S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

Carl Icahn oznámil podíl v JetBlue a akcie vyletěly o 20 %

Redakce Bulios
14. 2. 2024
3 min read

Aktivista Carl Icahn získal téměř 10% podíl ve společnosti JetBlue Airways. Icahn označil akcie za podhodnocené, což vyvolalo různé diskuze a otázky ohledně budoucnosti této letecké společnosti. Co to znamená pro budoucnost společnosti a pro investory?

Icahn, známý svými investičními tahy, navýšil svůj podíl nákupy, které uskutečnil v průběhu ledna a února tohoto roku. Jeho záměrem je jednat se společností o možnosti získání zastoupení ve správní radě, což je krok, který by mohl mít významné důsledky pro budoucnost JetBlue.

Společnost JetBlue reagovala na tuto zprávu prohlášením, že jsou otevřeni diskuzi s investory a že pokračují v plánu zvyšování hodnoty pro všechny své akcionáře. Jak se ale bude vyvíjet tato situace a jaké budou reálné důsledky příchodu Icahna do správní rady?

„Jsme vždy otevřeni dialogu s našimi investory, protože pokračujeme v realizaci našeho plánu na zvýšení hodnoty pro všechny naše akcionáře,”uvedl JetBlue.

Není tajemstvím, že Icahnova historie investic do leteckého průmyslu byla trnitá. Jeho minulé zapojení do společnosti Trans World Airlines skončilo bankrotem této letecké společnosti. To znamená, že jeho kroky v JetBlue budou pečlivě sledovány a analyzovány investory a analytiky.

JBLU
$5.18 -$0.19 -3.54%

Zatímco Icahnova investice a jeho záměry vyvolaly mnoho otázek, je třeba vzít v potaz aktuální situaci ve které se JetBlue nachází. Společnost se snaží snížit náklady a zlepšit svůj provoz po nárůst lidí, kteří chtějí cestovat v době po pandemii Covidu. Navíc soud v USA nedávno nedovolil akvizici nízkonákladového dopravce Spirit Airlines, což představuje další výzvu, kterou JetBlue musí řešit.

Nedávno do společnosti nastoupila nová generální ředitelka, Joanna Geraghtyová, která se pokusí vrátit společnost na správnou cestu.

Celkově tedy příchod Carla Icahna do JetBlue $JBLU-3.5% přináší mnoho nejistot. Zatímco se někteří investoři mohou obávat jeho aktivismu a minulých zkušeností, jiní vidí potenciál pro změny a růst ve společnosti.

Disclaimer: Na Buliosu najdete mnoho inspirace, výběr akcií a stavba portfolia je však pouze na vás, proto vždy provádějte důkladnou vlastní analýzu.

Zdroj: Yahoo Finance, CNBC, Bloomberg


Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.