S&P 500 ^GSPC
5,075.77
-0.05%
Tesla TSLA
$204.46
+2.37%
Alphabet GOOG
$137.38
-1.95%
Nvidia NVDA
$779.25
-0.99%
Apple AAPL
$181.50
-0.62%
Meta META
$484.79
-0.46%
Amazon AMZN
$173.40
-0.08%
Microsoft MSFT
$407.17
-0.08%

Fed rozpocznie dyskusję na temat możliwej obniżki stóp procentowych!🚀🪄

Jak dotąd decydenci unikali podjęcia ostatecznej decyzji, pomimo faktu, że dyskusja na temat możliwej obniżki stóp procentowych rozpoczęła się w grudniu. 🗓️

Oczekuje się, że Federalny Komitet Otwartego Rynku pozostawi stopy procentowe bez zmian na czwartym z rzędu posiedzeniu 30 i 31 stycznia w Waszyngtonie. Cała uwaga skupiona jest jednak na marcowym posiedzeniu FOMC i dalszych działaniach.

Fed zasugerował możliwe rozpoczęcie dyskusji na temat szerszych parametrów obniżek stóp procentowych. Chociaż prezes Fed z San Francisco Mary Daly podkreśla, że przedwczesne jest oczekiwanie natychmiastowej obniżki stóp. Ostrożność jest kluczowa, biorąc pod uwagę historię nadmiernej reakcji na zmiany gospodarcze z niepożądanymi konsekwencjami.

Chce mieć pewność, że inflacja jest na dobrej drodze do osiągnięcia 2% celu banku centralnego przed złagodzeniem polityki.

Aktywność gospodarcza i rynki pracy są stabilne, ale uwaga skupia się na inflacji. Błędny krok może oznaczać powtórzenie błędów z przeszłości. Gubernator Fed Christopher Waller podkreśla potrzebę cierpliwości, podczas gdy inwestorzy dostosowują swoje oczekiwania do możliwej obniżki stóp procentowych.

W nadchodzącym okresie dane o inflacji i produkcie krajowym brutto będą kluczowe dla podejmowania decyzji przez FOMC. Jednak okres przedwyborczy przynosi dodatkową warstwę komplikacji, z oczekiwaniami potencjalnej krytyki ze strony decydentów.

Jak sądzisz, kiedy Fed dokona pierwszej obniżki stóp procentowych?


Nie spodziewam się obniżki stóp w marcu po grudniowych danych.