S&P 500 ^GSPC
4,975.57
-0.60%
Nvidia NVDA
$694.52
-4.35%
Tesla TSLA
$193.76
-3.10%
Amazon AMZN
$167.08
-1.43%
Apple AAPL
$181.56
-0.41%
Meta META
$471.75
-0.33%
Microsoft MSFT
$402.79
-0.31%
Alphabet GOOG
$142.20
+0.31%

Vyhraje deepfake? Budoucí vliv umělé inteligence na volby v USA

Redakce Bulios
20. 1. 2024
3 min read

Sam Altman, generální ředitel OpenAI, ujišťuje veřejnost, že umělá inteligence a USA zůstanou stabilní bez ohledu na výsledek prezidentských voleb. S rostoucími obavami o vliv technologií na politický proces Altman zdůrazňuje důležitost opatření k zabránění zneužití umělé inteligence v rámci volebních kampaní.

Generální ředitel společnosti OpenAI, Sam Altman, vystoupil s klidem ohledně budoucnosti umělé inteligence a politiky ve Spojených státech, i přes drtivé vítězství Donalda Trumpa v republikánském volebním shromáždění. Altman zdůraznil, že bez ohledu na výsledek letošních prezidentských voleb zůstanou technologické inovace a umělá inteligence v souladu s demokratickými hodnotami.

Ve svém rozhovoru na světovém ekonomickém fóru Altman podtrhl důležitost opatření, která by měla zabránit zneužití umělé inteligence v politických kampaních. V kontextu vzrůstajících obav ohledně možného vlivu technologií na volební proces Altman zdůraznil, že i přes předešlé volební cykly se méně obává manipulace prostřednictvím umělé inteligence.

Opatření proti zneužití AI

Společnost OpenAI, aktivní v oblasti vývoje umělé inteligence, v souvislosti s blížícími se prezidentskými volbami vydala nová opatření k prevenci zneužití svých technologií v politických kampaních. Jedno z opatření je přímý zákaz používání ChatGPT v politickém kontextu.

"Myslím, že naše úloha je velmi odlišná od role distribučních platforem, jako jsou sociální sítě nebo vydavatelé zprávy. Ovšem musíme s nimi spolupracovat, takže je to jako byste tady generovali a tady distribuovali. A musí mezi námi probíhat dobrá konverzace."
Sam Altman, generální ředitel společnosti OpenAI

V diskuzi o budoucnosti regulace umělé inteligence v USA Altman uvedl, že přijetí nových standardů bezpečnosti a ochrany je klíčové. Připomněl, že prezident Biden vydal příkaz v loňském roce, který apeluje na nové standardy pro zabezpečení, ochranu soukromí a prosazování občanských práv v oblasti umělé inteligence.

Altman věří, že role společnosti OpenAI je odlišná od distribučních platforem. Zároveň však uvedl, že společnost musí pečlivě sledovat a zajistit přísnou kontrolu nad svými nástroji, aby zabránila jejich zneužití v politickém prostředí.

Disclaimer: Na Buliosu najdete mnoho inspirace, výběr akcií a stavba portfolia je však pouze na vás, proto vždy provádějte důkladnou vlastní analýzu.

Zdroj: Yahoo Finance, CNBC, Bloomberg

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.