S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Otázka na lidi co mají Trading 212 přišel vám také mail s tím, že převod portfolia k jinému brokerovi je zdarma ? Samozřejmě má to své plusy i mínusy jako třeba, že převádí jen celé akcie a zbytek si člověk musí jedině prodat a převést v penězích. Já přemýšlel, že bych si portfolio přehodil například na Etoro které mě přijde víc takové CZ/SK friendly.

Budu rád za nějaké reakce či názory. :)


Ano, mail mi také přišel, ale já jsem naopak s T212 spokojen nejvíce, takže nemám důvod převádět jinam.

Převod sice může mít 1 broker zdarma, ale ten druhej si to nechá zaplatit, takže podle mě se to nevyplatí. Navíc je s tím dost byrokracie. Jednodušší je to prodat po časovém testu a koupit u nového.

Je fajn, že T212 konečně umožní převod titulů k jinému brokerovi. 
Místo k etoru bych svoje akcie převedl akcie k XTB nebo Interactive brokers. Nezapomeňte na jednu věc, XTB jsou regulování ČNB a obchodováni na burze.  T212 má sice fajn aplikaci, koláče, ale sídlo mají v daňovém ráji na Kypru a někde v Bulharsku… Jestli vydělávají nebo ne se nedozvíte. 
Třeba dostanou bankovní licenci, o které se mluví, kdo ví. Ale nezapomeňte, že u brokera budete pravděpodobně mít své životní úspory. 
Erik má za každého přivedeného člověka na T212 provizi…

Ale pokud tomu dobře rozumím, tak i v případě, že by se T212 položilo, tak nedisponuje penězi akcionářů.

Nevím, jaké peníze akcionářů myslíš. Neinvestované peníze, co máš u brokera jsou pojištěné do 20 000 EUR. Pokud myslíš akcie/ETF jako takové, ty by T212 měl vést odděleně od svého majetku na účtech u Interactive Brokers. Přidělený správce pak vlastníky kontaktuje, aby si cenné papíry převedli k jinému brokerovi.

1 otázka... Kdo je Erik v poslední větě?

Youtuber a investorký influencer Erik Meldik asi nejvíc doporučující člověk T212 u nás

A pujde prevest portfolio z Portu na T212?

Jo, přišlo mi to taky a zvažuji převod celého portfolia na XTB, abych to více koncentroval a měl pod dohledem.

Slyšel jsem, že vám na T212 nyní zavedli úročení volného vkladu. Až mě překvapilo, jak vysoké ty sazby jsou. 
Na eToru jsem začínal a posléze si založil i XTB, které preferuji. Jinak si ale myslím, že eToro je fajn. Vadí mi absence mnoha titulů (Evropské akcie, ETF,...) a možnost multiměnového účtu.

Jojo, mám 6%… :D to je víc jak moje banka na spořáku. LOL

Nad 6% má snad jen Trinity Bank... To je neuvěřitelné. 😁

Neřešil jste jak je to následně s daní? Myslím zda je to pak v nějakém výpisu jednoduše vidět a i člověk s průměrnými znalostmi z toho udělá daňové přiznání...

Jojo to úročení není špatné, že ti tam neleží ten cash jen tak. Samozřejmě je to různé něco se vyplatí více něco méně.

Dokonce i lepší než T-bills. Toto je navíc i bez úsilí.

S tím úročením pozor, není to klasický spořící účet, ale fondy peněžního trhu. Takže vložená částka může jít i do mínusu :)

Spořící účet u Maxbanky je tedy lepší

Myslel bych si, že v případě nepříznivého vývoje CP, do kterých fond peněžního trhu investuje, ztrátu T212 dorovná. Tedy doručí slíbených 6%. Stálo by za to si přečíst podmínky.

Aha děkuji všem za názory a informace no mě se nezdálo tak špatně v demo to etoro ale že měnili poplatky jsem nějak nezahlédl to asi mění situaci no. Mě nejvíce na T212 štve ten prodej akcií ještě když to má člověk například v těch jejich "pies library" tak nejde aspoň jsem na to nepřišel jak prodat jednoduše a pohodlně jedním tlačítkem část nebo i vše u jedné akcie. A zadávat přesně kolik mám v dané akcií abych ji mohl celou prodat mě kolikrát už dost štve. 😃  Nebo má někdo nějaký info jak to udělat pohodlněji když to má vše člověk zařazené v tom jejich Pies library? 🤷‍♂️ Možná bych to klidně i zrušil a měl to jen v invest pokud to jde pohodlněji. 🙈 Jinak s T212 problém nemám no.

Z těch koláčů jde úplně vpohode vyndávat jednotlivé akcie, nebo klidně jen část.

Když si dáte "holding" sjedete úplně dolů a tam je "další akce" - tam dáte vývoz a už jen vytáhnete co chcete a kolik chcete.

Poslal bych obrázek, ale nejde posílat. :D

Ano vyndat z koláče to jde to vím, ale mě jde spíš o prodej té akcie co mám v koláči ne jen přesun z koláče ven. Oni nemají jednoduché tlačítko SELL jako mají u každé akcie BUY... To mě trošku vadí právě, že se to musí dělat složitěji.

Partner

Za mě T212 v pořádku, zatím nemám jediny důvod ke změně. 🙃

E-toro je za mě horší Brooker. 🤷 Nemám ho ale vyzkoušený naživo. Jen vidím na videích jak funguje. A s tím jak změnili poplatky je rozhodně dražší.

Ale že by měl lepší "cz friendly" support????? Tak to je joke :D 212 má nejlepší češtinu i bota co odpoví na cokoliv, vůbec.

Ahoj, prosim ta ako zmenili poplatky ? Co sa tyka CZ/SK Supportu , tusim od 10 000 USD je moznost mat support manazera, hovoriaceho CZ/SK/POL (uzivatelia Etoro, ju poznaju :) ) Povedzme, ze na kryptomeny Etoro nie je uplne to prave, ale Akcie a ETF su v pohode. CFD neriesim.

Hoj, no byla to kauza před nějakou dobou už. Třeba brambora o tom na YT dělal video.

Support manager? Já si neumím představit k čemu.

212 má AI a na vyžádání máš do 2 minut člověka.

A ETF nevím, 212 jich má stovky. Ale to má každej Brooker nějaké.

Osobní asistent je již od 5000 USD. Sám jsem nikdy nemusel využívat, ale dokážu si představit, že mít kam zavolat při nějakém průšvihu je super.

Pokud se nic nezměnilo, tak eToro nepodporuje transfer akcií.