Jakou návratnost očekáváte od svých investic?

Poměrně zásadní otázkou, na kterou bychom si měli při investovaní odpovědět je, jaké zhodnocení očekáváme od svých investic. To něco velmi individuálního, protože máme každý jiné nároky a možnosti, jak toho dosáhnout. Někomu stačí, když překoná inflaci (to je ovšem v dnešní době skutečně těžký úkol), někdo je zase náročnější a vyžaduje třeba 10 % a více ročně. Osobně od svých investic požaduji minimálně 15 %, někdy i více podle rizikovosti dané investice. Jednoduše pokud vidím u akcie něco, co by mohlo fungovaní podniku v budoucnu negativně ovlivnit, požaduji o to vyšší očekávaný výnos, jakým je třeba 20 %. Zmíněnými riziky mohou být například vysoký dluh společnosti, závislost na jednom nebo několika málo odběratelích či zvýšené geopolitické riziko podobně jako je tomu v Číně. 

A proč požaduji zrovna již zmíněných 15 %? Pokud bych se spokojil s výnosy okolo 10 % ročně, investoval bych do ETF fondu kopírující index S&P 500. Ten měl historický výnos od roku 1957 do 2021 krásných 10.5%. Tyto ETF fondy jsou ideální volbou pro pasivní investory. Vzhledem k tomu, že se ale investovaní věnuji aktivně a vybírám si jednotlivé akcie tvz. stock picking, vkládám do toho i více času a energii. Za potom to logicky na oplátku očekávám vyšší výnos, něž který bych mohl získat právě investicí do ETF fondů.

Kolik procent ročně vyžadujete od svých investic

Vote to see the results! 15 answers already!
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Já osobně cílím nad 10% ať už je to v akciích nebo kryptu.

Ve skutečnosti ne moc investorů dosáhne nad 10% pravidelně několik let po sobě

Tak doufám, že to půjde dobře :D

10% je stále super

Čo sa týka môjho keypto portfólia nikde sa neponahlam mám hlavne hodl portfólio 😀

Čiže niekoľko X minimálne ale podržím roky

Kryptoměny jsou zrovna takový zvláštní případ, protože se návratnost nedá úplně vypočítat. Člověk to potom musí postavit na fundamentu a očekávané poptávce.

No ja idem čisto podľa fundamentu

Snažím sa hľadať projekty ktoré by mali mat uplatnenie v reálnom svete

Ještě je možnost tradingu ale tomu by člověk musel opravdu rozumět a trávit u toho spoustu času.

Nejlepší a nejbezpečnější způsob investování

Bulios je spíše zaměřen na právě na investovaní :))

ale je pravda, že pokud někdo tradingu rozumí, může si tím přijít na dost dobré peníze