Nadchodzi masowe przyjęcie kryptowalut

Prawdopodobnie każdy, kto choć trochę interesuje się kryptowalutami, wie, że na świecie istnieje duża liczba ich zwolenników i przeciwników. Ale pytanie brzmi: gdzie jest prawda?

-> Przeciwnicy twierdzą, że kryptowaluty nie mają przyszłości i że cały świat kryptowalut upadnie.

-> Zwolennicy natomiast twierdzą, że kryptowaluty są przyszłością i w ciągu najbliższych kilku lat nie będziemy ich mieli. Oczywiście, są tacy, którzy twierdzą, że kryptowaluty zastąpią w tym momencie konwencjonalny system finansowy fiat.

Dobre wieści dla fanów kryptowalut

W ostatnim czasie można zauważyć, że zwolennicy kryptowalut zdobywają amunicję do swoich argumentów, jeśli chodzi o adaptację kryptowalut w świecie rzeczywistym. To ostatnie jest bardzo ważne ze względu na pewne zabezpieczenia i zmienność kryptowalut, które mają szczególne zastosowanie lub wartość, takich jak bitcoin, ethereum itp.... Podam tu kilka przykładów.

1. duże firmy, takie jak Apple, Nike, Visa, Meta, Nvidia, Google, Microsoft, Samsung, JP Morgan, Amazon, Mastercard, zaczęły masowo zatrudniać pracowników do tworzonych przez siebie działów zajmujących się kryptowalutami.

-> Prawdopodobnie największym przykładem jest Robinhood, który zwalnia ponad 10% swoich pracowników, ale nadal zatrudnia do swojego działu kryptowalut.

2. Prawdopodobnie wszyscy znają Elona Muska, który wcześniej ogłosił, że Tesla będzie przyjmować płatności w Bitcoin $BTCUSD+4.1%, a także mocno promował Dogecoin $DOGEUSD+0.3%. Po zakupie Twittera, Twitter ogłosił, że będzie płacił twórcom treści w kryptowalucie.

3. Obecnie ponad 1% krajów na świecie ma bitcoina jako oficjalną walutę. Liczba ta jest oczywiście niewielka, ale jest to również ogromny krok naprzód dla kryptowalut. Wiąże się z tym fakt, że po tym, jak Salwador przyjął bitcoina, zainteresowała się nim także Republika Środkowoafrykańska.

4. Kraje na całym świecie zaczynają instalować automaty do bitcoinów/ATM w stosunkowo szybkim tempie

Wierzę, że takich wiadomości będzie coraz więcej i mam nadzieję, że tak będzie również w przyszłości, ponieważ sam jestem wielkim fanem kryptowalut.

Krzywa akceptacji

Na koniec chciałbym przedstawić dość dobrze znaną krzywą przyjęcia/adaptacji.

  • Każda nowo wynaleziona technologia zawsze podąża za krzywą przyswajania
  • Jest to model socjologiczny, który pokazuje, w jaki sposób innowacja jest przyjmowana przez różne grupy osób ją przyjmujących.
  • Szacuje się, że kryptowaluty znajdują się obecnie w fazie przejścia od wczesnych zwolenników do wczesnej większości. Tak więc kryptowaluty jako całość mają jeszcze ogromne pole do rozwoju.

Chętnie poznam także Twoją opinię na ten temat, więc chętnie podzielę się nią w komentarzach.

Jste příznivec nebo odpůrce kryptoměn

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet