S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Tesla $TSLA+1.2% pokračuje i nadále v propadu. V after marketu si akcie odepsala 5,9 % poté, co její kvartální výsledky zaostaly za odhady.

Pojďme si to rozebrat👇

EPS byly $0,71 proti očekávaným $0,73. Tržby byly také nižší, a to o 1,84 %. Společnost vykázala revenue v hodnotě $25,167B, ale čekalo se $25,64B. Čisté příjmy byly $2,486B. Trh očekával $2,61B (adjusted).

Akcie společnosti se tak od loňského listopadu propadá pod hodnotu 200 USD.

Do toho všeho Musk hlásá, že nebude Teslu technologicky posouvat, pokud nebude ovládat alespoň 25 % hlasů. Nyní má pouze 12 %.

Jak to s Teslou bude dále?

Aktuálně bych to viděl tak, že se cena může chvíli vést na negativní vlně, která ale dlouho nevydrží a nadšenci zase začnou nakupovat. Plánuje někdo přikoupit, nebo jenom sleduje?

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Ještě chvilku počkám a pokud acie klesne ještě o pár %, tak nakoupím.

Pod $150 nad tím začnu přemýšlet. Raději bych ale kupoval ještě níž.

Vidím to podobně. Já budu nakupovat už pod 160$, ale pod 150$ bych byl klidnější :)

Jen dodám Dojo má asi fakt problém a tenhle souboj začíná vypadat na další slavné vítězství $NVDA-1.3%

Spíš DOJO ještě není jistý a výpočetního výkonu není nikdy dost, tak nakupujou i ověřený řešení. Peněz na to mají dost 😁

Hodně špatné bylo hodnocení Dojo o tom se Musk vyjádřil že je to potenciálně hodně ziskový projekt ale zdůraznil že vysoce rizikový. Zřejmě tam bylo nějaké velké zklamání. Dost průšvih 🤔 priznal v podstatě že to bude ještě na dlouho a pravděpodobnost ze uspěje je opravdu malá.

Takové projekty jsou právě to, co Teslu odlišuje. Není to jednoduše jen společnost, která vyrábí auta i když je to zatím stále její core business. Do budoucna to má potenciál, ale rád bych viděl, kdyby se Elon konečně zase trochu stáhl z veřejného dění.

Já teda nesouhlasím s názory, že je na tom Tesla špatně. Ano, může chvíli klesat, ale až rozjedou cyber trucky, tak půjdou brutálně nahoru. Navíc AI je obrovská přidaná hodnota, která jim výrazně pomáhá. Tesla podle mě nemá moc konkurenci, protože to je takový porsche mezi trabantama. Prostě jak tu někdo psal, Tesla není jen automobilka. Do budoucna ta cena půjde velmi nahoru. :)

Já napůl souhlasím. Společnost jistě není špatná a je na tom dobře. Je to také unikátní firma. Na druhou stranu jsou zde i určité faktory, které mě drží od jejích akcií dále. Za dobrou cenu to ale jsem asi ochoten přehlédnout :)

Čím nižší cena, tím větší ochota? 😁

Co je pro Vás dobrá cena? :-)

Já věřím, že Tesla by mohla napodobit růst Nvidie nebo Microsoftu i když jsou tam ty faktory, které budí rozpaky.

Mno Musk muskuje s těma % ale co už - bohužel pro akcionáře, ale jelikož mám relativně malou pozici tak si trošku snížím průměr nákup ( pokud během dne se dostaneme až na 188-190 tak rovnou dnes nebo si počkám na 182-185 zítra

ty čísla nebyly až tak špatný jak se někde i predikovalo a tak ten sešup nebude tak hrozný jak by i takhle volatilní akci jako je Tesla mohl být - každopádně věřím, že z nečinských automobilek TESLA dává největší smysl a v horizontu pár let bude opět úplně jinde a že tenhle propad bude to co člověk pak zpětně vidí jako že nevyužil tu slevu

Výraz "muskuje" je super👍Zpět k akcii. Jistě, Tesla není jen automobilka a věřím, že za pár let bude její cena jinde. Pokud už máš pozici, tak je to super možnost k nákupu. Pro mě by se cena musela podívat ještě níž :)

Jó pěkná byla před rokem kolem 100. Škoda, že jsem tehdá neměl víc volných peněz 😁

Tak ako tu píšem už dlhú dobu, akcie sa skôr či neskôr pozrú realite do očí. Nedajú sa do nekonečna predávať sľuby.

Tak to si řekneme za pár týdnů, né-li za týden :D

Ale kdeže, ja to tu píšem od doby ako mala TSLA market cap 1 bilion + $. Čo si chcete povedať za týždeň, keď už skoro rok vieme, že Tesla stráca svoje postavenie na trhu, v predajoch ich predbehla automobilka BYD, rast sa brutálne spomalil aj napriek výrazným znížením cien, konkurencia ich dobieha/predbieha atď. A spoločnosť je ohodnotená akoby to bola vysoko rastová technologická spoločnosť s vysokými maržami.

Imho propad bude větší a nejspíš na delší dobu. Ale světlo na konci tunelu nejspíš kolem konce příštího roku - next gen car platform 25k a možná i první prodeje robota optimus. Do té doby bude spíš záležet na výši úroků než na tom, kolik toho Tesla dokáže vyrobit.

Zajímavé ale můžou být baterky do energetiky. 125% růst oproti 2022 není špatný 😁

YES, loni akcie přidala vysoké zhodnocení a letos to zatím stahuje. Pokud by se dostal ještě níže, uvažoval bych nad tím. V horizontu několika let asi poroste. Mají toho víc než "jen" auta.

A kde by jsi viděl tu cenu pro nákup ? Já bych nejspíš už kolem 160 neodolal 😃 zatím mi to podle TA vychází 144-177 odraz uvidíme no kam se dostaneme...