S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Książki polecane przez samego Elona Muska 🤯

"Zostałem wychowany przez książki, a potem przez moich rodziców" - Elon Musk

"Myślę, że Elon Musk jest geniuszem i nie używam tego słowa lekko. Myślę też, że jest jednym z najodważniejszych ludzi, jacy kiedykolwiek pojawili się na świecie." - Charlie Munger

Oto lista 12 książek polecanych przez Elona Muska.📖

1. seria Foundation ⚙️⭐

Seria książek science fiction napisana przez amerykańskiego autora Isaaca Asimova. Historia opowiada o losach ludzkiej społeczności próbującej zachować wiedzę naukową i dziedzictwo kulturowe podczas upadku Imperium Galaktycznego.

2. Księżyc jest surową panią 🌑

Powieść science fiction napisana przez Roberta A. Heinleina. Historia rozgrywa się na Księżycu w przyszłości, gdzie kolonia więźniów walczy o swoją niezależność przeciwko autorytarnemu rządowi Ziemi. Książka łączy w sobie intrygę polityczną z elementami rewolucji.

3) Structures: Or Why Things Don't Fall Down 🌉

Napisana przez inżyniera i naukowca J.E. Gordona, książka ta odkrywa fascynujący świat inżynierii strukturalnej. Od wyjaśnienia sił działających na mosty po analizę awarii strukturalnych, autor szczegółowo bada, w jaki sposób różne materiały i formy wpływają na stabilność i trwałość konstrukcji.

4. Władca Pierścieni 💍

Epicka trylogia fantasy napisana przez brytyjskiego autora J.R.R. Tolkiena. Historia opowiada o przygodach hobbita o imieniu Frodo Baggins, który wyrusza w niebezpieczną podróż, aby zniszczyć Pierścień Władzy, który może sprowadzić zło na Śródziemie.

5. Benjamin Franklin: An American Life 📚

Autor Walter Isaacson przedstawia biografię, która szczegółowo opisuje fascynujące życie jednego z najważniejszych ojców założycieli Ameryki i naukowców - Benjamina Franklina.

6. Einstein: Jego życie i wszechświat 📏

Również od autora Waltera Isaacsona pochodzi szczegółowa biografia jednego z największych myślicieli w historii nauki - Alberta Einsteina.

7. Zero to One 💸

Książka współzałożyciela PayPal, inwestora i przedsiębiorcy Petera Thiela, która koncentruje się na istocie innowacji i tworzeniu nowych, przełomowych przedsięwzięć biznesowych.

8) Superinteligencja 🖥️

Książka filozofa Nicka Bostroma, która bada potencjalne implikacje rozwoju sztucznej inteligencji zdolnej do niezależnego rozumowania, które wykracza poza ludzką inteligencję.

9) Obcy w obcym kraju 🌎

Klasyczna powieść science fiction autorstwa amerykańskiego pisarza Roberta A. Heinleina. Historia opowiada o młodym mężczyźnie wychowanym na Marsie, który powraca na Ziemię.

10. Howard Hughes: His Life and Madness ✈️

Autor Don Graham przedstawia biografię jednego z najbardziej niezwykłych i enigmatycznych ludzi XX wieku - Howarda Hughesa.

11. Przewodnik Autostopem przez Galaktykę 👽

Od brytyjskiego pisarza Douglasa Adamsa to komiksowa seria science fiction, która zaczyna się jako serial radiowy i rozwija się w książki, programy telewizyjne i filmy. Historia zaczyna się od zwykłego Ziemianina, Arthura Denta, który niespodziewanie zostaje zabrany z Ziemi na krótko przed jej zniszczeniem. Książka łączy dowcipne dialogi, filozoficzne przemyślenia i surrealistyczne sceny, tworząc wyjątkowe i zabawne spojrzenie na wszechświat i ludzką egzystencję.

12. Zapłon !!!🚀

Książka autorstwa chemika i naukowca Johna D. Clarka, która szczegółowo bada fascynującą historię badań i rozwoju paliwa rakietowego.

Nie wszystkie książki dotyczą inwestowania lub prowadzenia udanego biznesu. Większość z nich to literatura biograficzna ważnych ludzi. Oczywiście dotyczy to głównie inwestowania, ale inne książki kształtują nas, wpływają na to, jak się zachowujemy, jak myślimy, jak postrzegamy świat, a nawet jak podejmujemy decyzje.

Czy masz ulubioną książkę, która wpłynęła na Twoje myślenie? (nie musi to być tylko literatura inwestycyjna)


Niektóre z tych książek wyglądają naprawdę interesująco. Dzięki za wskazówki.

Znalazłbym też kilka kawałków z biblioteki Elona.

Tak sądzę :D

Isaacson jest prawdopodobnie najlepszym biografem jakiego znam. Muszę jeszcze przeczytać te dwie polecane książki, a także Muska. W każdym razie, Jobs, Leonardo da Vinci i Innowatorzy są świetne. Przewodnik Autostopowicza też jest bardzo dobry, Thiel nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia.

Powinienem też włączyć kilka biografii do mojej biblioteki. Pod choinką znalazłem Muska, więc chyba zacznę.

Niedawno skończyłem czytać Snowdena, nawet po 10 latach wciąż przyprawia mnie to o dreszcze. Zamiast książek ekonomicznych czytam obecnie historię poszczególnych firm (Amazon, Google, Pixar, Uber, AirBnb, Nike itd.) i myślę, że daje mi to dużo więcej do inwestowania niż opłacanie np. Patreona Kobersky'ego;))

Liu Qin - Pamięć Ziemi

Robiąc to, zdałem sobie sprawę, że zrozumienie Chin choć trochę nie jest łatwe, a jeśli w ogóle jest možné🤷‍♂️

Zdecydowanie interesująca lektura!