S&P 500 ^GSPC
4,961.43
-0.28%
Nvidia NVDA
$680.84
-1.97%
Meta META
$464.75
-1.38%
Tesla TSLA
$195.76
+1.03%
Microsoft MSFT
$399.01
-0.94%
Amazon AMZN
$167.86
+0.47%
Apple AAPL
$182.34
+0.43%
Alphabet GOOG
$142.56
+0.25%

Už nějakou dobu přemýšlím, že bych do portfolia zařadil konkrétní ETF z oblasti, které moc nerozumím, nebo v které mi přijde lepší dát peníze do více akcií než do jedné.

Máte v portfoliu nějaké ETF třeba jenom z jednoho sektoru a pokud ano, které?

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

mám ETF na REIT sektor : $IWDP.L pak mám čipy (semiconduktor) VVSM, a solo Indii $NDIA.L

Super, ta Indie mě zajímá, takže na to mrknu.

W.B doporučuje koupit ETF raději než akcie, za toto doporučení ho kritizovala $BAC-1.5% . Teda někteří jejich odborníci. Kdo zachránil BAC víme. Za mě energie bude potřeba více a více. Další sektor bude digitální bezpečnost. Takže digital security nerozumím a zatím $LOCK ETF dělá radost dlouhodobě a s rozvojem digitalizace a AI to bude určitě potřeba. Když i laik jako já dokázal před lety haknout místní obecní WiFi. Za mě je lepší to svěřit lidem z Black rock než se kvůli diverzifikaci učit několik sektorů. Pochybuji že spousta lidí i když umí perfektně analyzovat společnosti a vlastní např, mekáč, colu, nVidia,Microsoft,metu, Teslu vlastí 30 různých akcii že jsou v jejich kompetencí. Ale možná jim křivdím. Ale to je jako u mě v práci, Já umím naprogramovat jen 10% se softwarem,ale kolega umí všechno, přesto pak přijdou za mnou že jim to nejde.

Chápu a díkmy za pohled a názor. Některé věci vidím velice podobně.

$URA-0.5%

Díky za tip.

Proč bych se chtěl vystavovat oblasti které nerozumím? To je jako jít směle na test, na který jsem se nepřipravil a čekat ve výsledku něco jiného než 5 :D

Zas takto doslova to nemyslím, to se omlouvám za špatnou formulaci. Ovšem ve chvíli kdy je to rizikovější sektor, ale vidím tam potenciál, tak to ETF může být dobrá alternativa.

Proč něco takového dělat? Je to rizikové ať už máte jednu akcii nebo balík. Investujte dlouhodobě do věcí, kterým co nejvíce rozumíte.

Máte pravdu a souhlasím. Samozřejmě nejde o to, že bych danému sektoru nerozuměl úplně, ale nejsem si tím třeba jistý a nebo mi přijde pro mě to odvětví rizikové, ale vidím tam potenciál, tak v tu chvíli mi to ETF přijde jako fajn alternativa.

Však si to klidně vyzkoušejte dokud jste mladý;) Zkušenost je nepřenositelná.