S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Knihy, které doporučil sám Elon Musk!🤯

“Vychovaly mě knihy a pak rodiče“ - Elon Musk

“Myslím, že Elon Musk je génius, a to slovo nepoužívám lehce. Myslím si také, že je to jeden z nejodvážnějších lidí, kteří kdy přišli na svět.“- Charlie Munger

Zde je seznam 12 knih, které doporučuje Elon Musk.📖

1. Foundation series ⚙️⭐

Vědeckofantastická série knih napsaná americkým spisovatelem Isaacem Asimovem. Příběh sleduje osudy lidského společenství, které se snaží zachovat vědecké poznatky a kulturní dědictví v období rozpadu Galaktické říše.

2. The Moon Is a Harsh Mistress 🌑

Vědeckofantastický román napsaný Robertem A. Heinleinem. Příběh se odehrává na Měsíci v budoucnosti, kde kolonie vězňů bojuje za svou nezávislost proti autoritářské vládě Země. Kniha kombinuje politické intriky s prvky revoluce.

3. Structures: Or Why Things Don’t Fall Down 🌉

Napsaná inženýrem a vědcem J.E. Gordonem, která se zabývá fascinujícím světem strukturálního inženýrství. Autor podrobně prozkoumává, jak různé materiály a formy ovlivňují stabilitu a odolnost staveb, od vysvětlení sil působících na mosty po analýzu strukturálních selhání.

4. The Lord of the Rings 💍

Epická fantasy trilogie napsaná britským spisovatelem J.R.R. Tolkienem. Příběh sleduje dobrodružství hobita jménem Frodo Pytlík, který se vydává na nebezpečnou cestu, aby zničil Prsten moci, který může přivést zlo do Středozemě.

5. Benjamin Franklin: An American Life 📚

Od autora Waltera Isaacsona je biografie, která podrobně mapuje fascinující život jednoho z nejvýznamnějších amerických zakladatelů a vědců – Benjamina Franklina.

6. Einstein: His Life and Universe 📏

Také od autora Waltera Isaacsona je podrobná biografie jednoho z největších myslitelů v historii vědy – Alberta Einsteina.

7. Zero to One 💸

Kniha od spoluzakladatele PayPalu, investora a podnikatele Petera Thiela, která se zaměřuje na podstatu inovace a tvorbu nových, revolučních podnikatelských projektů.

8. Superintelligence 🖥️

Kniha od filozofa Nicka Bostroma, která zkoumá potenciální dopady vývoje umělé inteligence, která by byla schopna samostatného uvažování překračujícího lidskou inteligenci.

9. Stranger in a Strange Land 🌎

Klasický sci-fi román od amerického spisovatele Roberta A. Heinleina. Příběh sleduje mladého muže vychovaného na Marsu, který se vrací na Zemi.

10. Howard Hughes: His Life and Madness ✈️

Od autora Dona Grahama je biografií jednoho z nejvýraznějších a zároveň nejzáhadnějších mužů 20. století – Howarda Hughese.

11. The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy 👽

Od britského spisovatele Douglase Adamse je komická sci-fi série, která začíná jako rádiový seriál a rozvíjí se do knih, televizních pořadů a filmů. Příběh začíná tím, že obyčejný pozemšťan Arthur Dent je neočekávaně odveden mimo Zemi krátce před jejím zničením. Kniha kombinuje vtipné dialogy, filozofické úvahy a surrealistické scény, což vytváří unikátní a zábavný pohled na vesmír a lidskou existenci.

12. Ignition!🚀

Kniha od chemika a vědce Johna D. Clarka, která podrobně zkoumá fascinující historii výzkumu a vývoje raketových paliv.

Ne všechny knihy jsou o investování nebo o tom, jak vést úspěšný business. Většinou se jedná o životopisnou literaturu významných lidí.  Samozřejmě zde se bavíme hlavně o investování, ale i ostatní knihy nás utváří, ovlivňují to, jak se chováme, jak přemýšlíme, jak pohlížíme na svět, ale i jakým způsobem se rozhodujeme.

Máte nějakou svojí oblíbenou knihu, která ovlivnila vaše myšlení? (nemusí se jednat pouze o investiční literaturu)

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Některé knihy vypadají opravdu zajímavě. Díky za tipy.

Taky bych si z Elonovo knihovny pár kousků našel.

To věřím :D

Isaacson je asi nejlepší životopisec kterého znám. Tyhle dvě doporučované knížky mě ještě zbývá přečíst, stejně jako Musk. Každopádně Jobs, Leonardo da Vinci a Inovatori jsou velka pecka. Stoparuv průvodce je take velmi povedený, Thiel mě už tolik nenadchnul.

Taky bych měl nějaké životopisy zařadit do své knihovny. Pod stromečkem jsem našel Muska, tak se do toho asi pustím.

Nedávno jsem docetl třeba Snowdena, i po 10 letech z toho docela mrazí. Místo ekonomickych knížek aktuálně jedu historii jednotlivých firem (Amazon, Google, Pixar, Uber, AirBnb, Nike atd.) a myslím, že mi to do investování dává mnohem víc než si platit třeba Patreon Koberskeho;))

Liou Cch'-sin- Vzpomínka na Zemi

Při tom jsem si uvědomil že aspoň trochu pochopit Čínu není jednoduché a jestli je to vůbec možné🤷‍♂️

Určitě zajímavé počtení!

Počúval som celú sériu vo forme audioknihy, ale podobne ako sa mi nedajú pozerať ich filmy(ale ani Japonské či Kórejské), tak musím priznať, že keby som to mal čítať, tak to nedám a to som od malička tvrdohlavo dočítal vždy každú knihu, aj keď som sa ňou prehrýzal so zaťatými zubami, ako napr Futurologický kongres(strašné niečo😁) či Platónom. No ale z tej trojky sú Číňania aj tak najzrozumiteľnejší, Kórejcom a ich mentalite naopak nerozumiem vôbec.

Tie Elonove odporúčané som čítal sci-fi všetky😉

No je to asi těžko čitelné ale hlavní zpráva. Princip temného lesa ve spojení s maoistickou strategií obkličeni měst venkovem je děsivé.  Hlavně když vidíme že západní civilizace (město) začíná být obkličována konflikty, islám ukrajina(venkova) doufám jen že to tak není. V tomto pojetí by totiž strategie vin-vin na kterou sází západní civilizace byla z pohledu Číny opravdu jen využitelnou slabostí. Děsivé a doufám že je to jen sci-fi.