S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Przyszły wpływ sztucznej inteligencji na wybory w USA

Cibor Stanek
19. 1. 2024
2 min read

Sam Altman, CEO OpenAI, zapewnia opinię publiczną, że sztuczna inteligencja i Stany Zjednoczone pozostaną stabilne niezależnie od wyniku wyborów prezydenckich. Wraz z rosnącymi obawami dotyczącymi wpływu technologii na proces polityczny, Altman podkreśla znaczenie środków zapobiegających niewłaściwemu wykorzystaniu sztucznej inteligencji w kampaniach wyborczych.

Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI, wypowiadał się ze spokojem na temat przyszłości sztucznej inteligencji i polityki w Stanach Zjednoczonych, pomimo miażdżącego zwycięstwa Donalda Trumpa w republikańskich wyborach. Altman podkreślił, że niezależnie od wyniku tegorocznych wyborów prezydenckich innowacje technologiczne i sztuczna inteligencja pozostaną zgodne z wartościami demokratycznymi.

Przemawiając na Światowym Forum Ekonomicznym Altman podkreślił znaczenie środków zapobiegających niewłaściwemu wykorzystaniu sztucznej inteligencji w kampaniach politycznych.W kontekście rosnących obaw o potencjalny wpływ technologii na proces wyborczy, Altman podkreślił, że pomimo poprzednich cykli wyborczych, jest mniej zaniepokojony manipulacjami za pośrednictwem sztucznej inteligencji.

Współpraca z rządem USA

OpenAI, firma zajmująca się rozwojem sztucznej inteligencji, w kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich wydała nowe środki mające na celu zapobieganie niewłaściwemu wykorzystaniu jej technologii w kampaniach politycznych. Jednym z nich jest całkowity zakaz korzystania z ChatGPT w kontekście politycznym.

"Myślę, że nasza rola bardzo różni się od roli platform dystrybucyjnych, takich jak sieci społecznościowe czy wydawcy wiadomości. Oczywiście musimy z nimi współpracować, więc to tak, jakbyś generował tutaj i dystrybuował tutaj. I musi być między nami dobra rozmowa".
Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI

Omawiając przyszłość regulacji AI w USA, Altman powiedział , żekluczowe jest przyjęcie nowych standardów bezpieczeństwa i ochrony. Przypomniał publiczności, że Prezydent Biden wydał w zeszłym roku rozporządzenie wykonawczewzywając do wprowadzenia nowych standardów bezpieczeństwa, prywatności i egzekwowania praw obywatelskich w zakresie sztucznej inteligencji.

Altman uważa, że Rola OpenAI różni się od platform dystrybucyjnych. Powiedział jednak również, że firma musi uważnie monitorować i zapewniać ścisłą kontrolę nad swoimi narzędziami, aby zapobiec ich niewłaściwemu wykorzystaniu w środowisku politycznym.

Zastrzeżenie: na Bulios można znaleźć wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, więc zawsze przeprowadzaj dokładną analizę we własnym zakresie.

Źródło.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.