S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Je to tady: Nejbohatší muž světa Elon Musk právě opravdu koupil Twitter

Je to tady! Po všech spekulacích a polovičatých oznámení z obou stran k tomu opravdu došlo. Společnost Twitter v pondělí oznámila, že uzavřela dohodu o převzetí generálním ředitelem společnosti Tesla Elonem Muskem za 44 miliard dolarů. Akcionáři Twitteru obdrží 54,20 USD za akcii a po dokončení transakce se sociální síť stane soukromou společností. 

Elon Musk se opravdu nejspíš nebojí vůbec ničeho. Koupě jedné z největších sociálních sítí je jeden z jeho husarských kousků.

Jen bych rád podotkl, že vycházím z nejnovějších - pár desítek minut starých zpráv na internetu. Mnoho dat se tedy ještě může změnit. Zdá se však, že Musk opravdu oficiálně učinil nabídku, na kterou představenstvo Twitteru kývlo.

Obchodování s akciemi Twitteru bylo v pondělí odpoledne před touto zprávou zastaveno. Oznámení následuje po několika bouřlivých týdnech mezi Muskem a představenstvem Twitteru $TWTR, během nichž se Musk stal největším akcionářem společnosti, odmítl snahy představenstva o jeho přijetí za člena a podal agresivní nabídku na převzetí společnosti provozující sociální média.

Musk nyní přidává Twitter do svého působivého portfolia firem, mezi něž patří Tesla $TSLA+3.2% , SpaceX, The Boring Company a Neuralink. Musk je plodným uživatelem Twitteru, pravidelně vypouští novinky týkající se jeho společností a také svůj vlastní proud uvědomělých tweetů. Platformu však využívá také jako prostředek k potyčkám s politiky a kritiky.

Používání Twitteru ho v minulosti také dostalo do právních problémů, nejznámější je, když na Twitteru zveřejnil svůj záměr převést společnost Tesla na soukromý trh za cenu 420 dolarů za akcii 🍀, což mu vyneslo pokutu 20 milionů dolarů od Komise pro cenné papíry. Good job 😂

Muskova nevraživost vůči Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC), konkrétně jejímu úřadu v San Francisku, se naplno projevila v pondělí, kdy na Twitteru prohlásil, že lidé v tomto úřadu jsou "loutky žraloků z Wall St.". A teda je taky označil za bastardy😂 

Musk, přítel spoluzakladatele Twitteru a bývalého generálního ředitele Jacka Dorseyho, často napadá Twitter a jeho politiku moderování obsahu. Jak přesně Musk sociální platformu změní, se však teprve uvidí.

Zmírnění politiky moderování obsahu společnosti by mohlo vybízet k vytváření nekontrolovaného chaosu uživatelského obsahu, který by jak stávající uživatelé, tak - což je pro hospodářské výsledky společnosti důležitější - inzerenti považovali za nepřijatelný.

Bez ochranných opatření, která by zabránila tomu, aby se jejich reklamy zobrazovaly vedle nenávistných projevů nebo dezinformací, což je problém i při zavedených postupech moderování obsahu, by se inzerenti mohli z Twitteru stáhnout. A protože společnost spoléhá na příjmy z reklam, které generují naprostou většinu jejích peněz, mohlo by to celou sociální síť položit. No nezbývá než doufat, že Musk ví co dělá a má tohle promyšlené. Nebo snad klidně za svobodu slova položí jednu z největších sociálních sítí? A spolu s ní svojí investici 44 miliard dolarů? Takový blázen snad není...🤷🤔

Samozřejmě neexistuje žádná záruka, že Musk provede na platformě nějaké dramatické změny. Mohl by prostě Twitter převzít, pár věcí upravit a většinu sociální sítě ponechat tak, jak je. Koneckonců má přece jen na starost ještě několik dalších světově významných společností. 

Toto není investiční doporučení. Jde čistě o můj názor na základě zprávy Daniela Howleyho a nejnovějších zpráv z internetu.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @trollbringer má karmu 394 a je členem této komunity od 14/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Elon se několikrát zmínil, že koupě Twittru pro něj není investicí, což dává smysl i vzhledem k jeho úmyslům.

Som zvedavy čo to spravi s $DOGEUSD-4.1%

Spekulace jestli to vyjde jsou u konce :D myslel jsem si, že to tak dopadne

Já byl od začátku skoro jistej tím, že to je zas jen nějaká blamáž 😂

Rozumné rozhodnutí ze strany $TWTR.

Tiež si myslim, že nespravili zle

som zvedavy ku akym zmenám dôjde pod jeho vedením

To já taky.

Hm. Tak sbohem moje pozice v Twitteru 😂

Au 😂

Ale tak třeba můžeš bejt rád. Kdo ví, jestli to nepošle úplně do kopru 😂😂

Tbh jsem tomu už ani moc nevěřil. Přišlo mi, že jen dělá klasický ofuky a sejde z toho

Zatím to vypadá, že to je opravdu oficiální zpráva

Myslím si, že většina lidí si myslela, že z toho sejde.

Crazzzzyyyyy. Ono to fakt dopadlo! 😂 No tak to jsem  zvědav, co se bude dít teď 😂

To jsou asi reálně všichni 🤔😂

Je to blázon ale zase jeho genialitu nemôžeme spochybňovať

To já taky :D