S&P 500 ^GSPC
5,060
-0.19%
Amazon AMZN
$172.97
-1.01%
Microsoft MSFT
$404.31
-0.79%
Apple AAPL
$180.30
-0.47%
Nvidia NVDA
$789.72
-0.15%
Tesla TSLA
$199.10
-0.15%
Alphabet GOOG
$138.93
+0.13%
Meta META
$481.81
+0.01%

Apple keynote event je za dveřmi: Co si pro nás Apple letos přichystal? 🤔

První podzimní akce společnosti Apple se uskuteční dnes 14. září ve 19:00 (SELČ), tedy v době, kdy společnost obvykle představuje nejnovější verzi iPhonu. Stejně jako loňská událost bude i dnešní oznámení zcela digitální, v uhlazeném, pečlivě připraveném stylu, který se během pandemie stal obchodní značkou společnosti Apple $AAPL-0.5%

 

Zvěsti naznačují potenciálně méně dramatickou sérii novinek ve srovnání s radikálním designem iPhonu 12 s plochými okraji. Zdá se však, že Apple Watch a AirPods by mohly získat vážnou pozornost, i když iPhone 13 vypadá víceméně stejně. Níže si přečtěte přehled všeho, co se očekává, že bude na akci k vidění, včetně některých dlouho očekávaných překvapení, které by Apple mohl mít v zásobě.

 

 

IPhone 13 📱 se známým designem a možná i novým trikem s nočním fotoaparátem 

 

Zvěsti naznačují, že iPhone 13 bude vypadat podobně jako iPhone 12, ale s možná menším výřezem a displejem s vysokou obnovovací frekvencí u všech nebo většiny modelů. Agentura Bloomberg i analytik Ming-Chi Kuo se shodují, že nový iPhone dostane opakující se, i když užitečné změny.

 

Ty by mohly zahrnovat displej LTPO (nízkoteplotní polykrystalický oxid), jaký Apple používá k zajištění proměnlivé obnovovací frekvence u hodinek Apple Watch. Nový hardware telefonu může také zahrnovat silnější magnety, větší nabíjecí cívku pro MagSafe, vždy zapnutý displej a možná i nové barvy a méně možností ukládání. Ve hře je samozřejmě i nový procesor řady A.

 

Fotoaparáty se s iPhonem 13 pravděpodobně dočkají také vylepšení. Hovoří se o lepším výkonu ultra širokoúhlého fotoaparátu, lepším optickém zoomu při nahrávání videa, podpoře formátu ProRes a portrétním režimu pro video. 

 

Dalším možným přírůstkem je možnost astrofotografie, která má konkurovat podobné funkci, již v minulosti nabízel Google. Více toho teoreticky prozradilo video z oznámení události, které na Twitteru zveřejnil senior viceprezident celosvětového marketingu společnosti Apple Greg Joswiak a které obsahuje dramatický záběr na hvězdnou noční oblohu. No ještě uvidíme 😄

 

 

Hodinky Apple Watch series 7 ⌚ s větší obrazovkou a flat-edged displejem  

 

Zatímco iPhone 13 zůstává konzistentní, zdá se, že hodinky Apple Watch Series 7 by mohly dostat angažovanější vylepšení designu . Zaoblené tělo, které Apple používá od představení svých chytrých hodinek, prý bude nahrazeno plošším displejem a hranami, tvrdí agentura Bloomberg. Změna zní podobně jako posun, který Apple provedl z iPhonu 11 na iPhone 12.

 

Začátkem letošního roku se objevily zprávy, že Apple možná představí také zcela samostatnou, odolnější verzi hodinek Apple Watch vhodnou pro extrémní sporty. Od té doby se zvěsti sbíhaly kolem hodinek Series 7 inspirovaných iPhonem 12, ale ne kolem této sportovní verze. Budeme si muset počkat, zda se objeví ještě letos.

 

Mezi další vylepšení hlavní řady Series 7 by mohl patřit rychlejší procesor a celkově větší hodinky o velikosti 41 a 45 mm (ze 40 a 44 mm), a to díky kombinaci větších displejů, menších rámečků nebo obojího, uvádí agentura Bloomberg. Není jasné, zda by to mělo vliv na kompatibilitu mnoha řemínků hodinek, které Apple v průběhu let prodával, ale doufejme, že ne.

 

Tyto hardwarové změny podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg umožní nové povrchy hodinek, ale pravděpodobně ne nové zdravotní funkce. Navzdory zvěstem o 

sledování tělesné teploty a hladiny glukózy v krvi se nyní zdá, že by Apple mohl tyto doplňky ponechat pro budoucí modely. Situaci však dále komplikuje to, že Apple údajně řeší zpoždění výroby nových hodinek, některé verze by mohly přijít později nebo v menším množství.

