S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Güçlü GSYH büyümesi Başkan Biden'ı sevindirdi, ancak Fed'den ne beklemeli? 🗓️🪄

Yeni ekonomik veriler ABD ekonomisinin tahmin edilenden daha hızlı büyüdüğünü gösteriyor ki bu da yaklaşan seçimler öncesinde Beyaz Sarayiçin harika bir gelişme. Çeyrek için GSYH tahmini beklentileri aştı ve ekonominin büyümeye devam ettiği görülüyor güçlü büyüme.

Ancak bu zafer karar almayı zorlaştırabilir Federal Rezerv'in (Fed). Bu yıl için üç faiz indirimi öngören ilk tahminleri artık hiç de net değil. Ancak, Mart ayı gibi erken bir tarihte faiz indirimine gidileceği yönündeki piyasa beklentileri FedBu da nihai bir karar vermek için daha fazla veriye ihtiyaç olduğunu vurguluyor.

Ekonominin beklentilerin üzerinde büyümesi, kesintilerin Mart ayına kadar ertelenmesi ihtimalini güçlendirebilir. Baş ekonomiste göre Ryan Sweet z Oxford Economics Son dönemdeki olumlu ekonomik performans göz önüne alındığında piyasa beklentileri için erken olabilir.

Bununla birlikte ,Fed'intercih ettiği göstergenin enflasyona ulaşmasıyla enflasyon konusunda da iyi haberler var. 2% büyüme oranları. Bu, büyüme oranının üst üste ikinci çeyrekte 2% Merkez Bankası'nın planının. Bu durumFed'e faiz indirimine gidip gitmeme konusunda daha fazla esneklik sağlayabilir .

Öte yandan,Macquarie Group ' tanDavid Doylegibi şüpheciler , hemen bir indirimin kesin olmadığına işaret ediyor. Enflasyonun tekrar yükselişe geçtiğine dair daha fazla kanıta ihtiyacımız var. 2% yıllık bazda hedefliyoruz.

ABD ekonomisindeki mevcut gelişmeleri nasıl görüyorsunuz? Sizce piyasalar faiz indiriminden sonra, umut verici görünüm ve yapay zeka destekli büyüme sayesinde zaten aştıkları yeni ATH'lere ulaşacak mı 🚀💸 ?


No comments yet