Proč se nebojím investovat do energetiky i v tuto chvíli?

Máme za sebou šílený začátek první části roku 2022, který nám ukázal mnoho negativ a špatných dopadů z mnoha různých vlivů, počíná je rostoucí inflací a konče invazí Ruska na Ukrajinu. Jedno s druhým se sešlo a máme zde scénář obrovského problému v podobě energetické krize, která jen tak neustoupí.

Co dál?

Většina investorů se uchyluje k nákupu společností, které mohou vytěžit z aktuální situace, co nejvíc. Ostatně smysl to dává, ceny energií a ropy půjdou nahoru - no tak nakoupím společnost, která z toho může vytěžit. Bod zlomu však nastává mnohdy v spekulacích a někdy i dezinformacích, které říkají investorům: Už je pozdě, ujel ti vlak, tyhle akcie jsou už předražené a proděláš na nich poslední halíř, pokud nakoupíš za tuto cenu.

Já se vůči těmto tvrzením ohrazuju a nebojím se nakupovat i teď a klidně nakoupím energetické akcie i za měsíc nebo za dva. Proč? 

Pár jednoduchých bodů, které mě utvrzují, že dělám dobře

  • Prvně chci říct, že základem je vámi zvolená strategie, které se musíte držet a pokud je dobrá a účinná, tak ji nejlépe ani neměnit v průběhu let.
  • Nakupuji pravidelně bez ohledu na vývoj trhu (samozřejmě beru v potaz i další vlivy a faktory, které mohou cenu posouvat níž a nebo výš).

K energetice: Tyto faktory mě utvrzují v tom, že není pozdě na investice do energetiky.

  • Já osobně očekávám, že chladné vztahy ve světě budou pokračovat i v případě konce války. Něco ve smyslu: Dáváte nám sankce a zraňujete naši ekonomiku? Dobrá, umíme na to reagovat podobně. Dle většiny odborníků může energetická krize na území (především) EU trvat až do roku 2025, což mi dává stále dost prostoru pro svezení se na této dráze, která nabírá na obrátkách.
  • Desítky států po celém světě se chtějí naprosto odtrhnout od závislosti na Rusku a jeho energiích. To je samozřejmě hezké, ale žádný konkrétní plán ještě v podstatě neexistuje a ještě ani chvíli existovat nebude. Co může dopomoct samostatnosti a soběstačnosti států? Hledání alternativ (jako je třeba LNG nebo solární zařízení). Popřípadě hledání nových dodavatelů.
  • Odříznutí Ruska jako velmoci prostřednictvím dodavatele nerostů, energií a ropy, logicky navýší nabídku i poptávku v jiných státech a tudíž i společnostech (stále se bavíme o horizontu několika dalších let, za předpokladu, že krize jen tak neskončí).
  • Mnoho investorů se bojí přepálených cen, na mou obranu, většina akcií, které jsem pořídil v energetice je v rozmezí 6-15% do plusu (nakupuji i nyní). 
  • Poslední bod: Velké množství společností, které se ženou do popředí s vidinou lepších zisků a alternativ.

Osobně se aktuálně zaměřuji na více diverzifikované společnosti s vyšším rozsahem toků příjmů a na inovativní firmy, které se zabývají solární energií a LNG, který má být ostatně naší budoucností.

Doporučuji si přečíst můj článek o LNG, kde se mluví o potenciálu a konkrétních společnostech: Zkapalněný plyn je budoucností pro investory, tyto 3 zvučná jména si zaslouží naši pozornost | Bulios

Neříkám, že má strategie je dobrá nebo nejlepší, ale mě prozatím funguje. Je jen na vás jak celou situaci vyhodnotíte a posoudíte. Za mě ještě není ta situace v takovém bodě, abych se obával investovat.

  • Jaký máte názor vy?
  • Vyplatí se investovat do energetiky právě teď? 
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Autor @pb2205 má karmu 795 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Nedávno jsem četl, že energetika je teprva na začátku růstu a i tomu docela věřím, když vidím, co se teď děje ve světě.

Taktéž v to věřím. Proto mě překvapila řada reakcí na to, že je pozdě na investice do energetiky/ropy jelikož jsou ceny ''nadhodnocené už''.

Mohu jen souhlasit s tím, co je v článku :)

Energetika má určite budúcnosť

Vidím obří příležitost a velké peníze v LNG, který může doprovázet naši budoucnost.

Nápodobně, navíc USA chce zvýšit produkci (a to masivně).

Záleží do jaké společnosti, také se nebojím investovat nyní, ale jen do pár vybraných společností 😊

To je velmi důležité, ale také nejtěžší :) vybrat ty správné :DD

nejaky tip? :) Moji oblubenci napr. EDF.PA, Shel a etf XOP

$OXY-1.6% je můj oblíbenec. $ENPH+2.2% si také získává mou pozornost, takových vyčleněnců mám vícero, kteří se mi líbí...