S&P 500 ^GSPC
5,071.44
-0.13%
Tesla TSLA
$203.58
+1.93%
Alphabet GOOG
$137.47
-1.88%
Nvidia NVDA
$774.85
-1.55%
Apple AAPL
$181.15
-0.81%
Meta META
$484.70
-0.48%
Amazon AMZN
$173.12
-0.24%
Microsoft MSFT
$406.80
-0.17%

Fed zahájí diskusi o možném snížení úrokových sazeb!🚀🪄

Dosud se tvůrci politiky vyhýbají definitivnímu rozhodnutí, a to přesto, že diskuse o možném snížení sazeb začala už v prosinci.🗓️

Očekává se, že Federální výbor pro volný trh ponechá úrokové sazby beze změny na čtvrtém zasedání v řadě, které se uskuteční 30. a 31. ledna ve Washingtonu. Nicméně, veškerá pozornost se upírá na březnové zasedání FOMC a následné kroky.

Fed naznačil možný začátek diskuse o širších parametrech snižování úrokových sazeb. Ačkoli prezidentka sanfranciského Fedu Mary Dalyová zdůrazňuje, že je předčasné očekávat okamžité snížení sazeb. Opatrnost je klíčová vzhledem k historii, kdy příliš rychlá reakce na ekonomické změny měla nežádoucí následky.

Před uvolněním politiky chce mít jistotu, že inflace je na dobré cestě k 2% cíli centrální banky.

Ekonomická aktivita a trhy práce jsou stabilní, ale pozornost se soustředí na inflaci. Chybný krok by mohl znamenat opakování minulých chyb. Guvernér Fedu Christopher Waller zdůrazňuje potřebu trpělivosti, zatímco investoři upravují svá očekávání ohledně možného snížení sazeb.

V nadcházejícím období budou údaje o inflaci a hrubém domácím produktu klíčové pro rozhodování FOMC. Předvolební období však přináší další vrstvu komplikací, s očekáváním možné kritiky ze strany politiků.

Co myslíte, kdy přijde Fed s prvním snížením úrokových sazeb?


Po datech za prosinec snížení sazeb v březnu nečekám.

Já v březnu snížení nečekám

Uz neverim breznu pro udajich co se dorucili v prosinci a lednu - chapu ze bude cas jeste na napravu ale v celkovem nahledu uz to nebude tak linearne klesajici krivka aby se opravdu nebali predcasneho snizeni jak to udelli drive
Ale stejne tak verim ze ty snizeni itak budou nakonec 3 do konce roku

Môže byť, ale možno sú zdržanlivejší len preto, aby očakávania trhu nepredbiehali realitu tak veľmi, ako sa to deje posledné roky, že očakávania trhu sú na dlho dopredu už započítané v cenách akcií.