S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Miłego wieczoru inwestorzy! Poniżej znajduje się podsumowanie wczorajszego oświadczenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Dla tych, którzy jeszcze do niego nie dotarli. 😉🌐

1) Fed postanawia pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie 5,50 %czwarte posiedzenie z rzędu z tak stabilną polityką.

2️) Co istotne, oświadczenie Fed nie wspomina już o podniesieniu stóp procentowych. Zamiast tego mówi o możliwych "korektach" docelowego zakresu, co sugeruje przemyślane podejście do ustalania polityki pieniężnej.

3️) Fed zapewnia, że zagrożenia dla gospodarki są obecnie zrównoważone, wzrost zatrudnienia pozostaje silny, a inflacja, choć nieznacznie spada, pozostaje na podwyższonym poziomie. Jest więc mało prawdopodobne, że w najbliższym czasie zobaczymy obniżkę stóp procentowych.

4️) Decydenci podkreślają, że obniżka stóp procentowych nie pojawi się na horyzoncie, dopóki nie będzie większej pewności, że inflacja zbliży się do poziomu 2% cel.

Oświadczenie Fed zaskoczyło rynek, przecząc oczekiwaniom na rychłą obniżkę stóp procentowych.Fed powtórzył, że dalsze działania będą zależeć od napływających danych gospodarczych, a obecnie nie jest gotowy do cięcia stóp procentowych. nie jest gotowy do cięcia stóp. Fed prawdopodobnie nie obniży stóp do maja! 📊

Jak widzisz obniżkę stóp procentowych? Czy w roku 2024 będzie miłą bajką czy zamieni się w piekło?


Fajnie, nie dotarłem do tylu, więc dzięki za podsumowanie.

Zapraszam, jeśli chcesz sprawdzić moje podsumowanie wyników $AMZN+0.0%.

Świetnie, sprawdzę to. Ogólnie byłem ostatnio trochę zajęty i nie nadążałem za wieloma rzeczami, więc taka szybka informacja jest przydatna👍.

Moim zdaniem Fed nie będzie już odgrywał tak istotnej roli w przyszłych ruchach rynkowych. Teraz dużo więcej będzie zależeć od faktycznych danych napływających z firm. Jeśli popyt spadnie, możemy zobaczyć niższe ceny. Ale ewentualne korekty są naturalne i mogą nie być spowodowane niczym związanym z fundamentami.