S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Proč mě stále víc láká investovat do společnosti EVgo?

Ohledně společnosti EVgo $EVGO+1.9% jsem vytvořil už dva články, kde rozebírám jejich strategii/vývoj. Článek jsem nepostavil pouze pro zajímavost, ale abych na něj mohl pravidelně navazovat s novinky a dalším vývojem, protože zde vidím značný potenciál. Otázkou stále zůstává: Kdy bude společnost zisková a oplatí se otvírat pozici?

V první řadě je nutno dbát na fakt, že společnost je velice mladá (2 roky na trhu).

Neustále se snažím k investorům promlouvat a hledat alternativy pro další zisky a vítěze do budoucna. Každý stále hledí pouze na elektromobilitu a solaritu, ale jen málokdo se zajímá o napájecí stanice, které jsou potřeba ve velkém množství po celé Evropě i USA. Pro představu: V EU bude potřeba na základě produkce automobilů EV až 20 násobný počet nabíječek, který zde doposud byl.

Investoři by mohli využít slabosti společnosti EVgo Inc. $EVGO+1.9%  jako příležitost.

Po nedávném poklesu z přibližně 14 USD na 9,65 USD jsou akcie této nabíjecí společnosti velice levné. Ze současných cen bych rád viděl její zrychlení zpět na 14 USD s několika katalyzátory. 

  • Za prvé, administrativa prezidenta Joea Bidena pokračuje v plánu na vytvoření sítě dobíjecích stanic v hodnotě 5 miliard dolarů, což poskytuje příležitosti pro akcie nabíjecích stanic pro elektromobily (EV). Plán počítá s tím, že na amerických dálnicích bude každých 50 mil stát nabíjecí stanice pro elektromobily a do roku 2030 jich má být 500 000. Právě také navázala spolupráci s bankou JPMorgan Chase & Co (NYSE:JPM), aby nakonec umístila nabíjecí stanice na přibližně 50 pobočkách bank Chase po celých USA.

$EVGO+1.9% je čistá hra na rychlonabíjení stejnosměrným proudem a nabíjení jako službu s vlastními algoritmy, které analyzují sčítání lidu a další zdroje dat, aby určily prémiové a výhodné lokality nabíjecích stanic, které splňují vysokou míru návratnosti.

Zisky společnosti EVgo byly překvapivé

Růst zisků byl solidní. 

  • Ve čtvrtém čtvrtletí společnost dosáhla tržeb ve výši 7,1 milionu dolarů, což představuje meziroční zlepšení o 70 %. To bylo také nad očekáváním Wall Street ve výši 6,1 milionu dolarů. 
  • Bohužel společnost vykázala ztrátu 67 centů na akcii, což bylo horší než odhady, které počítaly se ztrátou devíti centů. 
  • Přesto mají akcie $EVGO+1.9% před sebou ještě spoustu růstu, který by mohl zrychlit, zejména s ohledem na výsledky za 1. čtvrtletí 2022, které budou zveřejněny 11. května.

Ztráta zisku na akcii není nic milého pro investora, ovšem u mladých společností to tak bohužel bývá. Trnitá cesta je součástí pro začátky společností, které se v budoucnu mohou oplatit.

První z článků, kde poukazuji na kvalitu EVgo a jejich prvních lepších zakázek:

Krále automobilů EV již známe, kdo však ovládne trh s nabíjením těchto vozidel? | Bulios

Nejnovější zprávy a partnerství společnosti EVgo rozebírám zde: Využijte šance dokud to jde: Společnost Evgo přichází s novým partnerstvím, které požene akcii vysoko | Bulios

Proč věřím v tuto mladou společnost, která se prozatím neosvědčila?

  • Prvně chci podotknout, že se jedná o mladou a tudíž i volatilní akcii, kde může vaše aktuální investice lítat jako na horské dráze.
  • Vidím značný potenciál v sektoru nabíjecích stanic, kde jsou prozatím velice levné společnosti ( i mimo EVgo). Většina společností s tímto zaměřením je také v počátcích a obchoduje se za pár babek.
  • Vysoká využitelnost pro lidstvo.
  • Vysoká podpora ze strany států by mohla napomáhat vývoji těchto akcií.
  • S narůstajícím počtem automobilů EV se musí i přímo úměrně zvedat počet nabíjecích stanic.

Jaký máte názor na akcie ''nabíječek'' a nebo přímo samotné EVgo?

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 795 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Volím strategii, že si ještě počkám, minimálně 1-2 čtvrtletí, abych více zpozoroval jejich vývoj, který je prozatím záporný, ale cena je rozhodně lákavá.

Dobrá volba, určitě nezatracuji žádný druh strategie. Nicméně nebudu predikovat žádnou konkrétní cenu, ale třeba za 2 čtvrtletí bude cena na vyšších hodnotách.

Za mě takhle super promyšleno

Nabízí se otázka, kdo bude nejlepší společností do budoucna. Srovnávat je velice těžké, jelikož většina těchto společností je v začátcích se zápornými výsledky🤔 Máte nějaké další oblíbence v tomto sektoru?

Jde prostě o to, strefit tu jednu danou společnost, která když naplní svůj potenciál tak naplní i vaše kapsy :)

To teda :D

Líbí se mi vývoj Evga a navazování dalších a dalších partnerství, očekávám také silnou pomoc ze strany států pro budování vícero stanic pro nabíjení....

Mám podobný názor i přes aktuální nepřízeň😎

To se otočí a bude to to the moon :)