniej części stanu Nowy Jork i północnej części New Jersey, ale także zajmuje się energią słoneczną i jest drugim co do wielkości właścicielem takich projektów na kontynencie. Możesz kupić spółkę ConEd za około 98 USD za akcję, a za swój wysiłek otrzymasz dywidendę w wysokości 0,79 USD za akcję i stopę zwrotu około 3,25%, co zapewni Twojemu portfelowi miły napływ pasywnego dochodu.

3. Altria Group $MO+0.1%

Altria Group nie jest arystokratą dywidendowym, ale nie jest też błahostką. Producent Marlboros zwiększał dywidendę przez 13 kolejnych lat, dywersyfikując strumień przychodów w celu zmniejszenia zależności od wyrobów tytoniowych. Altria twierdzi, że jej celem jest osiągnięcie wskaźnika wypłaty dywidendy na poziomie około 80% skorygowanego zysku na akcję (EPS) i obecnie przewiduje wzrost EPS o 4% do 7%. Altria będzie Cię kosztować około 56 dolarów za sztukę, ale przy tej cenie zapewnia niezłą wypłatę w wysokości około 6,55% dywidendy w wysokości 0,90 dolara na akcję. Inwestorzy Altrii wchodzą w biznes, który wydaje się całkiem bezpieczny, dopóki ludzie będą palić, palić i palić...

Osobiście uważam, że jest wiele do wyboru, szczególnie interesuje mnie Altria, która ma naprawdę interesującą dywidendę, lub ConEd ze względu na sektor, w którym działa. Energetyka jest i będzie sektorem, który będzie prosperował przez długi czas. Dlatego moim zdaniem możesz wybrać także swoją, oczywiście jeśli zdecydujesz się zainwestować, musisz przeprowadzić więcej badań na temat firmy. Nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako analizę spółek.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet