S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Deepfake kazanacak mı? Yapay zekanın ABD seçimleri üzerindeki gelecekteki etkisi

Çetin Tilki
20. 1. 2024
3 min read

OpenAI CEO'su Sam Altman, başkanlık seçimlerinin sonucundan bağımsız olarak yapay zeka ve ABD'nin istikrarlı kalacağı konusunda kamuoyuna güvence veriyor. Teknolojinin siyasi süreç üzerindeki etkisine ilişkin endişelerin artmasıyla birlikte Altman, seçim kampanyalarında yapay zekanın kötüye kullanılmasını önleyecek tedbirlerin önemini vurguluyor.

OpenAI CEO'su Sam Altman konuştu yapay zeka ve si̇yaseti̇n geleceği̇ hakkinda saki̇n olun Donald Trump'ın Cumhuriyetçi parti seçimlerindeki ezici zaferine rağmen, Amerika Birleşik Devletleri'nde. Altman, bu yılki başkanlık seçimlerinin sonucu ne olursa olsun teknolojik yenilik ve yapay zeka demokratik değerlerle tutarlı kalacaktır.

Dünya Ekonomik Forumu'nda konuştu Altman ,yapay zekanın siyasi kampanyalardakötüye kullanılmasını önleyecek tedbirlerin öneminin altını çizdi. Teknolojinin seçim süreci üzerindeki potansiyel etkisine ilişkin artan endişeler bağlamında Altman, önceki seçim döngülerine rağmen, yapay zeka yoluyla manipülasyon konusunda daha az endişeli olduğunu vurguladı.

Yapay zekanın kötüye kullanımına karşı önlemler

Yapay zekanın geliştirilmesinde aktif bir şirket olan OpenAI, yaklaşan başkanlık seçimleri bağlamında teknolojisinin siyasi kampanyalarda kötüye kullanılmasını önlemek için yeni önlemler yayınladı. Önlemlerden biri şudur ChatGPT'nin siyasi bağlamda kullanımının tamamen yasaklanması.

"Bence bizim rolümüz sosyal ağlar ya da haber yayıncıları gibi dağıtım platformlarından çok farklı. Elbette onlarla birlikte çalışmak zorundayız, yani burada üretip burada dağıtmak gibi. Ve aramızda iyi bir diyalog olmalı."
Sam Altman, OpenAI CEO'su

ABD'deki yapay zeka düzenlemelerinin geleceğini tartışan Altman, emniyet ve güvenlik için yeni standartların benimsenmesinin kilit önemde olduğunu söyledi. İzleyicilere şunları hatırlattı Başkan Biden geçen yıl bir idari emir yayınladı YZ'de güvenlik, gizlilik ve sivil hakların uygulanması için yeni standartlar çağrısında bulundu.

Altman OpenAI'nin rolünün şu olduğuna inanıyor dağıtım platformlarından farklıdır. Bununla birlikte, şunları da söyledi şirket, araçlarını yakından izlemeli ve sıkı bir kontrol sağlamalıdırpolitik bir ortamda kötüye kullanılmalarını önlemek için.

Sorumluluk Reddi: Bulios'ta bulunabilecek pek çok ilham kaynağı vardır, ancak hisse senedi seçimi ve portföy oluşturma size bağlıdır, bu nedenle her zaman kendi analizinizi kapsamlı bir şekilde yapın.

Kaynak: Yahoo Finance, CNBC, Bloomberg

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.