S&P 500 ^GSPC
4,981.84
+0.13%
Nvidia NVDA
$674.72
-2.85%
Alphabet GOOG
$143.84
+1.15%
Amazon AMZN
$168.59
+0.90%
Meta META
$468.03
-0.68%
Tesla TSLA
$194.77
+0.52%
Apple AAPL
$182.32
+0.42%
Microsoft MSFT
$402.18
-0.15%

Zagrożenie dla Microsoftu: walka z fałszywymi obrazami tworzonymi przez sztuczną inteligencję

Cibor Stanek
29. 1. 2024
2 min read

Taylor Swift znalazła się w niekomfortowej sytuacji, gdy w Internecie pojawiły się fotomontaże o charakterze seksualnym, które nie zostały wykonane za jej zgodą. Te fotomontaże zostały stworzone przy użyciu sztucznej inteligencji Microsoftu. Dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, wystąpił w odpowiedzi na ten incydent i podkreślił znaczenie ochrony bezpieczeństwa środowiska online.

W wywiadzie dla NBC News Nadella wyraził głębokie zaniepokojenie rozprzestrzenianiem się tych fałszywych obrazów i podkreślił pilną potrzebę podjęcia kroków w celu ich zwalczania .

"Myślę, że wszyscy odnosimy korzyści, gdy świat online jest bezpieczny. Nie sądzę więc, by ktokolwiek chciał świata online, który nie jest całkowicie bezpieczny zarówno dla twórców treści, jak i ich odbiorców. Myślę więc, że musimy szybko zająć się tą kwestią".
Satya Nadella, CEO, Microsoft

Microsoftjako pionier w dziedzinie technologii sztucznej inteligencji, przyjmuje odpowiedzialność za bezpieczne środowisko online. Firma inwestuje w rozwój technologii filtrowania treści i wykrywania nadużyć, zgodnie z zasadami odpowiedzialnej sztucznej inteligencji.

Nadella podkreślił znaczenie społecznej i technologicznej technologicznej w ustalaniu standardów dla treści online. Microsoft jest świadomy swojej roli w tej dynamice i i zobowiązał się do wzmocnienia środków bezpieczeństwa.

W świetle tych wydarzeń firma Microsoft zaktualizował swój Kodeks postępowania, aby podkreślić zerową tolerancję wobec nielegalnych treści.

"Nasz kodeks postępowania zabrania korzystania z naszych narzędzi do tworzenia treści dla dorosłych lub treści intymnych bez zgody, a wszelkie powtarzające się próby tworzenia treści, które naruszają nasze zasady, mogą skutkować utratą dostępu do usługi".
powiedział Microsoft

Microsoft $MSFT+0.0% zobowiązuje się również do regularnego monitorowania treści i podejmowania szybkich działań w przypadku wykrycia nieautoryzowanej aktywności. Ich wysiłki mają na celu stworzenie bezpiecznego i pełnego szacunku środowiska online dla wszystkich użytkowników.

Oczywiste jest, że walka z fałszywymi treściami i ochrona środowiska online są dziś kluczowymi zadaniami. już dziś. Microsoft podejmuje kroki w celu budowania lepszego i bezpieczniejszego środowiska online dla wszystkich.

Zastrzeżenie: Na Bulios znajdziesz wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, więc zawsze przeprowadzaj dokładną analizę na własną rękę.

Źródło.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.