S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Když člověk nemá kapitál, tak ho musí budovat postupně. Rozhodně bych nedoporučil se snažit získat kapitál obchodováním na páku. Je to běh na dlouhou trať.

Kdybych znovu začínal, tak bych si spočítal příjmy a výdaje, vyhodnotil, které výdaje potrebuju, a které pro mě nejsou tak nutné. Ty nezbytné výdaje bych pak poškrtal. Pokud mám bezpečnostní polštář, tak bych část té výplaty odkládal bokem. Během tohoto odkládání bych studoval investování (výběr akcií, fundamentální analýzu atd.). Poté bych se zaměřil na studium opcí, konkrétně výpisy, ohledně tohoto mám pár příspěvků na svém profilu (když se to umí používat, tak to muze být dobrý nástroj pro budování kapitálu).

V momentě, kdy bych měl toto všechno nastudováno, tak bych si založil demo účet, a to co jsem se naučil, tak bych tam praktikoval a trénoval to tam. Mezitím bych stále odkládal.

Jakmile bych si byl tím, co dělám, jistý na demu, a měl bych nasetreny dostatečný kapitál na to, co chci dělat, tak bych si založil live účet, a pomalu začal na live.

Potom co bych už byl na live účtu, tak bych stále odkládal část výplaty, a každý měsíc bych to posílal na ten live účet. Spolu s příjmy s výpisů opcí to urychlí růst kapitálu.

Partner

Hmmm 👌🏻 Respekt, výstižná odpověď ✌️

Včera v práci mi kolega vraví, že "plyn padá dolu, že?". Ja mu na to, že "nesledujem ho, ale ty máš XTBčko?"(pol hodinu predtým mi z xtb prišla notifikácia, že "plyn padá dolu o 3%"). A on mi na to, že "nie, ale kamoš mi písal, že na ňom odpálil celý účet". To je taká tá páková skratka- podľa mňa je tá lotéria lepší nápad, minimálne pre ľudí, ktorým sa moc nepozdávajú rady o vzdelávaní a práci.

Na takto položenú otázku ma napadá takáto odpoveď: nezabudni si nastaviť na ráno budík, aby si nezaspala do práce(viem, že zajtra je nedeľa- myslel som do tej druhej práce), ktorú potrebuješ na to, aby si získala kapitál pre investície, keďže z tej prvej ušetriť asi nedokážeš(lebo jedna zo základných poučiek hovorí, že bohatstvo je odložená spotreba), prípadne by ti mohlo pomôcť, ak by si si kúpila tlačidlový telefón a čas ušetrený pozeraním na FB a všade inde by si mohla venovať tej tretej práci, alebo aspoň vzdelávaniu, aby si viacej zarábala v tej prvej práci a dokázala našetriť ten kapitál.

Aha, to sa ti moc neľúbi, či? No, napadá ma ešte pár tipov, ale nie sú publikovateľné, tak neviem, hlavne nepočúvaj rady o tej páke, pretože to by si si najskôr musela vziať k srdcu rady o vzdelávaní a tie si si evidentne neosvojila, keď si dokázala vypustiť takúto otázku, tak už len asi skús lotériu...

A fakt nepočúvaj tie rady o páke, pretože potom by sa ľahko mohlo stať, že príde aj na tie moje nepublikovateľné nápady a to možno i nedobrovoľne.

Za mě určitě práce, podnikání. Jako vzít si úvěr nebo tak něco a ještě tě kombinovat s pákou … no nevím, ani zkušenému investorovi bych to asi moc nedoporučoval, to už je proste hazard, gembl za mě. Je hezky když to vyjde a vy uděláte pákou ranec, ale co když ne, taky to muže jit rychle pryč a co když to ještě není vaše. 🙈 Hodl investování je z počátku nuda no. Ale pokud má člověk milionové portfolio, tam už se dá ročně dělat pěkná čísla a dostat se tam jde dle mě bez nervového vypětí disciplínou. Případně na jiném účtu se učit trade. 😊

Nebojte sa páky. I BRK.B má páku 1:2. Ale musí ísť o dlhodobé portfólio, žiadny trade.

Vydělat. Někdo to zkouší na páku nebo si pujci, ale to už musí být hodně zkušený investor,jinak mi to přijde hodně rizikove

Na jeseň minulého roka som zobral úver. Páku sa snažím držať pod 1:2,0.

vydělat stačí pár korun a mužeš zkusit přes páku s větším rizikem teoreticky i vyšší výdělek než odpovídá tvému portfoliu

někdo investuje tisíce někdo miliony - vždy jde o to že člověk musí aspon začít jinak se nic nestane😅

Způsobů je asi nekonečně mnoho, z toho jen pár v mezích zákona😅

Partner

This could be fun :))