S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

Firmy z problemami, które obecnie uważam za odpowiednie do kupienia i oczekuję ich wzrostu

Mimo że ceny tych akcji obecnie spadły, wydaje mi się, że rynek znacząco nie docenia przyszłego potencjału tych firm. Jednak teraz może być dobry moment dla inwestorów, aby wejść w te spółki, gdy te znajdują się na dnie.

Kup

Poniżej skupiam się na trzech akcjach, które, choć w tym roku mocno spadły, mogą przynieść dobre stopy zwrotu w ciągu najbliższych pięciu lat lub dłużej.

1) Etsy $ETSY-0.4%

Etsyto dwustronny rynek internetowy, który łączy kupujących i sprzedających . Jednak w ciągu ostatniego roku akcje firmy straciły na wartości z powodu spowolnienia wzrostu.

 • W 2020 r., kiedy to dzięki programowi COVID-19 nastąpiło przyspieszenie rozwoju handlu elektronicznego, firma stanęła w ogniu.
 • Etsy wkroczyło w rok 2021 ze wzrostem przychodów sięgającym 141% w pierwszym kwartale
 • Po ponownym ożywieniu gospodarki liczba ta spadła do zaledwie 16% w czwartym kwartale.
 • Analitycy oczekują, że w 2022 r. firma zwiększy sprzedaż o 19%, co stanowi znacznie bardziej zrównoważony poziom wzrostu.

https://www.youtube.com/watch?v=cPjlbNLDbC8

Etsy wciąż zajmuje ogromną przestrzeń na globalnym rynku e-commerce. W zeszłym roku firma przejęła popularny rynek mody Depop za 1,6 mld dolarów.

 • Dzięki tej transakcji Etsy ma szansę zająć się rosnącym rynkiem odzieży używanej, który do 2025 roku ma się podwoić i osiągnąć w USA wartość 77 miliardów dolarów.
 • W ciągu ostatniego roku cena akcji spadła o 50%, ale oznacza to również, że wartość bazowa akcji jest bardziej atrakcyjna.
 • Rok temu akcje były notowane przy wysokim wskaźniku ceny do zysków wynoszącym 60, a obecnie są wyceniane 32 razy więcej niż zyski.

Innymi słowy, inwestorzy potencjalnie otrzymują za każdą akcję prawie dwukrotnie większą wartość niż 12 miesięcy temu. Jest to atrakcyjna propozycja dla tej czołowej akcji e-commerce.

Etsy

2) Wayfair $W-2.5%

Wayfair Inc. jestfirmą zajmującą się handlem elektronicznym w Stanach Zjednoczonych i na arenie międzynarodowej. Firma oferuje około trzydziestu trzech milionów produktów gospodarstwa domowego pod różnymi markami. Cena akcji w tym roku spadła, a wzrost przychodów w ostatnim roku również uległ znacznemu spowolnieniu, ale to daje inwestorom dobrą okazję do zakupu z dyskontem.

 • W czwartym kwartale Wayfair zanotował 11-procentowy spadek sprzedaży w ujęciu rocznym, ale firma jest obecnie w lepszej sytuacji niż przed pandemią.
 • W 2021 r. przychody z tego tytułu będą o 51% wyższe niż w 2019 r., a w ubiegłym roku wyniosły 13,7 mld USD.
 • Nawet przy tej wielkości Wayfair kontroluje niewielki ułamek wartego 800 mld USD rynku artykułów gospodarstwa domowego.

"Chociaż zachowania konsumentów zmieniały się wielokrotnie w trakcie pandemii, podstawowe elementy sukcesu w naszej kategorii nie uległy zmianie - dom pozostaje najważniejszy, a trendy sekularne wspierają długoterminowe i trwałe przesunięcie w kierunku handlu elektronicznego".

powiedział prezes Niraj Shah w raporcie z wyników za czwarty kwartał.

Wayfair

Choć całkowite przychody w 2021 r. spadły, zachęcające jest to, że Wayfair pozyskał ponad 75% wolumenu zamówień od stałych klientów, a klienci wydali średnio o 11% więcej na jedno zamówienie niż w 2020 r.

Są to pozytywne informacje, które sugerują, że Wayfair jest wciąż na dobrej drodze do zdobycia większej liczby klientów i większego udziału w rynku w tej ogromnej branży.

3. FuboTV $FUBO-0.8%


Usługa transmisji strumieniowej telewizji na żywo firmy FuboTV osiągnęła bardzo pozytywne wyniki. Firma odnotowała 144% wzrost przychodów do 638 mln USD w 2021 r. Inwestorzy zaczynają się jednak niecierpliwić z powodu braku rentowności spółki.

 • Nabycie praw do transmisji jest kosztowne, co wyjaśnia, dlaczego w 2021 roku Fubo odnotowało stratę w wysokości 383 mln dolarów.
 • Firma poszukuje jednak innych sposobów zarabiania na użytkownikach, w tym na zakładach sportowych i reklamach.
 • Nowa usługa Sportsbook firmy Fubo może zwiększyć czas spędzany na ekranie, zwiększając przychody z reklam, które w 2021 roku wzrosły o 153%.
 • Ostateczną korzyścią jest to, że przychody z reklam generują wyższą marżę niż przychody z abonamentu, co otwiera drogę do rentowności FuboTV.

https://twitter.com/FutboTV/status/1512144544237768708

W związku z tym inwestorzy mogą nie doceniać zdolności Fubo do generowania zysków. Akcje są obecnie notowane przy niskim wskaźniku ceny do zysków wynoszącym 1,1, znacznie niższym niż wskaźnik przychodów Netflixa wynoszący 5,2.

 • Jednak w dłuższej perspektywie wycena Fubo może się uplasować gdzieś pomiędzy tymi liczbami, a to wszystko, czego inwestorzy potrzebują, aby osiągnąć znaczący zwrot z inwestycji z tych poziomów.

Moim zdaniem są to firmy, o których zdecydowanie warto przynajmniej pomyśleć. Moim faworytem jest $ETSY-0.4%, któremu prawdopodobnie ufam najbardziej spośród nich wszystkich.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet