S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Chiński bank centralny łagodzi politykę pieniężną w celu wsparcia gospodarki

Adrian Nowak
24. 1. 2024
3 min read

Chiński bank centralny ogłosił śmiałe posunięcie mające na celu pobudzenie gospodarki - obniżenie stopy rezerw obowiązkowych dla banków. Polityka ta uwolni długoterminowy kapitał w wysokości 1 biliona juanów. Wiadomość o tej kluczowej zmianie pojawia się, gdy Chiny zmagają się z wyzwaniami gospodarczymi.

Chiński bank centralny przedstawił nowy plan mający na celu pobudzenie wzrostu gospodarczego kraju. Gubernator Gongsheng ogłosił, że od 5 lutego nastąpi obniżeniewymogów dotyczących wskaźnika rezerw dla banków o 50 punktów bazowych. rezerwy obowiązkowej dla banków o 50 punktów bazowych. Posunięcie to uwolni rekordowe 141 miliardów dolarów (1 bilion juanów) długoterminowego kapitału, aby zwiększyć zdolność pożyczkodawców do udzielania pożyczek i stymulowania wydatków w gospodarce.

Redukcja ta jest pierwszym tego rodzaju posunięciem w tym roku i następuje po dwóch poprzednich cięciach w zeszłym roku. Pan Gongsheng zasugerował również, że istnieje miejsce na dalsze luzowanie polityki pieniężnej, co mogłoby doprowadzić do niewielkiego ożywienia cen konsumpcyjnych.

Na konferencji prasowej w Pekinie Gongsheng powiedział dziennikarzom, że bank centralny i Krajowa Administracja Nadzoru Finansowego pracują nad nową polityką wsparcia kredytowego. pracują nad nową polityką wsparcia kredytowego dla wysokiej jakości deweloperów. Nieszczęścia na rynku nieruchomości w Chinach są ściśle powiązane z finansami samorządów lokalnych.które polegały na sprzedaży gruntów jako głównym źródle dochodów.

Decyzje chińskiego banku centralnego wywołały już pozytywne reakcje na rynkach finansowych. pozytywne reakcje na rynkach finansowych, a akcje w Hongkongu i Chinach odnotowały wzrosty. Polityce towarzyszyło również ogłoszenie wsparcia kredytowego dla deweloperów.

MCHI
$39.90 $0.13 +0.33%
1 Day
+0%
5 Days
+2.13%
1 Month
+6.22%
6 Months
-9.03%
YTD
+0.15%
1 Year
-19.04%
5 Years
-35.91%
Max.
-23.37%

Pomimo problemów z nieruchomościami i i ograniczonego wpływu zadłużenia samorządów lokalnych na gospodarkę, Pan Gongsheng podkreślił, że redukcja stopy rezerw obowiązkowych została przeprowadzona w sposób ostrożny i zdecydowany. Środki te pokazują, że chińska polityka pieniężna jest wrażliwa na stabilne oczekiwania i szybkie rezultaty. i szybkie rezultaty.

Na poziomie międzynarodowym sytuacja makroekonomiczna. Podczas gdy Chiny kontynuują wsparcie gospodarcze, oczekuje się, że amerykański bank centralny obniży stopy procentowe po wcześniejszej podwyżce.

"Taka zmiana w środowisku zewnętrznym jest obiektywnie korzystna dla wzmocnienia autonomii polityki pieniężnej Chin i rozszerzenia przestrzeni dla operacji polityki pieniężnej".
Pan Gongsheng, prezes Banku Chin

Ogólnie rzecz biorąc działania chińskiego banku centralnego wskazują na odwagę i ostrożność w odpowiedzi na obecne wyzwania gospodarcze. Oczekuje się, że polityka ta pobudzi wzrost gospodarczy i pomoże Chinom poradzić sobie z pułapkami po pandemii.

Zastrzeżenie: Na Bulios można znaleźć wiele inspiracji, jednak wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, dlatego zawsze przeprowadzaj dokładną samoanalizę.

Źródło.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.