S&P 500 ^GSPC 5,267.84 -0.74%
Nvidia NVDA $1,037.99 +9.32%
Tesla TSLA $173.74 -3.54%
Apple AAPL $186.88 -2.11%
Alphabet GOOG $175.06 -1.65%
Amazon AMZN $181.05 -1.14%
Microsoft MSFT $427.00 -0.82%
Meta META $465.78 -0.43%

Dlaczego coraz bardziej kusi mnie, aby zainwestować w EVgo?

Jeśli chodzi o EVgo $EVGO-5.8%, stworzyłem już dwa artykuły omawiające ich strategię/rozwój. Nie napisałem tego artykułu tylko po to, by wzbudzić zainteresowanie, ale by regularnie śledzić nowości i dalszy rozwój sytuacji, ponieważ widzę tu duży potencjał. Pytanie wciąż pozostaje aktualne: Kiedy firma osiągnie rentowność i czy warto otworzyć pozycję?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, że firma jest bardzo młoda (2 lata na rynku).

Nieustannie staram się rozmawiać z inwestorami i szukać alternatywnych rozwiązań, które pozwolą na osiągnięcie dalszych zysków i wygranych w przyszłości. Wszyscy wciąż patrzą tylko na mobilność elektryczną i energię słoneczną, ale niewielu interesuje się stacjami ładowania, których w Europie i USA potrzeba bardzo dużo. Aby dać Ci wyobrażenie: W UE, biorąc pod uwagę produkcję pojazdów elektrycznych, potrzebna będzie nawet 20-krotnie większa liczba ładowarek niż do tej pory.

Inwestorzy mogą wykorzystać słabość spółki $EVgo-5.8% Inc.jako okazję.

Po niedawnym spadku z około 14 USD do 9,65 USD, akcje tej firmy zajmującej się ładowaniem akumulatorów są bardzo tanie. Z obecnych cen, chciałbym zobaczyć, jak po kilku katalizatorach kurs przyspiesza z powrotem do 14 USD.

  • Po pierwsze, administracja prezydenta Joe Bidena realizuje plan stworzenia sieci stacji ładowania o wartości 5 mld USD, co stwarza możliwości zaopatrywania się w stacje ładowania pojazdów elektrycznych. W planie postuluje się, aby na amerykańskich autostradach co 50 mil znajdowała się stacja ładowania pojazdów elektrycznych, a do 2030 r. - 500 000 takich stacji. Firma nawiązała również współpracę z JPMorgan Chase & Co (NYSE:JPM), aby docelowo umieścić stacje ładowania w około 50 oddziałach banku Chase w Stanach Zjednoczonych.

$EVGO-5.8% jest spółką typu "pure play", zajmującą się szybkim ładowaniem prądem stałym i ładowaniem jako usługą, z zastrzeżonymi algorytmami, które analizują spis ludności i inne źródła danych w celu określenia dogodnych lokalizacji stacji ładowania o wysokiej stopie zwrotu.

Zyski EVgo były zaskakujące

Wzrost zysków był solidny.

  • W czwartym kwartale firma osiągnęła przychody w wysokości 7,1 mln USD, co oznacza wzrost o 70% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wynik ten był również wyższy od oczekiwań Wall Street, która spodziewała się 6,1 mln USD.
  • Niestety, firma odnotowała stratę w wysokości 67 centów na akcję, co było gorsze od szacunków, które mówiły o stracie w wysokości 9 centów.
  • Mimo to, akcje spółki $EVGO-5.8% mają przed sobą wiele możliwości rozwoju, które mogą przyspieszyć, zwłaszcza w świetle wyników za I kwartał 2022 r., które zostaną opublikowane 11 maja.

Utrata zysku na akcję nie jest miłą rzeczą dla inwestora, ale niestety zdarza się często w przypadku młodych firm. Ciernista droga to dla firm część początków, które mogą zaprocentować w przyszłości.

Pierwszy z artykułów, w którym zwracam uwagę na jakość EVgo i ich pierwsze lepsze kontrakty:

Znamy już króla pojazdów elektrycznych, ale kto zdominuje rynek ładowania pojazdów elektrycznych | Bulios

W tym miejscu przedstawiam najnowsze informacje o EVgo i współpracy partnerskiej: Wykorzystaj swoją szansę, póki możesz: Evgo nawiązuje nową współpracę, która zapewni wysoki wzrost wartości akcji | Bulios

Dlaczego wierzę w tę młodą firmę, która jeszcze się nie sprawdziła?

  • Po pierwsze, chciałbym zaznaczyć, że są to młode, a zatem zmienne akcje, w przypadku których bieżąca inwestycja może przelecieć jak rollercoaster.
  • Widzę duży potencjał w sektorze stacji ładowania, gdzie na razie są bardzo tanie firmy (nawet poza EVgo). Większość firm o takim profilu jest w powijakach i handluje za kilka dolarów.
  • Wysoka użyteczność dla ludzkości.
  • Wysokie wsparcie ze strony rządów mogłoby pomóc w rozwoju tych zasobów.
  • Wraz ze wzrostem liczby pojazdów elektrycznych musi też wprost proporcjonalnie rosnąć liczba stacji ładowania.

Jakie jest Twoje zdanie na temat akcji "ładowarek" lub samego EVgo?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana gruntownej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet