S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

2 akcje technologiczne o ogromnym potencjale wzrostu

Ostatnie kilka miesięcy było bardzo trudne dla spółek technologicznych. Wiele z nich zostało pobitych i obserwujemy korekty sięgające kilkudziesięciu procent. Dlatego też tematem niniejszego artykułu będą dwie spółki technologiczne, których kursy spadły odpowiednio o 81% i 62% w stosunku do najwyższych poziomów. Mimo to spółki te odnotowują imponujące wskaźniki adopcji i poprawę sytuacji finansowej.

Upstart odnosi duże sukcesy w branży ratingów kredytowych

1) Uruchomienie $UPST-0.8%

FirmaUpstart $UPST-0.8% działa w branży pożyczkowej w USA. Wiele dużych banków określa zdolność kredytową na podstawie zaledwie kilku zmiennych i w dużej mierze opiera się na punktacji kredytowej, która jednak może być obarczona błędami. Większość Amerykanów nigdy nie zalegała ze spłatą kredytu, jednak tylko 48% z nich ma najlepszą ocenę kredytową.

Firma Upstart zmienia tę sytuację , wykorzystując sztuczną inteligencję do analizy 1500 zmiennych i ponad 21 milionów zdarzeń związanych ze spłatami, aby stworzyć dokładniejszy obraz zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Firma współpracuje z bankami przy przyznawaniu tych ratingów kredytowych, zapewniając unikalną równowagę korzyści. Może ona zapewnić dostęp do najlepszych kredytów większej liczbie Amerykanów, nie ponosząc przy tym prawie żadnego ryzyka kredytowego: 94% jej przychodów nie wiąże się z żadnym ryzykiem kredytowym.

Firma Upstart zakłóca tradycyjny biznes ratingów kredytowych i jak dotąd odnosi sukcesy. W samym czwartym kwartale 2021 roku firma udzieliła prawie 500 000 pożyczek, co stanowi wzrost o 302% w stosunku do poprzedniego roku. Dzieje się tak, ponieważ firma zarabia na każdej udzielonej pożyczce.

2. Oprogramowanie jedności $U-1.9%

Unity $U-1.9% jest podobne do Upstart, ponieważ szybko przyjmuje się w ogromnej branży, jaką jest tworzenie gier wideo. Jej wiodące produkty pomagają twórcom gier wideo w tworzeniu, obsłudze i zarabianiu pieniędzy.

Platforma oprogramowania Unity

Firma podaje, że w 2019 roku 50% wszystkich gier wideo na urządzenia mobilne, komputery PC i konsole zostało stworzonych przy użyciu jej oprogramowania. Obecnie na jej platformie zarejestrowanych jest ponad 1,5 miliona aktywnych twórców miesięcznie, a jej dominacja na rynku będzie prawdopodobnie jeszcze większa. Ponieważ klienci nadal polegają na oprogramowaniu Unity, będzie ono tylko umacniać swoją pozycję lidera i ugruntowywać status platformy do tworzenia gier wideo.

Unity szybko staje się złotym standardem w dziedzinie grafiki i wizualizacji. Firma przejęła niedawno dwie małe firmy - Ziva Dynamics i Weta Digital - które tworzą jedne z najlepszych wizualizacji w branży. Oznacza to, że może on oferować najnowocześniejsze możliwości graficzne.

Jednym z największych zagrożeń dla Unity jest jednak jej kondycja finansowa. W ubiegłym roku spółka wypaliła 153 mln USD wolnych przepływów pieniężnych, co oznacza spadek z 20 mln USD w 2020 r. Jeśli spółka nadal będzie wypalać gotówkę, w końcu będzie musiała rozwodnić akcjonariuszy poprzez podwyższenie kapitału.

Od początku roku akcje Unity spadły już o ponad połowę. Obecnie Unity jest wyceniana nieco poniżej 18-krotności zysków, co stanowi najniższą wycenę, jaką kiedykolwiek otrzymała spółka publiczna. Biorąc pod uwagę dominującą pozycję spółki, która może przyczynić się do dalszego wzrostu jej wartości, warto rozważyć dodanie tej akcji wzrostowej do swojego portfela.

Pamiętaj, że ważne jest, aby zapłacić odpowiednią cenę za akcje, a najlepiej nie przepłacać. Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą w gestii każdego z nas. Analitykiem dla obu akcji jest Jamie Louko.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet