S&P 500 ^GSPC
5,149.64
-0.95%
Nvidia NVDA
$890.55
-1.72%
Tesla TSLA
$172.28
-1.33%
Meta META
$516.24
-1.32%
Microsoft MSFT
$423.01
-1.15%
Amazon AMZN
$187.14
-1.01%
Apple AAPL
$176.46
+0.81%
Alphabet GOOG
$159.71
-0.67%

Zajímalo by mne, zda v rámci vaší sociální bubliny máte hodně lidí,kteří se věnují investicím nebo ne? V moji bublině se začali zajímat ostatní až tak nějak poslední 2 roky. V době, kdy jsem před lety kupovala svoje první akcie ČEZu, tak si většina z nich ťukala na hlavu.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Tak ja mám okolo seba ľudí, ktorí sa nechvália s tým, v čom majú svoje peniaze, či v banke, v ETF, sólo akciách, alebo zakopané v pivnici v hrnci zlata a nevysloveným pravidlom pri konverzácii je, že nie je slušné sa na to priamo opýtať.

Pravdou ale je, že u jednej osoby, ktorá je hodne inteligentná, som vzbudil aj ľútosť, tak som jej dal spraviť mi daňové, nech ma prestane ľutovať, lebo sa ma to dotklo viacej, ako keby mi povedala, že som idiot😂

Tak to nemusí být ani o tom, zda a kolik kde mají, ale obecně, zda se o investice vůbec zajímají. A takovy hrnec zlata zakopaný v pivnici vůbec teď není spatne mít:D

Když nad tím tak přemýšlím, tak asi skoro nikoho. S lidma kteří se věnují investování a fianancím se buď setkám na schůzce nebo nějaké konferenci/workshopu.

Diky

Když tady čtu ty komentáře, tak vidím fakt o tom jak finančně negramotná Česká republika bohužel je... Lidé co jsou zainteresované do investic (obecně) mají velké štěstí a náskok. I v mém okolí je spoustu lidí, které investování do akcií mají jako sprosté slovo a nebo si myslí, že je to jenom pro bohatý lid.. zaplať pánbůh se to pomalu mění a spolu s @filiptimulak se nám daří přesvědčit nase okolí. Snažíme se jim pomáhat se základním vzděláním ohledně investování.. máme i první úspěch a to ten, že máme v týmu člověka, který nikdy nečetl a na náš popud si koupil první knihu pro investory a doslova se do toho ponořil.. tím chci říct, že se to pomalu mění k lepšímu. Ale bude to ještě dlouhá cesta. Každopádně jsem rád za tuhle komunitu a jsem přesvědčen, že tohle není jenom můj názor. 🙏🙏

Hallellujah !

Já bych finanční gramotnost nejradeji viděla i ve školách...třeba místo toho, že se musí naučit nazpaměť 100 kamenů (I když to asi pro někoho taky muze byt Super skill to nerozporuji)

Já teda nemám kolem sebe vůbec nikoho. Již dlouhou dobu jsem dávala peníze do Consequ atd... a díky tomu jsem kdysi donutila aspoň ségru, aby si tam také posílala peníze. I jsem jí donutila, aby si udělala životko a trvalé úrazy. No a teď když jí říkám, že jí pomohu s akciemi, aby to tam převedla, tak o tom nechce slyšet. Lidé jsou líní něco hlídat, hledat informace a vzdělávat se. Jsem na to sama, tedy s knížkami a netem :-) Vedu k tomu děti a mladšího na to doufám udolám :-D

Bráchu sem taky zkusil ukecat, je starší tak by taky mohl mít víc rozumu. Dokonce bych mu to spravoval a stejnak mě poslal do háje. No chápeš to :D

Ty jo, to je odvážné rozhodnutí někomu spravovat,to bych asi nedokázala

Přijde mi, žese spíš boji, že o ty peníze přijdou, alespoň ve moji bubline to tak je

No to je také důvod. A na té škole to neučí úmyslně 😁 chtějí zaměstnance závislé na státu.

