S&P 500 ^GSPC
4,967.1
-0.17%
Tesla TSLA
$197.80
+2.08%
Nvidia NVDA
$680.78
-1.98%
Meta META
$465.24
-1.28%
Amazon AMZN
$168.74
+0.99%
Microsoft MSFT
$399.88
-0.72%
Apple AAPL
$182.68
+0.62%
Alphabet GOOG
$142.47
+0.19%

Microsoft'a yönelik tehdit: Yapay zeka tarafından oluşturulan sahte görüntülere karşı mücadele

Çetin Tilki
29. 1. 2024
3 min read

Taylor Swift, internette kendi rızasıyla yapılmayan cinsel içerikli fotoğraf montajları ortaya çıkınca kendini rahatsız edici bir durumun içinde buldu. Bu fotoğraf montajları Microsoft'un yapay zekası kullanılarak oluşturulmuştu. Microsoft'un CEO'su Satya Nadella olayla ilgili olarak bir açıklama yaptı ve çevrimiçi ortamın güvenliğini korumanın önemini vurguladı.

NBC News ile yaptığı bir röportajda Nadella bu sahte görüntülerin yaygınlaşmasından duyduğu derin endişeyidile getirdi ve bunlarla mücadele etmek için adımlar atılmasının aciliyetini vurguladı .

"Çevrimiçi dünya güvenli bir dünya olduğunda hepimizin bundan fayda sağlayacağını düşünüyorum. Dolayısıyla kimsenin hem içerik oluşturucular hem de içerik tüketicileri için tamamen güvenli olmayan bir çevrimiçi dünya istediğini sanmıyorum. Dolayısıyla bu konuda hızlı hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum."
Satya Nadella, CEO, Microsoft

MicrosoftYapay zeka teknolojisinde bir öncü olarak,güvenli bir çevrimiçi ortam için sorumluluğu kabul eder . Şirket , sorumlu yapay zeka ilkeleri doğrultusunda,içeriği filtrelemek ve kötüye kullanımı tespit etmek için teknolojiler geliştirmeye yatırım yapıyor.

Nadella sosyal ve teknolojik işbirliğinin önemini vurguladı çevrimiçi içerik için standartların belirlenmesinde işbirliği. Microsoft bu dinamikteki rolünün farkındadır ve güvenlik önlemlerini güçlendirmeyi taahhüt etmiştir.

Bu gelişmeler ışığında şirket Microsoft, sıfır toleransı vurgulamak için Davranış Kurallarını güncelledi gayrimeşru içeriğe karşı.

"Davranış Kurallarımız, araçlarımızın yetişkinlere yönelik veya rıza dışı mahrem içerik üretmek için kullanılmasını yasaklamaktadır ve politikalarımızı ihlal eden içerik üretmeye yönelik tekrarlanan girişimler hizmete erişimin kaybedilmesine neden olabilir."
Microsoft şunları söyledi

Microsoft $MSFT-0.7% ayrıca içeriğin düzenli olarak izlenmesini ve yetkisiz etkinlik tespit edildiğinde derhal harekete geçilmesini taahhüt eder. Çabaları, tüm kullanıcılar için güvenli ve saygılı bir çevrimiçi ortam yaratmayı amaçlamaktadır.

Şurası açıktır ki sahte i̇çeri̇kle mücadele ve çevri̇mi̇çi̇ ortamin korunmasi temel görevlerdi̇r bugün. Microsoft şu adımları atıyor herkes için daha iyi ve daha güvenli bir çevrimiçi ortam inşa etmek.

Yasal Uyarı: Bulios'ta pek çok ilham kaynağı bulabilirsiniz, ancak hisse senedi seçimi ve portföy oluşturma size bağlıdır, bu nedenle her zaman kendi başınıza kapsamlı bir analiz yapın.

Kaynak.


Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.