S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

BITCOIN I POTENCJALNY WZROST CEN

Po dekadzie odrzucenia, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jest gotowa do wydania decyzji w sprawie handlu funduszami giełdowymi (ETF) bitcoina. Jeśli zostanie zatwierdzony, ETF będzie oferowany przez 13 firm, w tym BlackRock.

Co więcej, inwestorzy z niecierpliwością czekają na zbliżający się halving bitcoina, który w przeszłości doprowadził do znacznych wzrostów cen. Wykresy opublikowane przez Ali pokazują, że halving w przeszłości doprowadził do skoków cen odpowiednio o ponad 6000% i 400%.

Nie jestem wielkim fanem kryptowalut, ale naprawdę nie mogę się doczekać przynajmniej podróży Bitcoina w tym roku, co myślisz o najbliższej przyszłości tej kryptowaluty?


Jestem bardzo zainteresowany i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak to się potoczy, nie tylko dlatego, że zacząłem inwestować w BTC przed rozpoczęciem nowego roku.

Świetnie, to bardzo podobne.

Super :D

"Nie jestem wielkim fanem kryptowalut, ale w tym roku naprawdę nie mogę się doczekać, aby przynajmniej pójść drogą Bitcoina".

Naprawdę nie rozumiem tego. Na przykład, nie jestem fanem altcoinów, więc nie obchodzi mnie ich cena ;) Czy jesteś zainteresowany wzrostem ceny, czy jesteś ciekawy, czy spadnie ona do zera lub jaki dokładnie jest twój interes w tym (jeśli nie posiadasz żadnych kryptowalut)?

Zawsze bardziej interesowały mnie akcje i spółki (lubię czytać raporty spółek, rachunki zysków i strat, plany spółek, gdzie widzę namacalne wyniki i pracę spółek. Dzięki temu i wiadomościom makroekonomicznym można ocenić, kiedy warto / nie warto inwestować w firmy).

Nie widzę tego w przypadku kryptowalut jako całości, ale nadal śledzę je we własnym interesie, ponieważ interesują mnie przede wszystkim zarobki. Nie lubię małych kryptowalut, ale widzę siłę rynku i ciekawe możliwości na przykład w bitcoinie i ETH, więc jestem zainteresowany tegorocznym postępem (szczerze mówiąc spodziewam się ciekawej aprecjacji i rozważam otwarcie pozycji długoterminowej). Biorąc również pod uwagę ciekawe wiadomości, o których wspominam na przykład w artykule.

Dzięki za odpowiedź, teraz jest to dla mnie trochę bardziej jasne. Jeśli mogę doradzić, byłbym bardziej zainteresowany tym, dlaczego warto posiadać BTC niezależnie od jego ceny. Wtedy jest się lepiej przygotowanym na dużą zmienność i złe wiadomości.