S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Dobré nedělní ráno investoři a investorky.

Zajímal by mě váš názor ohledně rozložení svých investic a investičních cílů. 
Jaké poměry mezi svými investicemi máte nastavené jako cílové nebo je již dodržujete?

Mám tím na mysli procentuální poměr kapitálů mezi akciemi, dluhopisy, komoditami a popřípadě jinými investičními nástroji?

Dále by mě zajímalo, jaké komodity a jakou formu investování preferujete?


Přesně dané to také nemám, snažím se vždy alokovat kapitál dle investiční příležitosti a kde hlavně vidím co nejvyšší potenciál, samozřejmě volnou CF se  snažím zhodnocovat na dlouhodobé bázi v rámci indexů.

Se úplně stydím to veřejně napsat, protože budu za úplnýho pankáče :)) ale já v podstatě krom obecněji definovaných dlouhodobých cílů ve stylu "mít na konci víc než když jsem začal" vůbec nemám nastavené nějaké poměry/procenta čeho kolik mít v investičním portfoliu. Jednak mi to přijde na objem peněz s jakým operuju vcelku zbytečná limitace, a pak jsem toho názoru, že asi nenastane moment kdy budu "expert na všechno" takže se držím primárně věcí, o kterých si myslím, že jim rozumím natolik abych úplně neshořel tzn. cenné papíry (akcie/bondy/ETFs) + BTC. Nicméně klobouk dolů před lidmi co si to umí nastavit takhle exaktně, držet se toho a ideálně ještě overperformovat benchmark.

tak to jak to chci mít nastavené se teprve vytváří, ale ty procenty vychází z té reality jakou mám teď mám to hozené u sebe v tabulce (jsem úchyl na tabulky), takže když si eviduji kolek kde mám peněz hodím to grafu (koláče) tak mám jasnej výsledek kde vidím % jednotlivých položek, další věc že to mám různě rozházené ještě ale to už si pak jednoduše sečtu. Za mě je dobré vědět kolik % kde člověk má a to jak to chce mít nemusí nutně hned vědět ale časem na to přijde a může snadno upravit dle potřeby..

Partner

Buď v klidu, “Punk’s not dead” 🤟🏻😂

Jsem na tom stejně, ale zajímá mě jak to například vyzrálí investoři mají nastavené, abych mohl improvizovat, pokud se na tuto laťku dostanu.

Nebo to alespoň nějakým směrem směřovat. Abych nedělal nějaké hlouposti a ty si zbytečně nezautomatizoval. 
Zvyk je železná košile, jak se říkává… 😁

Nejsem all in akcie (zlato+btc), ale nebránil bych se tomu. Jediné, co v čase měním, je množství volného cashe, který mi taky neleží ladem.

Pevné cíle nemám, spíše to dělám instinktivně s tím, že hlavní část chci mít v ETF.

Zároveň to neměřím podle výše výkonnosti portfolia, ale podle vložených prostředků

11% v penzijko (ano vím vím a pořád váhám s tím ukončením :))

9% ETF pro syna (přispívá i tchýně asi 1/3 měsíčního vkladu)

39 % ETF portfolio složené z různých etf, ale v zásadě jen akcie (5% jsou dluhopisy, 3% zlato, 2,5 % ropa, 2% komodity mix)

6% akcie pro trading

4% Bitcoin

2% alternativní investice

29% Cash s úrokem 6% p.a.

tohle je stávající stav, který ale průběžně upravuji a budu měnit , nepočítám v tom nemovitosti, které generují nějaký zisk a mají hodnotu přesahující stávající portfolio, zároveň s tím platím hypo na vlastní bydlení které se rovná zisku z nemovitostí.

Partner

Je pěkné, když v tom má člověk systém. Díky za koment 🤝