S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Yapay zekanın ABD seçimleri üzerindeki gelecekteki etkisi

Çetin Tilki
19. 1. 2024
3 min read

Sam Altman, OpenAI CEO'su, yapay zeka ve ABD'nin bu alanda kalacağı konusunda kamuoyuna güvence veriyor. Başkanlık seçimlerinin sonucundan bağımsız olarak istikrarlı. Teknolojinin siyasi süreç üzerindeki etkisine ilişkin endişelerin artmasıyla birlikte Altman şunları vurguluyor seçim kampanyalarında yapay zekanın kötüye kullanılmasını önlemeye yönelik tedbirlerin önemini vurguladı.

OpenAI CEO'su Sam Altman, yapay zekanın geleceği hakkında soğukkanlılıkla konuştu Donald Trump'ın Cumhuriyetçi parti seçimlerindeki ezici zaferine rağmen Amerika Birleşik Devletleri'nde siyaset ve politika. Altman, bu yılki başkanlık seçimlerinin sonucu ne olursa olsun teknolojik yenilik ve yapay zeka demokratik değerlerle tutarlı kalacaktır.

Dünya Ekonomik Forumu'nda konuştu Altman ,yapay zekanın siyasi kampanyalarda kötüye kullanılmasını önleyecek tedbirlerin öneminin altını çizdi.Teknolojinin seçim süreci üzerindekipotansiyel etkisineilişkin artan endişeler bağlamında Altman, önceki seçim döngülerine rağmen yapay zeka yoluyla manipülasyon konusunda daha az endişeli olduğunu vurguladı.

ABD hükümeti ile işbirliği

Yapay zeka geliştirme alanında faaliyet gösteren OpenAI şirketi, yaklaşan başkanlık seçimleri bağlamında teknolojisinin siyasi kampanyalarda kötüye kullanılmasını önlemek için yeni tedbirler aldı. Bu tedbirlerden biri de ChatGPT'nin siyasi bağlamda kullanımının tamamen yasaklanması.

"Bence bizim rolümüz sosyal ağlar ya da haber yayıncıları gibi dağıtım platformlarından çok farklı. Elbette onlarla birlikte çalışmak zorundayız, yani burada üretip burada dağıtıyorsunuz gibi. Ve aramızda iyi bir diyalog olmalı."
Sam Altman, OpenAI CEO'su

ABD'deki yapay zeka düzenlemelerinin geleceğini tartışan Altman ,yeni emniyet ve güvenlik standartlarının benimsenmesinin kilit önemde olduğunu söyledi. Dinleyicilere şunu hatırlattı Başkan Biden geçen yıl bir idari emir yayınladıYZ'degüvenlik, gizlilik ve sivil hakların uygulanması için yeni standartlar çağrısında bulundu.

Altman şuna inanıyor OpenAI'nin rolü farklı dağıtım platformlarından. Bununla birlikte, şirketin siyasi ortamda kötüye kullanılmalarını önlemek için araçlarını dikkatle izlemesi ve üzerinde sıkı bir kontrol sağlaması gerektiğini de söyledi.

Sorumluluk Reddi: Bulios'ta bulunabilecek pek çok ilham kaynağı vardır, ancak hisse senedi seçimi ve portföy oluşturma size bağlıdır, bu nedenle her zaman kendi analizinizi yapın.

Kaynak.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.