S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Mickey Mouse, muhtemelen artık onu sadece çizgi filmlerde göremeyeceğiz, Disney telif haklarını sona erdiriyor.

Son zamanlarda internette $DIS+0.0% hakkında oldukça fazla haber görüyorum. Şirketin üzerinde büyüdüğü çizgi fare artık haklarına sahip olmayacak, böylece herkes şirkete sormadan veya onlara hiçbir şey ödemeden onu kullanabilecek. 🐭

Disney'in en ünlü karakteri yeniden tasarlanıyor. Ve bence hiç hoş değil. Benim için bu figür hala bir çocukluk ikonu olmaya devam ediyor. Şirket bu yıl Mickey Mouse'un eski bir versiyonu üzerindeki telif hakkı korumasını kaybederek film ve video oyunu yapımcılarına aile kemirgenini yeniden hayal etme şansı verdi - çoğunlukla bir katil olarak. Bu Mickey'lerin Sihirli Krallık'ın kapılarından geçmesine izin verilmeyecekti.

DIS

Disney

DIS
$107.77 $0.13 +0.12%
1 Day
+0%
5 Days
-3.91%
1 Month
+14.79%
6 Months
+25.41%
YTD
+18.66%
1 Year
+5.81%
5 Years
-5.24%
Max.
+115,756.55%

Bu bilginin ortaya çıkması uzun sürmedi ve şimdiden yönetmenler ve oyun yapımcılarının zihinlerinde farenin nasıl yeniden hayal edileceğine dair her türlü fikir canlanmaya başladı. İşte bir örnek. Yapımcı ve yönetmen Steven LaMorte, bu bahar New York'ta çekilecek ve bu yıl içinde gösterime girecek isimsiz bir film üzerinde çalıştığını söyledi. Film, LaMorte'un deyimiyle "gizemli, vahşi ve cani bir fare" tarafından yolcuların saldırısına uğrayan bir teknede geçiyor.

"Winnie the Pooh: Blood and Honey "nin yönetmeni Rhys Frake-Waterfield, ünlü katillerin izleyicileri kazanmaya yardımcı olabileceğini söylüyor.

Şok değeri de yardımcı olur. Frake-Waterfield, "Winnie the Pooh çok arkadaş canlısı ve tatlı," diyor. "Onun birini kafasından tutup gözünden bıçakladığını görmek büyük bir tezat oluşturuyor."

"Winnie-the-Pooh: Blood and Honey 2" adlı devam filmi, bu yıl kamusal alana giren bir başka karakterle Mart ayında vizyona giriyor: Pooh'nun arkadaşı Tigger. Frake-Waterfield, zıplayan kaplanın da insanları öldüreceğini söyledi.

Bunlar düşük bütçeli korku filmleri, bu yüzden benim için sadece sıkıcı, izlenemez ve şahsen zaman öldürmek için izlemeyeceğim filmler. Elbette bu benim görüşüm ve pek çok kişi için harika bir kontrast olabilir ve hatta okuduğum pek çok kişi bunun bu karakterleri hayata geçirmeye ve şirketin reklamına katkıda bulunmaya yardımcı olabileceğini söylüyor.

Jenkins, herkes "Steamboat Willie "deki Mickey'i kullanabilirken (1928 yapımı siyah-beyaz film "Steamboat Willie "deki ünlü ve ilk görünüşü, kız arkadaşı Minnie Mouse ile birlikte, erken bir versiyonu da şu anda kamu malıdır), Disney'in maskotunun ticari markasına sahip olduğunu, yani şirketlerin insanları yeniden tasarlanmış filmlerinin, şovlarının veya oyunlarının Disney'den geldiğini düşünmeleri için kandırmaya çalışamayacağını söyledi. Disney açıklanan projeler hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak yaptığı açıklamada Mickey Mouse'un daha modern versiyonlarını korumaya devam edeceğini söyledi, "tıpkı Mickey ve diğer ikonik karakterlerimizin izinsiz kullanımından kaynaklanan tüketici karışıklığına karşı koruma sağlamak için çalışacağı gibi."

Siz bu değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz? 😊...elbette bu farklı şekillerde anlaşılabilir, ilginç fikirler ortaya çıkabilir, birçok yaratıcı insan Mickey karakteriyle çalışmakta özgürdür, öte yandan, şiddetin zaten bu kadar yaygın olduğu günümüzde ve çağda, bu karakteri de buna sürüklemek utanç verici görünüyor.


No comments yet