S&P 500 ^GSPC
4,975.57
-0.60%
Nvidia NVDA
$694.52
-4.35%
Tesla TSLA
$193.76
-3.10%
Amazon AMZN
$167.08
-1.43%
Apple AAPL
$181.56
-0.41%
Meta META
$471.75
-0.33%
Microsoft MSFT
$402.79
-0.31%
Alphabet GOOG
$142.20
+0.31%

Fed pozostawia stopy procentowe bez zmian, inwestorzy spekulują na temat dalszego kierunku

Adrian Nowak
1. 2. 2024
3 min read

Rezerwa Federalna ogłosiła w środę, że utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie, wywołując poruszenie na rynkach finansowych i debatę na temat przyszłego kierunku polityki pieniężnej. Rezerwa Federalna zdecydowała się pominąć fragmenty, które do tej pory sugerowały, że może dalej podnosić stopy procentowe, pod warunkiem, że inflacja pozostanie powyżej 2% celu Fed.

Komitet Federalny podkreślił jednak, że na chwilę obecną nie ma planów podjęcia jakichkolwiek działań zmierzających do obniżenia stóp procentowych. Ta zmiana w formułowaniu polityki wywołała spekulacje i niepewność co doo kierunku, w jakim polityka pieniężna w nadchodzących miesiącach.

Chociaż niektórzy analitycy przewidują, że Fed będzie nadal dążyć do "miękkiego lądowania", które może doprowadzić do spadku inflacji bez negatywnego wpływu na wzrost gospodarczy, inni ostrzegają przed ryzykiem związanym z możliwą zmianą kierunku polityki.

Prezes Fed Jerome Powell powiedział, że marcowa obniżka stóp procentowych jest mało prawdopodobna, co rodzi dalsze pytania o to, jak polityka pieniężna może ewoluować w najbliższej przyszłości.

"Nie sądzę, aby było prawdopodobne, że komitet osiągnie poziom zaufania przed marcowym posiedzeniem. Chcemy zobaczyć więcej dobrych danych. Nie chodzi o to, że szukamy lepszych danych, szukamy kontynuacji dobrych danych, które widzieliśmy ".
Jerome Powell, prezes Fed

Reakcje rynku na decyzję były mieszane, ale niektóre indeksy giełdowe spadły. Inwestorzy uważnie obserwują inne dane ekonomiczne i reakcję rynków, które mogą określić, jaki kierunek obierze polityka Fed w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Biorąc pod uwagę niepewność co do przyszłego kierunku polityki pieniężnej, oczekuje się, że rynki finansowe pozostaną zmienne w nadchodzącym okresie. zmienne w nadchodzącym okresie.

^DJI
38,564.56 -$63.43 -0.16%
1 Day
-0.17%
5 Days
-0.96%
1 Month
-2.63%
6 Months
+5.13%
1 Year
+9.37%
YTD
+4.24%
5 Years
+33.28%
Max.
+2,572.17%

Ogólnie rzecz biorąc, decyzja Rezerwy Federalnej o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian wywołała spekulacje i niepewność na rynkach finansowych. Inwestorzy są w rozterce co do kierunku polityki monetarnej w najbliższej przyszłości, co powodując zmienność na rynkach i zachęcając do ostrożnego podejścia do decyzji inwestycyjnych. do decyzji inwestycyjnych.

Co więcej, dane i wskaźniki ekonomiczne wydają się mieszany obraz obecnego stanu gospodarki.. Podczas gdy niektóre wskaźniki sugerują solidny wzrost i spadającą inflację, inne sugerują pewne oznaki słabości, szczególnie na rynku pracy i płacach.

Zastrzeżenie: na Bulios znajdziesz wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, więc zawsze przeprowadzaj dokładną analizę we własnym zakresie.

Źródło.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.