S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Bohužel ještě není úplně jistý, že nějaká obnova Ukrajiny bude 😟

Vim o spolecnosti Hochtief, ale myslím, že i další jakotřeba Holcim

Vzhledem k nedávnému přiznání Holcim, který mj. do r 2015 působil i v ČR, bych z osobních důvodů neinvestoval.

Chápu

Ještě tu nepadlo třeba Heijmans. Pokud se nemýlím, tak Jaroslav Brychta to má v portfoliu. V RK o společnosti několikrát mluvil.

Dik za odpovede. Primarne ma zaujima vas nazor ako nas tym premyslate, ci tam je nejaky priestor alebo je to prilis nejasne ako to bude na to aby ste investovali.

Holcim (ex-Lafarge), Heidelberg Cement, klasiky jako Skanska, Hochtief, Saint-Gobain, Vinci....ten výběr je fakt široký a spousta je i publicly traded

Historicky jsem si dělal analýzu a obecně mi tyto společnosti přijdou nudné, možná s výjimkou $CRH+1.0% , která navíc působí jak na SVK tak v POL (mj. 2 cementárny ve východní části a možnost exportu slínku / cementu na UKR). Betonové portfolio je vždy spíše lokálního charakteru i díky malé dojezdové vzdálenosti... Pokud se zaměřit na stavební společnosti, tak spíše Skanska, Vinci, apod., což jsou společnosti, které v některých státech vlastní výše zmíněné vč. štěrkopísků, lomů, obaloven, aj.; plus mají také svou vlastní stavební divizi, což za mě dělá akcii ihned zajímavější. Holcim jsem zmiňoval výše, z důvodu podpory IS se mi příčí mít podobné akcie v portfoliu.

například Firma Holcim je globální producent cementu a betonu který bude v době obnovy na ukrajině zřejmě dost cenný materiál.

Tažko povedať, minuly rok boli vyčislene nejake vojnove reparacie na obnovu. Predpokladam ,že to pojde formou verejnej suťaže, takže je teraz komplikovane odhadovať.

Zajímavé téma, nějaké tipy?