S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Myszka Miki, prawdopodobnie nie zobaczymy go już tylko w kreskówkach, Disney kończy jego prawa autorskie.

Ostatnio widziałem w sieci sporo wiadomości na temat $DIS+1.3%. Myszka z kreskówki, na której firma się wychowała, nie będzie już miała swoich praw, więc każdy inny może jej używać bez pytania firmy lub płacenia im czegokolwiek. 🐭

Najsłynniejsza postać Disneya jest przeprojektowywana. I moim zdaniem nie jest to ładne. Dla mnie ta postać nadal pozostaje ikoną dzieciństwa. Firma straciła w tym roku ochronę praw autorskich do wczesnej wersji Myszki Miki, dając twórcom filmów i gier wideo szansę na ponowne wyobrażenie sobie rodzinnego gryzonia - głównie jako zabójcy. Te Myszki Miki nie zostaną wpuszczone przez bramy Magicznego Królestwa.

DIS

Disney

DIS
$110.81 $1.39 +1.27%
1 Day
+0.01%
5 Days
-3.91%
1 Month
+14.79%
6 Months
+25.41%
YTD
+18.66%
1 Year
+5.81%
5 Years
-5.24%
Max.
+115,756.55%

Nie trzeba było długo czekać, by informacja ta ujrzała światło dzienne, a już w głowach reżyserów i twórców gier pojawiają się przeróżne pomysły na to, jak na nowo wyobrazić sobie mysz. Oto jeden z przykładów. Steven LaMorte, producent i reżyser, powiedział, że pracuje nad filmem bez tytułu, który będzie kręcony tej wiosny w Nowym Jorku i zostanie wydany jeszcze w tym roku. Akcja rozgrywa się na łodzi, która zostaje zaatakowana przez osoby dojeżdżające do pracy przez coś, co LaMorte nazywa "tajemniczą, złośliwą i morderczą myszą".

Słynni zabójcy mogą pomóc zdobyć publiczność, powiedział Rhys Frake-Waterfield, reżyser filmu "Kubuś Puchatek: Krew i miód".

Szokująca wartość również pomaga. "Kubuś Puchatek jest taki przyjazny i słodki" - powiedział Frake-Waterfield. "To ogromny kontrast zobaczyć, jak łapie kogoś za głowę i dźga go w oko".

Kontynuacja, "Kubuś Puchatek: Krew i Miód 2", ukaże się w marcu z inną postacią, która weszła do sfery publicznej w tym roku: przyjacielem Puchatka, Tygryskiem. Tygrysek również będzie zabijał ludzi, powiedział Frake-Waterfield.

To niskobudżetowe horrory, więc dla mnie to po prostu nudne, niewarte obejrzenia filmy, których osobiście nie włączyłbym dla zabicia czasu. Oczywiście to moja opinia, a dla wielu może to być świetny kontrast, a wystarczająco dużo osób, które czytałem, twierdzi nawet, że może to pomóc ożywić te postacie i dodać do reklamy firmy.

Podczas gdy każdy może używać Mikiego ze "Steamboat Willie" (słynnego i pierwszego pojawienia się w czarno-białym filmie "Steamboat Willie" z 1928 roku wraz ze swoją dziewczyną Myszką Minnie, którego wczesna wersja jest teraz również w domenie publicznej), Disney jest właścicielem znaku towarowego swojej maskotki, co oznacza, że firmy nie mogą próbować oszukać ludzi, aby myśleli, że ich przerobione filmy, programy lub gry pochodzą od Disneya, powiedział Jenkins. Disney odmówił komentarza na temat ogłoszonych projektów, ale powiedział w oświadczeniu, że będzie nadal chronić bardziej nowoczesne wersje Myszki Miki, "tak jak będzie chronić przed dezorientacją konsumentów spowodowaną nieautoryzowanym użyciem Mikiego i innych naszych kultowych postaci".

Co sądzisz o tej zmianie? 😊... oczywiście można to rozumieć na różne sposoby, mogą pojawić się ciekawe pomysły, wielu kreatywnych ludzi może swobodnie pracować z postacią Mickey, z drugiej strony, w dzisiejszych czasach, w których przemoc jest już tak powszechna, wydaje się, że szkoda wciągać w to również tę postać.


Jestem ciekaw, co z tego wyniknie dla innych twórców, jeśli chodzi o akcje, nie sądzę, by miało to zasadniczy wpływ na cokolwiek.

Czytałem gdzieś analizę na ten temat i nie powinno tak być.

Ale nigdy nic nie wiadomo :D

Naprawdę nie chciałbym zobaczyć, co inne studia/firmy zrobią z tą postacią.

Zgoda, to jest nas dwóch, jak napisałem, nie jestem fanem tego, co teraz pojawi się jako "plotka"

Napisali "wczesne wersje" oznaczające czarno-białe, czy do czego to wszystko się odnosi, jakoś nie rozumiem. Na przykład, jeśli prawa do koloru są stale stosowane do koloru, a nie do czerni i bieli, lub jeśli jest to całkowicie bez praw, ale nie napisaliby "wczesnej wersji". 😃 Co o tym sądzisz?

Cofam, już wiem, że nie ma to wpływu na współczesną wersję 🙂 "Podczas gdy prawa autorskie do starszej wersji postaci wygasły, Disney przypomniał opinii publicznej, że współczesne wersje pozostają nienaruszone".

Tak, tak, to prawda. Nadal mają prawa do nowoczesnej wersji, ale nie wiem, to dla mnie dziwne, różnica między starą a nowoczesną wersją, po prostu Mickey jest dla mnie jednym, może w bardzo podobny sposób, nie wiem. Znam to tylko z dzieciństwa, teraz jest bardziej związane z Marvelem, zobaczymy, co to dalej znaczy, w każdym razie czułem się jak jedno z głównych wydarzeń, dlatego o tym wspomniałem. 😊

Szkoda i pewnie tak się stanie, że postać ta pojawi się w horrorach. Szczerze mówiąc, to prawdziwa szkoda i nienawidzę patrzeć, jak ta postać się zmienia.

Zgadza się, jesteśmy tego samego zdania. Też mi się to nie podoba, nie pasuje do tego i jak myślisz, co to może zrobić z finansami firmy i ceną akcji?

To jest dokładnie to, co moim zdaniem nie powinno mieć wpływu na finanse i cenę akcji.

W przeciwnym razie ciesz się wakacjami. Do jakiego kraju poleciałeś?

Szkoda i pewnie tak się stanie, że ta postać pojawi się w horrorach. Szczerze, to naprawdę szkoda i nienawidzę oglądać tej postaci.