Já tedy mám pouze jednoho kamaráda, se kterým se lze o akciích pobavit, nicméně se vídáme velmi málo vzhledem k pracovnímu vytížení. Pak už jen dva kamarády, kteří ale investují pouze do BitCoinu a sami říkají, že akcie jsou pro ně španělská vesnice :-).

Obecně vzato je zvláštní vidět reakce lidí, když dojde řeč na investování nebo cash-flow. I když jsou to lidé, které znám třeba i několik let, tak mi přijde, že ohromné procento populace vnímá peníze a nakládání s nimi jako něco "superintimního", popř. jako něco, v čem se jim příliš nedaří a považují to za svou... slabost? Je pak s podivem, že u stejných lidí máte přehled o tom, jaké mají operace, kdo čím trpí a jaké bere léky, a současně je jim nepříjemné bavit se, i čistě teoreticky, o penězích :-). Naštěstí se to s mladšími ročníky zlepšuje a ta finanční gramotnost stoupá :-).

Souhlas, je to až s podivem,jak téma peníze jsou pořád velké tabu

Partner

Investiční zájem mám cca rok a půl, s podporou a přihlížením @jaroslavkopejsko
Spolu tvoříme co se dá, jinak bych v tom ani nejspíš nepokračoval, ale jelikož výměna “tipáče” za investice byla tou nejlepší volbou, kterou jsem v tomto období udělal, odolávám dál v získávání zkušeností a informací.

Díky tomu, se mi celkem daří o tomto odvětví rozumně mluvit a psát (si teda myslím 😅), tak i osvěta lidem v okolí je kupodivu úspěšná.

Začíná se nám klubat mezi přáteli fajn komunita a tím i možnost diskusních a vzájemně vzdělávacích posezení, za což jsem nesmírně rád!

Doufám, že to bude tímto tempem pokračovat dál.
Každému bych přál, mít kolem sebe namotivovanou partu lidí, která má zájem nehltat jen ty propagační a negativní žvásty z TV, článků a zpráv. 
Naše energie je drahá na to, se zabývat zbytečnostmi, kterých je plný internet a svět kolem nás! 🤟🏻

🍀 Hodně štěstí přeji 🍀

Výměna Tipáče :D :D :D Pojď mi pět, mám to stejný a baví mě to o milionkrát víc :D

Partner

Tohle je celoživotní tiket 🤟🏻💪🏻😂

Pobavit se o investovani se stejně motivovanymi lidmi je super :)

Moc jich není, ale blízké přátele se k tomu snažím motivovat a zdá se, že jim to postupně začíná dávat smysl.

Tak to je super, že jím to začíná dávat smysl

Ono je to stále tak trochu společenské tabu, mluvit o penězích. Obecně slovo "finance" lidem smrdí. Hlavně asi kvůli různým obchodníkům, guru apod.

Ahoj. Bohuzel okolo sebe nikoho nemam. Nebo o nikom nevim. Spise maji  neco primo od financniho domu, kde maji penize, ale ze by nekdo investoval sam, to jsem zatim nezaregistroval. Jak uz tady nekdo psal, jsem velice rad za tuto komunitu.

Přijde mi, že se to snad už nějak mění :) minimálně když jsem řekla, že investují do akcií někomu v okolí, tak dlouho nezažila věta ať je neláká do mlm :D

Na vysoké je můj okruh lidí doslova posedlý investicemi :)

Tak to je super :)

Lidi se skoro vůbec nezajímají o své peníze, hlavně ze jsou od rána do večer  v práci, ve skole taky nic... Neni skoro skym se o tom pobavit ,kazdy se boji cokoliv říct.

Tak já už naštěstí ty lidi kolem sebe mám, ale třeba rodina, ta má furt pocit, že akcie jsou nějaká forma MLM

Koukám ze všud stejný..