S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Widzę, że akcje $BABA+0.0% spadły o ponad 20% w ciągu ostatniego roku i mimo że jest to chińska spółka, rozważam ich zakup. Akcje te nie są jednak dla mnie aż tak ważne i kupiłbym je poniżej 72 USD.

Czy posiadasz akcje $BABA+0.0% w swoim portfelu i przy jakiej cenie są one wykupione?

BABA

Alibaba

BABA
$75.96 -$0.16 -0.22%
Capital Structure
Market Cap
195.1B
Enterpr. Val.
1.3T
Valuation
P/E
14.1
P/S
1.5
Dividends
Yield
0.2%
Payout
0.0%

Mam już mały zakup, ale wciąż czekam, ponieważ powinien jeszcze trochę spaść, nie mniej $BABA+0.0% w moim portfelu zdecydowanie chcę mieć 👍 istnieje możliwość dużej aprecjacji i nawet jeśli jest większe ryzyko, to warto.

Świetnie, widzę to tak samo, ale nie tak optymistycznie.

Nadal nie wiem, co sądzić o Chinach. Prawdopodobnie nie zainwestowałbym tam więcej niż 0,5% mojego portfela.

Widzę to w ten sam sposób, jestem w stanie włożyć w to maksymalnie 4%.

4% ogólnie do Chin czy do konkretnego baba?

15% ptf. Jestem przygotowany na każdy scenariusz, ale skłaniam się ku szczęśliwemu zakończeniu. 😁
Prawdopodobnie stopniowo zbliżę się do 20%.

To właśnie nazywam przekonaniem! Pomijając wszystkie negatywne scenariusze, czy możesz dać mi jakiś wgląd w pozytywne? W jaki sposób Alibaba powróci do wyższego dwucyfrowego wzrostu, aby uzyskać wycenę w okolicach PE 15-25?

Udział w rynku maleje. Ale nawet przy tym wzroście uważam, że PE 15 jest uczciwy, biorąc pod uwagę geolokalizację. Obecny terminowy PE = 7,5. Nawet biorąc pod uwagę inne wskaźniki, spółka jest brutalnie tania (jeśli liczby są prawdziwe, a zakładam, że są).
Świetny bilans, który miejmy nadzieję zostanie wykorzystany do wykupu akcji własnych, chociaż tegoroczny wykup akcji własnych w żaden sposób nie wpłynął na cenę (kwota była śmieszna w porównaniu z ich możliwościami - akcjonariuszy to nie obchodzi). Przypuszczam jednak, że dywidenda może szybko wzrosnąć, ale spodziewamy się tego dopiero w przyszłym roku...

Pomimo problemów w sektorze nieruchomości, które obniżają prognozy wzrostu PKB na przyszły rok, myślę, że jakoś wydostaną się z deflacji. Znajdują się w innym miejscu cyklu gospodarczego niż Stany Zjednoczone. Pomóc mogłyby wysokie zapasy M2 lub bodźce fiskalne z Chin, które oczywiście będą finansowane długiem (nowa emisja obligacji w październiku). Ogólnie rzecz biorąc, niewielki bodziec mógłby nadać rynkowi akcji impet, którego potrzebuje. W ślad za tym podążyłby napływ kapitału.

Na przykład ta ostatnia wiadomość sprawiła, że pomyślałem, że partia tak naprawdę nie dba o to, jak radzi sobie rynek akcji:
https://www.reuters.com/world/china/china-removes-official-after-video-games-rules-spark-turmoil-sources-2024-01-02/

Warto również zauważyć, że mam 5% w $KWEB+0.0%. Zastanawiam się, czy nie powinienem był pójść tą "bezpieczniejszą" drogą. Będzie to duże rozczarowanie, jeśli się nie uda, ale jest to ryzyko, które jestem gotów podjąć. Byłbym bardzo szczęśliwy z powodu opinii lub jakichkolwiek wyzwań związanych z moimi poglądami - w ten sposób uczysz się najlepiej!

O to też pytam, ponieważ kiedy patrzę na firmę i patrzę na ten wykres, nie widzę wykresu i nie widzę, co lub dlaczego akcje BABA idą w górę.

To całkiem spora pozycja. Nie ufam tak bardzo akcjom BABA i w ogóle nie ufam Chinom :)