 

Airpody třetí generace se vzhledem inspirovaným Airpody Pro 

Základní sluchátka AirPods třetí generace prý také čeká změna. První informace z roku 2020 naznačovaly, že design bude vycházet z AirPods Pro, ovšem bez vyměnitelných gumových koncovek sluchátek.

 

Další potvrzení v roce 2021 naznačují totéž. Zdá se, že podle Pine Leaks lze očekávat kratší nožičky, zaoblené náušníky a přikrčenější pouzdro pro bezdrátové nabíjení, které by mohlo mít o 20 % větší baterii. Obecně by nové Airpody mohly konečně vypadat trochu méně jako původní sluchátka s odříznutými dráty 😅.

 

Uvedení iOS 15, iPadOS 15, watchOS a macOS

 

Očekává se, že Apple oznámí data uvedení iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 a macOS Monterey, ačkoli společnost potvrdila, že některé funkce přijdou později nebo v beta verzi.

 

Systémy iOS 15 a iPadOS 15, které konečně poprvé přinášejí do iPadu správné, pohyblivé widgety spolu s dalšími vylepšeními, se pravděpodobně objeví koncem září spolu s iPhonem 13. 

 

Mezi pozoruhodná vylepšení patří režimy soustředění, které vytvářejí schválené seznamy oznámení a aplikací pro konkrétní nastavení, jako je práce nebo osobní čas, dramatický redesign prohlížeče Safari, nové rozvržení FaceTime a vylepšení zvuku a další vylepšení multitaskingu.

 

Na podzim se očekává také watchOS 8 se skromnějšími vylepšeními. Vedle podpory režimů zaostření a nových digitálních kláves a ID přinese watchOS 8 nové ciferníky hodinek, nové typy cvičení a novou mindfulness aplikaci na Apple Watch.

 

MacOS Monterey by mohl přijít později na podzim (možná načasovaný k uvedení nového počítače Mac). Nový desktopový OS nadále přebírá funkce z mobilních OS Apple, jako je podpora Shortcuts, AirPlay a užitečné změny ve FaceTime a Messages. 

 

Nejzajímavější nová funkce Monterey, Universal Control, umožňuje bezproblémové ovládání iPadu pomocí myši a klávesnice, které jsou již připojeny k Macu. To zahrnuje i snadné přetahování souborů z iPadu do Macu.

 

Bohužel Universal Control nemusí být k dispozici při uvedení na trh. Funkce zatím nebyla zařazena do beta verze a Apple již oznámil zpoždění SharePlay, což je firemní nástupce skupinových zásuvných modulů pro sledování a sdílení obrazovky Discord, který se stal na počátku pandemie velmi populární. Naštěstí se na starší stroje s procesory Intel dostanou i další funkce, které byly dříve omezeny na zařízení Apple s procesorem M1 například Live Text. 

 

Na nové iPady Minis, iPady a Macbooky si možná ještě chvíli počkáme 

 

Opravdu to vypadá, že k aktualizacím základního iPadu a dlouho opomíjeného iPadu Mini dojde, otázkou je kdy. Apple by si mohl tato zařízení totiž vyhradit na pozdější říjnovou akci.

 

Očekává se, že nový iPad Mini dostane design s plochými hranami, který zřejmě prochází celou produktovou řadou Apple, spolu s obvyklým vylepšením procesoru, větší obrazovkou mezi 8,5 a 9 palci, bez domovského tlačítka a snímačem Touch ID zabudovaným přímo do tlačítka zapínání. 

 

U základních iPadů se očekávají spíše drobnější změny, tenčí rámečky a tělo a zařazení čipu A13 Bionic, jak uvádí 9to5Mac. Ještě méně pravděpodobné jsou nové počítače Mac, ať už nový Macbook Pro nebo Macbook Air. Apple si pravděpodobně bude chtít naplánovat nějaký samostatný event na oznámení všeho, co plánuje pro svou další verzi čipů řady M a nových designů, které by s ní mohly přijít.

 

To je celá řada možných oznámení, a to ani nebereme v úvahu upoutávku na dlouhodobější projekty Applu, jako je pokračující zkoumání rozšířené reality a virtuální reality. 

 

DISCLAIMER – nejsem investiční profesionál, ale jen zaujatý retailový investor, takže se nejedná o investiční doporučení. Před nákupem si prosím udělejte vlastní analýzu.

zdroj 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Ty hodinky mě už nějakou dobu lákají... snad se letos zase udržím. 😅

Jako každý rok budu koukat, jsem zvědav. 👍

budu mít otevřený dvě okna na monitoru, jedno graf $AAPL-0.5% akcií a pak samotný event 😂

@kevinporters buy the rumor, sell the news 🤣

$AAPL-0.5% investice prostě tutovka, schválně co to udělá s $AAPL-0.5% akcií

doufejme, že růst 😁

těším se na večer, budu sledovat

👍